Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Giderilir, Tuvalet Neden Tıkanır

 

 

Tıkanık Açma  7/24

Tıkalı Kanal Açma, Gider Açma, Tuvalet Açma, 

Peryodik Logar Bakımları ve Temizleme 

Kanalizasyon Geri Tepmesi

Lağım Taşması

Su Basması Önleme

                                  ***Ustalar Kanalizasyon ***      

Tıkanıklığın giderilmesi işine Tıkanık Açma yada  Lağım Gideri Açma diyoruz,  Ancak yapılan bu iş halk arasında Lağım tıkanıklığı açma, küng tıkanıklığı açma, pis su gideri tıkanıklığı açma, kanalizasyon tıkanıklığı açma, kanal tıkanıklığı açma, logar tıkanıklığı açma, gider tıkanıklığı açma, atık su tıkanıklığı açma, pimaş tıkanıklığı açma, tuvalet tıkanıklığı açma, wc tıkanıklığı açma, hela tıkanıklığı açma, lavabo tıkanıklığı açma gibi farklı isimlerle adlandırılır. . Bütün bu saydıklarımız aynı şeyler zannedilebilir ama kısmen bir birinden farklı şeylerdir.  Kanalizasyon sisteminin farklı bölümlerini ve aynı zamanda kanalizasyon sisteminin zamanla almış olduğu isimleri de ifade ediyor.   Tıkanmaya neden olan unsurları tıkanma ihtimali en düşük olan bir kanalizasyon sistemi bünyesinde ele alarak birbiri içerisinde girmiş bu konuları bütün halinde anlatmaya çalışacağız.

Kanalizasyon borusu yapımında kullanılan malzemenin çeşidine göre tıkanıklıkları şu şekilde sınıflandırabiliriz.   

Küng tıkanıklığı: Kanalizasyon sistemlerinde kullanılan malzemeler zamanın şartlarına göre değişiklik göstermekte, farklı malzemelerden yapılmakta ve farklı isimler almaktadır.  Bu malzemelerden bir tanesi de küng’dür.  Küng nedir sorusunu cevaplayarak anlatmaya devam edelim, küng betondan yapılmış yani kum ve çimentodan yapılmış boru demektir. Genellikle alt yapı ve kanalizasyon sisteminde  kullanılan bir boru türüdür. İstanbul’da kanalizasyon ve alt yapı sistemlerinde en fazla küng kullanılır. Küng zamanın şartlarından dolayı geçmiş yıllarda ev işyerlerinde oldukça fazla kullanılmıştır. Biz burada tıkanıklık konusunu ele aldığımız için küng tıkanıklığının sebepleri üzerinde duracağız.  

Bunlardan birincisi  Küngün kırılması ve deforme olması; her şeyin bir ömrü olduğu gibi  küngün bir ömrü vardır. Uzun zaman toprak altında kalan küng te  yani bizatihi yapıldığı malzemeden kaynaklı lokal kırılmalar ve yıpranmalar olur. Buralardan küngün içine ağaç ve bitki kökleri girer, zamanla büyüyerek küngün içerisini kapatır ve tıkanıklığı sebebiyet verir.  

İkincisi işçilik; iyi bir usta tarafından döşenmeyen küngte çökmeler sonucu zamanla bozulmalar olur, bu bozulan yerlerde biriken pis su içerisindeki katı maddeler buralarda birikerek tıkanmaya sebep olur. Bozulma olmaması için küngün altının sağlamlaştırılması ve ek yerlerin sağlam monte edilmesi gerekir, bir biri içerisine girerek döşenen küngler ayrıca  ek yerleri çimento  ile sağlamlaştırılmalıdır.  

Üçüncüsü ise eğimdir, kanalizasyon ve lağım gideri sisteminde eğim çok önemlidir, ister küng olsun ister korige boru yada pimaş boru eğim yani meyil kurallarına uygun döşenmediğinde tıkanmaya sebep olur. Küngler genelde  1 metre uzunluğunda olur, küngler döşenirken her birinin eğim oranı aynı olmalıdır. Meyil kurtarmadığı için eğimi yüzde sıfır ile döşeyenler olmuştur, tamamen yanlış bir uygulamadır. İlk etapta küng düz döşense bile içerisindeki su gider, ilk bakışta kanalizasyon çalışıyor gibi gözükebilir, ancak içerisinde sürekli olarak su akmadığı zaman durgun su içerisindeki malzemeler hareketsizlikten dolayı katılaşır, kistleşir, süngütleşir ve zamanla taşlaşarak kanalizasyonda tıkanıklığa sebep olur. 

Pimaş tıkanıklığı: kanalizasyon sisteminde küngden sonra en fazla kullanılan borudur, beyaz plastik olan bu boru adını bu şekilde pilastik boru yapan firmadan almıştır. Ancak markası ne olursa olsun plastik boruların hepsine halk arasında pimaş denir, pimaş tıkanıklığının sebebi bu borunun kalitesi ile ilgilidir, biz bu kalite farkını  eski binaların kanalizasyon borularını yenilerken gayet net görebiliyoruz,  lağım giderinden çıkarmış olduğumuz eski pimaş borular yerinden çıkarılma esnasında bile kırılmaktadır, çok sert olduğu için en ufak bir sert darbede çatlamaktadır. şu an kullanılan pimaş borular ise dubleks tabir edilen oldukça ağır üzerine çıkıldığında  bile eğilmeyen ve çatlamayan borulardır. Hal böyle olunca pimaş borunun altında en ufak bir boşluk oluşmasında sert ve zayıf olan pimaş kırıldığından kırılan yerde birikmeler olduğundan dolayı tıkanmalar olmaktadır.  

Korige Boru tıkanıklığı; son zamanlarda en fazla kullanılan borudur. Genelde iskinin ana logarı yada borusu ile bina yada sitenin ana logarı arasında kullanılır.  Küng kadar uzun ömürlü bir borudur, esnek yapısından dolayı döşendikten sonraki zaman içerisinde çökme ve kaymalardan dolayı  zarar görmez. Korige boru esnek olmasından dolayı kıvrılma payından dolayı ek olarak değil de bir boy olarak kullanılabilir,  ve yine açık dirsek kullanılması gereken yerde bile kıvrılma payı ile ek yapmadan bir boy halinde döşenebilir. Fazla ekleme yapmak ve dirsek kullanmak kanalizasyon borularında tıkanma riskini artırır.   Yapmış olduğumuz çalışmalarda tarafımıza iletilen şikayet durumları aşağıdadır 

 

Tıkanık Açma Hizmet Bölgelerimiz

Tuvalet Açma, Tuvalet Tıkanıklık Açma Hizmet Bölgelerimiz

 

Adalar Tuvalet Açma, Tuvalet Tıkanıklık Açma

Arnavutköy Tuvalet Açma, Tuvalet Tıkanıklık Açma

Ataşehir Tuvalet Açma, Tuvalet Tıkanıklık Açma

Avcılar Tuvalet Açma, Tuvalet Tıkanıklık Açma

 Bağcılar Tuvalet Açma, Tuvalet Tıkanıklık Açma

 Bahçelievler Tuvalet Açma, Tuvalet Tıkanıklık Açma

 Bakırköy Tuvalet Açma, Tuvalet Tıkanıklık Açma

 Başak şehir Tuvalet Açma, Tuvalet Tıkanıklık Açma

 Bayrampaşa Tuvalet Açma, Tuvalet Tıkanıklık Açma

 Beşiktaş Tuvalet Açma, Tuvalet Tıkanıklık Açma

 Beylikdüzü   Tuvalet Açma, Tuvalet Tıkanıklık Açma

 Beyoğlu Tuvalet Açma, Tuvalet Tıkanıklık Açma

 Büyükçekmece Tuvalet Açma, Tuvalet Tıkanıklık Açma

 Beykoz Tuvalet Açma, Tuvalet Tıkanıklık Açma

 Çatalca Tuvalet Açma, Tuvalet Tıkanıklık Açma

 Çekmeköy   Tuvalet Açma, Tuvalet Tıkanıklık Açma

 Esenler Tuvalet Açma, Tuvalet Tıkanıklık Açma

 Esenyurt   Tuvalet Açma, Tuvalet Tıkanıklık Açma

 Eyüp Tuvalet Açma, Tuvalet Tıkanıklık Açma

 Fatih Tuvalet Açma, Tuvalet Tıkanıklık Açma

 Gaziosmanpaşa Tuvalet Açma, Tuvalet Tıkanıklık Açma

 Güngören Tuvalet Açma, Tuvalet Tıkanıklık Açma

 Kadıköy Tuvalet Açma, Tuvalet Tıkanıklık Açma

 Kağıthane Tuvalet Açma, Tuvalet Tıkanıklık Açma

 Kartal Tuvalet Açma, Tuvalet Tıkanıklık Açma

 Küçükçekmece Tuvalet Açma, Tuvalet Tıkanıklık Açma

 Maltepe Tuvalet Açma, Tuvalet Tıkanıklık Açma

 Pendik Tuvalet Açma, Tuvalet Tıkanıklık Açma

 Sancaktepe Tuvalet Açma, Tuvalet Tıkanıklık Açma

 Sarıyer Tuvalet Açma, Tuvalet Tıkanıklık Açma

 Silivri Tuvalet Açma, Tuvalet Tıkanıklık Açma

 Sultanbeyli Tuvalet Açma, Tuvalet Tıkanıklık Açma

 Sultan gazi Tuvalet Açma, Tuvalet Tıkanıklık Açma

 Şile Tuvalet Açma, Tuvalet Tıkanıklık Açma

 Şişli Tuvalet Açma, Tuvalet Tıkanıklık Açma

 Tuzla Tuvalet Açma, Tuvalet Tıkanıklık Açma

 Üsküdar Tuvalet Açma, Tuvalet Tıkanıklık Açma

 Ümraniye Tuvalet Açma, Tuvalet Tıkanıklık Açma

 Zeytinburnu Tuvalet Açma, Tuvalet Tıkanıklık Açma  

 tuvalet tıkanıklığı şikayet ve arıza durumları tuvalet tıkanmasına kesin çözüm tuvaletin borusunu ne açar tuvalet borusu nasıl açılır tuvaletim tıkandı ne yapabilirim tuvalet borusunu açacak aparat tuvalet borusunu açacak ilaç tuvalet borusuna açacak aparat tuvalet borusu neden tıkanır tuvalet sürekli tıkanıyor tuvalet tuvalet borusunu açmak için ne gerekir lağım gideri tıkandı lağım gideri borusu vergileri borusuna hangileri borusundan tuvalet tesisatı yenileme tuvalete gideriz tamiri tuvalet tesisatını kim yapar tuvalet borusunu yerin altından döşeme tuvalet borusu döşemek için tünel kazma tuvaletin çıkmaması için ne yapmak gerekir tuvaletin tıkanmaması için ne yapmak gerekir tuvalet tıkandığında kim ilgilenir muskatın tuvaletinden gelen kirli soru Üst kattan damlayan tuvalet suyu üst kattaki tuvalet arızası şikayet Üst kattan üzerimize tuvalet suyu damlıyor. Üst kattan tuvalete su kaçırıyor kadın tuvaletten su damlatıyor bodrum katı bodrum kat zemin katta katından bahçe katı Bodrum'daki tuvalet alt kattaki kapıcı dairesi kapıcı Dairesi'ndeki tuvalet kapıcı dairesinin tuvalet gideri kapıcı dairesinin kapıcı dairesinin tuvaletinin tanıklık masrafını kim öder kapıcı dairesinden masraflarını kim öder kapıcı Dairesi'ndeki tuvalet tıkanınca kim yaptırır apartmanın tuvalet giderine kim tamir ettirir apartmandaki tuvaletlerin ortak borusu zemin katta bulunan tuvaletten su kaçırması Bodrum katındaki tuvaletten gelen koku Bodrum kattatuvaletten gelen koku bodrum katı lağım kokusu sardı bodrum katı lağım kokusu Bodrum katında bulunan tuvaletin ağır kokuları koku önleyici koku neden olur kokuyu önleyen alet kokuyu önleyen aparat tuvaletin kokmaması için ne gerekir binanın temelindeki tuvalet suyu tuvalet borusu tamiri değişmesi yenilenmesi kanalcı ustası kalan ustalar kanalizasyon ustası tuvalet su kaçırıyor şu kaçırması nasıl engellenir tuvalet tıkanıklığı nasıl giderilir nasıl açılır tuvalet tıkanıklığını kimyasal madde ile açma tıkanıklığı açan kimyasal madde kimyasal madde nereden bulabiliriz tuvalet tıkanıklığı açma fiyatı kanalizasyon tesisatı yenileme fiyatı tuvaletsiz salatası malzemeleri tuvalet tesisatı kim yeniler tuvalet tıkanıklığı tuz ruhu ile açmak çamaşır suyu ile açma sıcak su dökmek tuvalet borusundaki yağlar tuvalet borusundaki yağlanmayı ne giderir tuvaletin kokmasının sebebi tuvalet tıkanıklığı nasıl giderilir �stanbul'da Maltepe'de Üsküdar'da Kadıköy'de Bostancı'dan Göztepe'de Ümraniye'den Pendik'te tuvalet açma Ataşehir'de Sancaktepe'de sultanbeyliğinde Çekmeköy'de Beykoz'da Beşiktaş'ta Beyoğlu'nda Şişli'de tuvalet tıkanıklığı açma apartman yönetimi site yöneticisi bina yöneticisi kapıcı ilgilenir ilgilenmiyor Komşumun tuvalete Alt katın üst katın tuvaleti yanındaki binanın başka binanın tuvalete kaçırıyor su sızdırıyor su damlatıyor ne yapmak gerekir cezası nedir. Şikayet arıza telefon numarası iletişim ustası firma işyeri firması güvenilir garanti 

 

Tarih : 5.12.2015
Yorum Yaz
Ad-Soyad:
E-Mail :
Mesaj:
En fazla 500 karakter. 500 karakter kaldı.
Güvenlik:
Yorumlar
Henüz yorum yapılmadı.
Paylaş
 
Kanalizasyon Arıza Çözüm Merkezi-İstanbul

Bilgi Edinmek İstediğiniz Arızalar ve Durumlar İle İlgili Aşadaki Konu Başlıklarına Tıklayınız

 

  Çalışmalarımız