Tıkalı Kanal Nasıl Açılır, Tuvalet Tıkanıklığı Neden Olur

Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır

Tıkanıklık Açma

Tıkalı Kanal Açma, Gider Açma, Tuvalet Açma, 

Logar Temizleme ve Periyodik Logar Bakımı

Kanalizasyon Geri Tepmesi

Lağım Taşması

Su Basması Önleme

                                  ***Ustalar Kanalizasyon ***  

 

Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır

Tıkalı Kanal Nasıl Açılır

Tıkalı Pimaş Nasıl Açılır

Tıkalı Tuvalet Borusu Nasıl Açılır

Tıkalı Logar Nasıl Açılır

Tıkalı VC Nasıl Açılır

Soruların hepsi kanalizsasyon tesisatının farklı kısımlarında meydana gelen arızalar ile ilgilidir.  Tıkanıklık açma işlemi robotla olur. Ancak robotla tıkanıklık açma işlemi sağlıklı çalışan kanalizasyon tesisatına spontane bir şekilde bir cismin kaçmasından dolayı oluşan tıkanıklıklarda uygulanır ve sonuç alınır. Ancak kanalizasyon tesisatında kronik bir arıza varsa tuvalet tıkanıklığı sürekli tekrar eder.

Peki Nedir çözümü ? 

Tuvalet Tıkanıklığının Çözümü, Klozet Tıkanıklığın Çözümü, Pimaş Tıkanıklığının Çözümü, Kanal Tıkanıklığının Çözümü, Logar Tıkanıklığının Çözümü, Lavabo Gideri Tıkanıklığının Çözümü; isimleri farklı olsada  sebebinde aranmalıldır. 

 

Peki Kanlizasyon Tıkanıklığının Sebebi Nedir?

Kanalizasyon tıkanıklığının en önemli sebebi ustalıktır. kanalizasyon döşenecek Güzergahı usta seçer. Kanalizasyon tıkanıklığının diğer sebeplerinden olan malzeme seçiminide  yine Usta yapar. Yani Kanalizasyon ile ilgili unsurların seçimini yöntemini ve uygulamasını Usta yarar. Örneğin Kanalizasyon sisteminde kullanılan borunun cinsi kullanıldığı yere göre iyi seçilmelidir. İski kanalizasyon ana borularında küng kullanır, çünkü küng borusuna ihtiyaç halinde başka borular montaj edilir ve betonla sağlam bir şekilde yapılır.  İski borusundan sonra sitenin ya da binanın içinde bulunan logara kadar korige boru kullanılmalıdır.  Çünkü bu alanda yeni bir ekleme yapma ihtimali oldukça düşüktür ve yine korige boru zamanla meydana gelebilecek çökme ve bozulmalara karşı dayanıklı olduğu için bunlardan kaynaklanan tıkanma hadisesi de yaşanmayacaktır. Bina ve ya site bahçesinde bulunan logardan sonra binanın zeminde ve ya bodrumuna döşenen kolon borusuna kadar olan bu kısma binanın ana kanalizasyon borusu denir burada ekleme yapılması ihtimali olmayan kısma kadar korige boru,  devamında ise kalın ve sağlam 150’ lik yada 200’lük pimaş kullanılmadır. Burada altı çizilen nokta  lağım borusuna ekleme yapmadır, zeminde kullanılan boru plastik pimaş boru olursa ekleme yerlerine çatal boru konularak birleştirme yada toplama yapılabilir. Korige boruda bu sistem olmadığı için pimaş boru döşenmesinde fayda var. Yani binanın zeminde yatay olarak döşenen boruların kalın, geniş, sağlam ve eklenme özelliği olan pimaş  olması gerekir. Kolon ve kat borularının sağlam pimaş borulardan döşenmesinde fayda var, bina içi pis su gideri tesisatında genelde pimaş boru kullanılır.  

 Lağım gideri borularının döşenmesinde yukarıda anlatmış olduğumuz hususlara dikkat edilmediği için tıkanma hadiseleri gerçekleşmektedir. Tıkanıklık nerde olursa olsun kanalizasyon sisteminin tamamını etkiler ve kanalizasyon sistemini çalışmaz hale getirir.  Burada konuyu detaylı anlatmamızın sebebi kanalizasyon tıkanıklığı olması durumunda ne şekilde bir işlem yapılacağı bilincini kazandırmak, yapılan işlem kanalizasyon sistemini yenilmek şeklinde olması durumumda yapılacak olan kanalizasyon sisteminin sağlıklı çalışabilmesi ve ilerleyen zamanlarda tekrar tıkanmaması için dikkat edilmesi gereken hususlardır.  

Kanalizasyon tıkanıklığının diğer bir sebebi de kanalizasyon borusuna herhangi bir cisim kaçması ve tıkanıklığı sebep olmasıdır. Yukarıda anlatılan hususlara uyularak yapılan bir kanalizasyon sisteminde kanalizasyon borusuna bir cisim kaçması halinde bile tıkanma ihtimali çok düşüktür.  Burada şunun altını çizmekte fayda var,  kanalizasyon hattında meydana gelen çoğu arıza özellikle tıkanma ve su sızıntıları hattın derforme olmasından dolayı meydana gelmektedir.  Tıkanan hattın her hangi bir cihaz ile açılması geçici bir çözüm olsa da tıkanmaya sebep olan deformasyon, arıza ve yıpranma devam ettiği için zamanla tıkanma olayı da tekrar ortaya çıkmaktadır. İşte bu yüzden Ustalar Kanalizasyon olarak biz diyoruz ki kanalizasyon sistemi bir kez yapılır.  

  

Tarih : 5.12.2015
Yorum Yaz
Ad-Soyad:
E-Mail :
Mesaj:
En fazla 500 karakter. 500 karakter kaldı.
Güvenlik:
Yorumlar
Henüz yorum yapılmadı.
Kanal Arıza Uzmanı |Kanalizasyon-Logar Arızası Tespit ve Çözümleri
 • Çekvalf ve Lağım Faresi - Bilinmesi Gerekenler -Sorular ve Cevaplar
  Çekvalf ve Lağım Faresi İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular ve Bilinmesi Gerekenler Çekvalf Nedir? Çekvalf pis su yada atık su borusuna takılan, tek yönlü çalışan, bina dışına atık suyun geçişine müsaade eden, ancak dışarıdan gelen su baskını, lağım faresi, koku yada herhangi bir şeyin gelmesini engelleyen, kendiliğ..
 • Klozete Fare Gelmemesi İçin Ne Yapmalı?
  Klozete Fare Gelmemesi İçin Ne Yapmalı?     Belki birçok kişi farkında değil ama lağım fareleri birlikte yaşıyor olabiliriz.  Evlerimizde bulunan klozetin altı lağım farelerinin yuva yapmak, yaşamak için en çok tercih ettiği yerdir. İkinci olarak ise bina önünde bulunan logarın etrafı. Bu iki yerde yaşama şansı elde..
 • Zeytinburnu Kanalizasyon Ustası-Ustalar Kanalizasyon Avrupa Yakası
  Zeytinburnu Kanalizasyon Ustaları        1984 yılından itibaren İstanbul'da Kanalizasyon ve Alt yapı sistemleri üzerine çalışmalar yürütüyoruz,  İstanbul'un her ilçesinde her semtinde çalımlamalarımız olduğu gibi Zeytinburnu’nda da çok sayıda çalışmalarımız oldu, Bakırköy’de, Yeşilköy’de, Sefaköy’de, Küçükçekmece’de..
 • Kanalizasyon Tamir Ustası / Kanal Açma Ustası
   Kanalizasyon Tamir Ustası / Kanal Açma Ustası            Tuvalet gideri tıkandığında tıkanık açma işi yapan bir Usta ile irtibata geçerek tuvalet gideri tıkanıklığı açılır. Oysa eğitim düzeyinin yükseldiği vatandaşın bilinçlendiği şu zamanda tıkanık açma ustasını çağırmadan önce ne tür bir tıkanıklığın olduğu ve ha..
 • Kanalizasyon Tıkanıklığı Nasıl Açılır? Robotla Açılamadığında..
  Kanalizasyon Tıkanıklığı Nasıl Açılır?Robotla Açılamadığında..       Kanalizasyon giderinin tıkanma sebeplerini daha önce açıklamıştık. Bu sebepler sıkça rastlanan genel sebeplerdi,  usta hataları ve kullanım hataları olarak genel ifadeler kullanmıştık,  tıkanıklık ve arızaların sebeplerini bu iki kelime ile anlatma..
 • Sıkça Sorulan Sorular-Kanalizasyon Bağlantısı Nasıl Yapılır?
  Kanalizasyon Bağlantı İzni Nasıl Alınır?     Kanalizasyon bağlantı izni binanın bulunduğu iski şubesine yapılır. Kimlik fotokopisi ve  tapu fotokopisi ile birlikte binanın bağlı olduğu kanalizasyon idaresine başvuru yapılır. Belirtilen bina ile ilgili dosya açılır. İski görevlileri belirtilen bina ile ilgili çalışm..
 • Plastik & Kompozit Rögar Kapakları, Yapımı, Fiyatı,
  Kompozit Rögar Kapakları      Plastik Rögar kapakları olarak bilinen kompozit rögar kapaklarının kullanımı oldukça yaygınlaşmıştır.  Görünümü ve kullanım kolaylığı nedeniyle metal kapaklara göre artık daha fazla tercih edilmektedir. Kampozit Rögar Kapakları Neden Gereklidir.     Rögar kapakları kanaliz..
 • Su Basmasının ve Lağım Taşmasının Sebepleri ve Çözümleri
      İstanbul'da Su Basması ve Lağım Taşması Önleme Çalışmaları yapıyoruz.       İstanbul’da yağışlar arttığında ciddi sıkıntılar yaşanmaktadır.  Özellikle bodrum ve zemin katlarda dairesi olanlar sürekli olarak su basması ve ya lağım taşması ile karşılaşmaktadır. Yağmur sularına yönelik yapılan yetersiz alt yapı..
Kanalizasyon Tamiri-bakımı-Temizliği-Tadilatı-Tamiratı
 • Kanalizasyon Tamiri Nasıl Yapılır
  Kanalizasyon Tamirini Nasıl Yapılır  Birinci Bölüm: Binanın Kadıköy tarafında yapılan kanalizasyon çalışması; Bu bölümde toplamda 33 metre kanalizasyon borusu döşenmiş, bir tane yeni logar yapılmış, üç tane eski logar bağlantısı yapılmıştır. Çalışmaya İçki satışı yapılan işyerinin önündeki logardan başlanılmış..
 • Plastik Logar Bacası İstanbul - Kompozit-Plastik-Menhol Logar Kapağı
  Plastik Logar Bacası İstanbul - Kompozit-Plastik-Menhol Logar Kapağı Logar Nedir? Logar Ne İşe Yarar? Rögar Çeşitleri Nelerdir?        Bina önünde bulunan kanalizasyon borularının birleştiği,  toplandığı ve tek bir ana boruya bağlandığı,  farklı derinliklerde ve ebatlarda, kare ve yuvarlak olan yüzeyin altındaki ..
 • Kameralı Robotla Tıkanıklık Açma İstanbul- Kanal Görüntüleme İstanbul
                   İstanbul’un hem Avrupa Yakası hem de Anadolu Yakasında 1984 yılından itibaren çalışmalar yapıyoruz.  Kanalizasyon Bir Defa Yapılır Sloganıyla Çıktığımız bu yolda sayısız çalışmalar yaptık.  Alt Yapıdaki Tecrübelerimizi Teknolojik Alet ve Makineler ile kombine ederek Kanalizasyon Arıza ve Tıkanık..
 • Tuvalet Tıkanıklığı Açma Fiyatları
  Tuvalet Tıkanıklığı Açma Fiyatları      Tuvalet Tıkanıklığı Açma fiyatları İstanbul şu kadar fiyat şeklinde bir söylemi doğru bulmuyoruz.  Ustalar Kanalizasyon olarak İstanbul’da sayısız çalışmalar yaptık, çalışmalarımız birçoğunda  işi görmeden fiyat vermek istemedik, peki neden fiyat vermek istemedik?          ..
 • Kanal Açma Ustası -Kanalizasyon Tamiri -Logar Tamiri
  Kanal Tıkandı, Logar Taştı,  Çözüm Nedir?      Logarın taşması kanalizasyon borusu içerisinde tıkanıklığın olduğunu gösterir. Çözümü ise bu tıkanıklığı açtırmaktır. Ancak bu sorunun cevabı aslında bu kadar basit değildir.  Tıkanıklık açmak işlemi çoğu zaman uzun süreli bir çalışmayı gerektirecek bir iş olarak karşım..
 • Kanalizasyon Ustası Nasıl Olmalıdır?
     Vizyonumuz        Ülkemizde refah seviyesi günden güne artmaktadır. Refah seviyesindeki bu artışın çalışma ve İş hayatına da etkisi olduğu görülmektedir. Artık herkes yapılan işlerde hem kaliteyi hem de profesyonelliği daha da çok aramaktadır.  yapılan iş her ne kadar çok zor olsa da yâda teknik olarak imkânsız o..
Paylaş
 
Kanalizasyon Arıza Çözüm Merkezi-İstanbul

Ustalar Kanalizasyon 

Su Basmasına Kesin Çözüm - Bodrum ve Zemin Katlar İçin Uyarılar ve Tavsiyeler

Kanalizasyon Tamiri:Tıkanıklık Açma ve Kanalizayon Çalışmaları

Logar Tamiri: logar işleri,

Kanal Açma Ustası: Tıkanıklık Açma- Tıkalı Kanal Açma, Gider Açma, Tuvalet Açma, - Logar Temizleme ve Periyodik Logar Bakımı-

Kanalizasyon Geri Tepmesi- Lağım Taşması- Su Basması Önleme kanalizasyon geri tepmesi

 Lağım Faresine Kesin  Çözüm; Lağım faresi binaya kanalizasyon borusundan gelir. Kanalizasyon tesisatına yerleşitirlen çekvalf ile lağım faresinin eve girmesi engellenmiş olur. Lağım faresinden nasıl kurtulunur

Lağım Kokusuna Kesin Çözümkanalizasyon tesisatına takılan çekvalf ile lodosta geri esmelerde binaya lağım kokusu giremez.

Lağım Taşmasına Kesin Çözüm; çekvalf  lağım taşmasını önler

Kanalizasyon Geri Basmasına Kesin Çözüm; çekvalf binadan dışarıya akıma izin verirken, dışarıdan içeriye gelen yağmur suyu, kanalizasyon suyu, lağım kokusu, lağım faresi gibi binaya girmesini istemediğiniz her şeyi engeller.

Kot Farkına Kesin Çözüm; yer altından tünel kazarak kot farkını ortadan kaldırıyoruz. Bodrum ve zemin katların en büyük sorun kot farkı ve bunun  neden olduğu lağım gideri tıkanıklığı lağım taşması, geri basmadır.

Bodrum ve Zemin Katların Kanalizasyon Sorunu. Bodrum katların sorunu ile  bazen sadece bodrumda kalan kişi uğraşır, bina yönetim sahip çıkmayabilir, apartman yöneticisi ihmal edebilir. Bodrum, bahçe katı, zemin kat, giriş kat gibi yerlerin sorunlarına çözüm buluyoruz.

Lağım Gideri Tıkanıklığı  Açmateknolojik alet ve cihazlar ile tıkanın giderleri açıyoruz.

Kanalizayson Tamiratıeskimişi binaların kanalizasyon gideri sürekli tıkanır. Defalarca açılmasın rağmen tıkanma yeniden olur. küngler çöktügü için, eğim yok olduğu için ve künler kırıldığı için sürekli tıkanır. Bu tür durumlarda kanalizasyon tesisatın yenilnemesi gerekir.

Üst Yapıya Müdahel etmeden Yerin altından Tünel Kazarak Gider Bağlama.  Hali hazırda bahçe ve peyzaj çalışmaları sona ermiş, çevre düzenlenmesi bitmiş bir site yada bina bahçesinde kanalizasyon tesisatı için yapılacak kazı şimdiye kadar yapılan emekleri boşa çıkaracağı aşikardır.  Bu tür durumların tek çözümü yerin altından tünel kazarak gider bağlamak olacaktır.

Bilgi Edinmek İstediğiniz Arızlar ve Durumlar İle İlgili Aşadaki Konu Başlıklarına Tıklayınız

  Çalışmalarımız

Ustalar Anlatıyor

Su Basmasına Kesin Çözüm - Bodrum ve Zemin Katlar İçin Uyarılar ve Tavsiyeler

Kanalizasyon Tıkanıklığı Nasıl Açılır, Logar Tıkanıklığı Nasıl Açılır

Kanalizasyon Arızaları ve Çözümleri

Tıkanıklık Açma ve Kanalizasyon Hizmetleri