Kanalizasyon ve Atık Su Tesisatı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

KANALİZASON BAĞLANTISI NEDEN ÖNEMLİDİR.

      Kanalizasyon tesisatı yapıların önemli bir parçasıdır.  Kanalizasyon tesisatı genelde binanın kaba inşaatı yapıldığı esnada yapılır, sonrasında üzerine duvarlar örülür, sıvalar, alçılar yapılır, fayans ve laminat parkeler döşenir, en sonunda boya ve dekorasyon işleri yapılır. Yani bina içerisinde en önce yapıldığı için en alt tabada yada alt kısımda bulunur ve sonrasında üzerine bir sürü şey yapılır. Görsellik ve estetik açısından böyle olmak zorundadır. Yeni yapılarda kalorifer, kombi ve petek boruları bile artık yüzeyin altından yapılmaktadır. Bu şekilde bir sıralama binaya yada daireye görsellik ve estetik açıdan ne kadar katkı sağlıyor ise kanalizasyon sisteminde sonradan meydana gelebilecek tıkanıklık ve su kaçırmaları gibi sorunların çözümünde de bir o kadar zorluklara ve masraflara sebep olmaktadır. Bu da bize evimizde olması gereken sağlıklı bir şekilde çalışan kanalizasyon tesisatının önemini ortaya koymaktadır. Sağlıklı çalışmaması durumunda, tıkanma ve su kaçağı şeklinde meydana gelen arızalarda, bin bir zahmetle inşa ettiğimiz her bir köşesine kenarına güzel olsun diye emek sarf ettiğimiz, dolayıyla masraf ettiğimiz evimizin ne hale geleceğini siz düşünün.  Burada kanalizasyon tesisatının öneminden kısaca bahsettikten sonra konuyu daha kapsamlı anlatmaya çalışacağız. Bu sistemi tüm yönleri ile ele almak, en ince noktasına kadar anlatmak için konuyu bölümler halinde ele almanın faydalı olacağını düşünüyoruz Böylelikle sistemin hem genel hatlarının kolaylıkla algılanmasını sağlayacağız hem de ilgili bölümde anlatılmak istenenin  tüm teferruatları ile birlikte ortaya koyacağız.

 

 

http://www.ustalarkanalizasyon.com/sayfa/2/hakkimizda

  Çalışmalar kısmında;

Kanalizasyon Yenileme, Lağım Gideri Yapma, Tünel kazma, 

Lağım Faresine Kesin Çözüm, Lağım Faresi Nasıl Engellenir

Kanalizasyon Geri Basması, Lağım Suyu Basması Önleme

Direnaj, Su Kaçağı Tespiti, Su Sızıntılarını Önleme

Kuyu Yapma, Kazma, Temizleme, Pompa Koyma

Logar, Rögar, Yapma, Tıkanıklığı Açma, Bakım ve Temizleme

Kanalizasyon, Arızası, Tıkanıklığı, Açma, Ustası

Tünel, Yapma, Kazma, Lağım Tüneli, Tünel Ustası

su-kacagi-varsa-binada-su-cikiyorsa-oncelikle-ne-yapmali-

Ustalar Anlatıyor kısmında;

Kanalizasyon Tıkanıklığı Neden Olur, Kanalizasyon Açma

Tuvalet Niçin Sürekli Tıkanır, Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır

Kanalizasyon Basması Neden Olur, Nasıl Önlenir

Lağım Giderini İşin Ustasına Yaptırın, Bir Kez Yaptırın

Kanalizasyon Sisteminde Dikkat edilecek Hususlar

Lağım Faresi ile Mücadele Nasıl Olmalı? Kesin Çözümü Nedir?

Tünel Kazma, Kot Farkı, Kanalizasyon Basması

Lağım Suyu Basması, Kanalizasyon Geri Basması, Çekvalf Kullanımı

Kuyu, kazma, Kanalizasyon, Lağım, Basması, Kot Farkı

kanalizasyon-atik-su-pis-su-gideri-borulari-nasil-dosenir

Kanalizasyon, Lağım gideri, arıza ve şikayetler üzerine;

Evimde, Lağım Faresi, Var, Nasıl Yakalanır, yok edilir, öldürülür

Lağım Faresi, Kanalizasyon Faresi ve Kanalizasyon Geri Basması...UYARI

Kanalizasyon ve Lağım Gideri Masraflarını kimin Ödeyeceği Konusunda 

Kanalizasyon Basması, Lağım Suyu Basması, Masraflarını Kim öder, 

Kanalizasyon Açma Fiyatı, Lağım Gideri Yapma Fiyatı

Üst Kattan Alt Kata Damlayan Lağım Sularında Hukuki Durum

Evimi kanalizasyon basıyor, ne yapmalıyım?

İski Kanalizasyon Arıza Telefon Numarası

Örnek İş Teklifi 

Lağım Kokusu Nasıl Engellenir? Lağım Kokusunun Kesin Çözümü Nedir?

KANALİZASYON SİSTEMİ NEDİR.

        Atık su gideri tesisatı, pis su gideri tesisatı, lağım gideri ve ya kanalizasyon gideri gibi bir çok adı olan Kanalizasyon  tesisatını: içerisinde yaşadığımız evin yada dairenin tuvalet, lavabo ve banyosunda kullanılan atık suyun gidere verildiği kısımdan başlayan şehir kanalizasyon sisteminin atık su tesisinde son bulan, evin, dairenin, binanın, işyerinin yada her hangi bir yapının içerisindeki kullanılmış atık suyu atık su tesisine taşıyan, boru ve başkaca aparatlar dan oluşan tesisatların bütünü şeklinde tanımlayabiliriz. Kanalizasyon tesisatı Şehir kanalizasyon tesisatı ve bina kanalizasyon tesisatı olmak üzere ikiye ayrılır. Biz burada daha çok bina kanalizasyon tesisatı  üzerine duracağız ve Bina içi atık su tesisatı ve bina dışı atık su tesisatı olarak iki ayrı bölümde ele alacağız.

    Bina içi atık su tesisatı su kullanma yerlerinden başlayan ve  bina  dışındaki  rögara  kadar  olan kısımdır. Bina içi atık su tesisatı daire içerisinden belediyenin ana giderine doğru sırasıyla daire içi bağlantı borusu, kat borusu, kolon borusu ve havalık borusu olmak üzere 5 kısımdan oluşur.

BİNA KANALİZASYON TESİSATININ BÖLÜMLERİ

Daire İçi  Bağlantı Borusu

Tuvalet Banyo gibi Su kullanma yerleri ile kat borusu arasındaki küçük çaplı borudur yani daire içinde kullanılan borularda oluşur. En düşük çaplı borular bu kısımlarda kullanılır. Atık su gideri tesisatının başlangıcıdır. Mutfak banyo tuvalet gibi kısımlarının içerisinde bulunan çamaşır makinesi bulaşık makinesi giderlerinin bulunduğu bölümdür. Burada üzerinde durulması gereken iki tane parça vardır  bir tanesi Klozet ve aparatları Diğeri ise ve Alaturka tuvaletlerde bulunan tuvalet taşının altında bulunan S borusu Diğeri ise tuvalet deliği kapağıdır.  es borusu içerisinde daima su bulunduğundan atık su tesisatı borularının içerisinde bulunan kokunun daire içerisine gelmesini engellenmesini sağlar. Yine Tuvalet deliği kapağı da benzer fonksiyonu yerine getirir. Alafranga tuvalette ise bu durum biraz değişir. Alafranga tuvalette yani klozette S borusu bulunur ancak tuvalet deliği kapağı bulunmaz. Tuvalet deliği kapağının engellemiş olduğunu lağım kokusu ve lağım faresini önlemek için ya klozet altına çekvalf takılmalı ya da bina ana rögarına  çekvalf takılmalıdır.

Kat Borusu

Katlardaki su kullanma yerlerinden yani tuvalet, lavabo ve banyodan gelen atık suyu en yakındaki kolon borusuna ulaştıran bölümdür. Daire dışından kolon borularına kadar olan kısımda diyebiliriz.

Kolon Boruları

Kat borularından gelen pis ve kirli suları ana boruya ileten düşey konumda döşenen borulardır.

Ana Boru

Bina içerisindeki kolon borularının bağlandığı, binanın dışında bulunan rögara kadar olan boru bölümüdür. Kanalizasyon ara borulardan gelen pis ve kirli suları binanın temel sınırları içerisinde yani binanın temel alanının içinde en alt zeminde toplayarak bina dışındaki rögara iletir. Ana borular bina içi tesisatında kullanılan borulardan en büyük çapa sahip olan borulardır. Binanın Kanalizasyon yükünü bu borular taşır. Ana boru bina dışında mutlaka bir rögara bağlanmalıdır. Rögar, bina dışında pis su borularının dönüş, bağlantı ve arıza tamiri gibi nedenlerden dolayı gereklidir. Ana borular en kısa yoldan bina dışına çıkarılmalıdır. Tüm kolon boruları tesisatın durumuna göre tek ana boruda toplanabildiği gibi şartlara göre bazen iki boru şeklinde çıkarılıp, bina dışında bulunan rögarda birleşir.

ANA RÖGAR

Binanın çevresindeki atık su borularının toplandığı ve tek bir ana boruya bağlandığı kısımdır. Kanalizasyon tesisatında yada tesisatın bir bölümünde  çeşitli nedenlerden dolayı meydana gelen arızaların giderilmesinde pratik bir öneme sahiptir ana rögarlar. Her hangi bir arıza durumunda bu rögarların kontrol edilmesiyle arızanın meydana gelmiş olabileceği alan tespit edilmeye çalışılır.  Arızanın olabileceği alan ne kadar daraltılmış olursa yapılacak olan çalışmada bir o kadar en aza indirilmiş olacaktır. Arıza durumunun belirlenmesinde oldukça büyük bir öneme sahip olan rögarlar aynı zamanda kanalizasyon sistemini sigortası sayılabilecek Çek valflerin monte edildiği kısımdır. Peki nedir bu çekvalf;?  Çekvalf kanalizasyon sistemine montaj edilen tek yönlü çalışan önleyici bir mekanizmadır. Normal şartlarda yönü evden belediyenin ana kanalizasyon hattına doğrudur. Tuvalet ve banyolardan çıkan pis sular bu mekanizmanın içerisinden geçerek belediye ana kanalizasyon hattına ulaşır. Tuvalet ve banyolardan giden pis su bu mekanizma içerisine geldiğinde hafif basınç ile kapak açılır ve pis su buradan geçer, pis su geçişi sona erdikten sonra kapak kapanır ve bina ile kanalizasyon hattı arasındaki bağlantı kesilir. Çek valf monte edildiğinde Belediye ana hattından gelen yani ters istikametten gelen Lağım Faresi, lağım kokusu, kanalizasyon geri basmasını önlenmiş olur. İçeriden dışarı madde çıkışına izin verip dışarıdan içeriye madde girişine izin vermediği için kanalizasyon sisteminin sigortası sayılır.

Ana rögarın en az 80*80 ölçülerinde olması gerekir. Bu ölçülerde olduğu takdirde arızalar müdahale etmek için uygun çalışma alanı da oluşturtulurmuş olacaktır. Zira Atık su tesisatında meydana gelen arızaların tespiti de onarımı da ilk olarak ana rögar üzerinden gidilerek yapılır.  Atık su tesisatında meydana gelebilecek su kaçağı, tıkanma ve geri basma gibi sorunların tespiti ilk olarak ana rögarın kontrol edilmesi ile olur. Ana rögarda akıntının olup olmadığı, akıntını hızı, akıntı içerisinde bulunan cisimlerden yola çıkılarak arızanın tespiti yapılır. Yine kanalizasyon geri basmasının tespiti de ana rögar içerisindeki akıntının yönüne bakılarak tespit edilir.

KANAL AÇMA USTASI, Kanal Açma Ustası Kanal açma ustası, kanalizasyon açma ustası, kanal tamiri, kanalizasyon tamiri ustası, logar tamir logar tamir ustası, logar yapımı, logar temizleme, logar açma ustası, kanalizasyon gideri açma, drenaj ustası, kanalizasyoncu, tünelci, kaçak tünel yapan İstanbul, kanalcı telefonu, kanalizasyon ustası  telefonu, kanal açma firması, istanbulda, kanal açan usta, kanal yapan usta, kanalizasyon yapan usta, kanalizasyon yapan firma, gider açma ustası, lağımcı ustası, lağım gideri açan usta, lağım tamiri,  logar açma tamiri, logar açma temizleme tamiri, kanalcılar istanbulda, kanalizasyon tamiri, kırmadan, ustalar kanalizasyon 

Kanalizasyon bağlantısı nasıl yapılır, borular nasıl döşenir, bağlama, bağlatma, bağlantısı yapma,yaptırma, yapımı,nasıl, neden, niçin, sebebi, bina,binanın, banaya,binadan, eve, evi,evden,evde,evin,daire, daireye, daadireden, bahçe, zemin, bodrum, kat, kata,katın, katda, katdan, katından,katına,  bodrum katı su basıyor, su giriyor, bastı, neden, atık su, gideri, pis su tesisat, tesisatının, tesisatında, tesisatına, tesisatından, vc, gideri, gidere, rögar, logarın, boru, boruyu, borusundan, borusuna, borusundan, borusundan, borudan, beton, plastık, pimaş, pimaşı, pimaştan, bodrum katı kanalizasyon, tuvalet borusu nasıl döşenir, rögar bağlantısı nasıl yapılır, kanalizasyon borusu nasıl döşenir kanalizasyon hattı nasıl döşenir, rögar yapımı, tuvalet neden tıkanır, evi lağım basması, pis su tesisatı, fare tuvaletten çıkabilir mi, kot farkı olan evler, çekvalf montajı, bina logar bağlantısı, atık su tesisatı nasıl döşenir, kanalizasyon bağlantı izni nasıl alınır, pis su tesisatı nasıl yapılır, pis su tesisatı nasıl döşenir, tuvalet tesisatı, tuvalet gideri nasıl bağlanır, pis su gideri, tuvalet tesisatı nasıl yapılır, atık su gider borusu, kanalizasyon bağlantısı, kanalizasyon borusu döşeme, su kanalı yapımı, gider tesisatı, kanalizasyon yapımı, kanalizasyon borusu, kanalizasyon nasıl yapılır, bina dışı atık su tesisatı, pis su gider boruları, su borusu döşeme, su tesisatı yenileme, kanalizasyon sistemleri, bahçe tuvaleti nasıl yapılır, kanalizasyon gideri bağlantı izni, Kanalizasyon bağlantı izni binanın bulunduğu iski şubesine yapılır. Kimlik fotokopisi ve  tapu fotokopisi ile birlikte binanın bağlı olduğu kanalizasyon idaresine başvuru yapılır. Belirtilen bina ile ilgili dosya açılır. İski görevlileri belirtilen bina ile ilgili çalışmalarını tamamladıktan sonra binanın kanalizasyon gideri bağlantısı yapılır. , kot farkı çözümleri, kot daire sorunları,  alaturka tuvalet fare kapağı,  evimi su bastı ne yapmalıyım, evimi kanalizasyon bastı ne yapmalıyım, evi kanalizasyon basması, kanalizasyon geri tepmesi, bodrum kat su basması, evimi su bastı ne yapmalıyım, lağım taşması, binanın bodrumundan su çıkıyor, binanın altından su çıkıyor, bina temelinden su çıkması, binanın temelinden su çıkıyor, bina zemininden su çıkması, logar tıkanması iski, lağım tıkanıklığı nasıl açılır, tünel nasıl kazılır, sorun, sorunu, çözüm,çözümü, çözülür, kesin, tavsiye, öneri, nedir. Ne,  niçin, nezaman,İstanbul, istanbulda, istanbulun, iski, ustası, usta, telefon, firma, firması, şirket,işyeri, cadde, caddesi, mahallesi, ilçesi, semti, bölge, yakın, kapıcı, alt, üst, alttan, üstten, temeli, temelinden, temeline,, kolon, kiriç, tesisatçı, tesisat ustası, kanal ustası, kanalcı ustası, tünelci tünel ustası,

 

Tarih : 25.9.2016
Yorum Yaz
Ad-Soyad:
E-Mail :
Mesaj:
En fazla 500 karakter. 500 karakter kaldı.
Güvenlik:
Yorumlar
Henüz yorum yapılmadı.
Kanal Arıza Uzmanı |Kanalizasyon-Logar Arızası Tespit ve Çözümleri
 • Çekvalf ve Lağım Faresi - Bilinmesi Gerekenler -Sorular ve Cevaplar
  Çekvalf ve Lağım Faresi İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular ve Bilinmesi Gerekenler Çekvalf Nedir? Çekvalf pis su yada atık su borusuna takılan, tek yönlü çalışan, bina dışına atık suyun geçişine müsaade eden, ancak dışarıdan gelen su baskını, lağım faresi, koku yada herhangi bir şeyin gelmesini engelleyen, kendiliğ..
 • Klozete Fare Gelmemesi İçin Ne Yapmalı?
  Klozete Fare Gelmemesi İçin Ne Yapmalı?     Belki birçok kişi farkında değil ama lağım fareleri birlikte yaşıyor olabiliriz.  Evlerimizde bulunan klozetin altı lağım farelerinin yuva yapmak, yaşamak için en çok tercih ettiği yerdir. İkinci olarak ise bina önünde bulunan logarın etrafı. Bu iki yerde yaşama şansı elde..
 • Zeytinburnu Kanalizasyon Ustası-Ustalar Kanalizasyon Avrupa Yakası
  Zeytinburnu Kanalizasyon Ustaları        1984 yılından itibaren İstanbul'da Kanalizasyon ve Alt yapı sistemleri üzerine çalışmalar yürütüyoruz,  İstanbul'un her ilçesinde her semtinde çalımlamalarımız olduğu gibi Zeytinburnu’nda da çok sayıda çalışmalarımız oldu, Bakırköy’de, Yeşilköy’de, Sefaköy’de, Küçükçekmece’de..
 • Kanalizasyon Tamir Ustası / Kanal Açma Ustası
   Kanalizasyon Tamir Ustası / Kanal Açma Ustası            Tuvalet gideri tıkandığında tıkanık açma işi yapan bir Usta ile irtibata geçerek tuvalet gideri tıkanıklığı açılır. Oysa eğitim düzeyinin yükseldiği vatandaşın bilinçlendiği şu zamanda tıkanık açma ustasını çağırmadan önce ne tür bir tıkanıklığın olduğu ve ha..
 • Kanalizasyon Tıkanıklığı Nasıl Açılır? Robotla Açılamadığında..
  Kanalizasyon Tıkanıklığı Nasıl Açılır?Robotla Açılamadığında..       Kanalizasyon giderinin tıkanma sebeplerini daha önce açıklamıştık. Bu sebepler sıkça rastlanan genel sebeplerdi,  usta hataları ve kullanım hataları olarak genel ifadeler kullanmıştık,  tıkanıklık ve arızaların sebeplerini bu iki kelime ile anlatma..
 • Sıkça Sorulan Sorular-Kanalizasyon Bağlantısı Nasıl Yapılır?
  Kanalizasyon Bağlantı İzni Nasıl Alınır?     Kanalizasyon bağlantı izni binanın bulunduğu iski şubesine yapılır. Kimlik fotokopisi ve  tapu fotokopisi ile birlikte binanın bağlı olduğu kanalizasyon idaresine başvuru yapılır. Belirtilen bina ile ilgili dosya açılır. İski görevlileri belirtilen bina ile ilgili çalışm..
 • Plastik & Kompozit Rögar Kapakları, Yapımı, Fiyatı,
  Kompozit Rögar Kapakları      Plastik Rögar kapakları olarak bilinen kompozit rögar kapaklarının kullanımı oldukça yaygınlaşmıştır.  Görünümü ve kullanım kolaylığı nedeniyle metal kapaklara göre artık daha fazla tercih edilmektedir. Kampozit Rögar Kapakları Neden Gereklidir.     Rögar kapakları kanaliz..
 • Su Basmasının ve Lağım Taşmasının Sebepleri ve Çözümleri
      İstanbul'da Su Basması ve Lağım Taşması Önleme Çalışmaları yapıyoruz.       İstanbul’da yağışlar arttığında ciddi sıkıntılar yaşanmaktadır.  Özellikle bodrum ve zemin katlarda dairesi olanlar sürekli olarak su basması ve ya lağım taşması ile karşılaşmaktadır. Yağmur sularına yönelik yapılan yetersiz alt yapı..
Kanalizasyon Tamiri-bakımı-Temizliği-Tadilatı-Tamiratı
 • Kanalizasyon Tamiri Nasıl Yapılır
  Kanalizasyon Tamirini Nasıl Yapılır  Birinci Bölüm: Binanın Kadıköy tarafında yapılan kanalizasyon çalışması; Bu bölümde toplamda 33 metre kanalizasyon borusu döşenmiş, bir tane yeni logar yapılmış, üç tane eski logar bağlantısı yapılmıştır. Çalışmaya İçki satışı yapılan işyerinin önündeki logardan başlanılmış..
 • Plastik Logar Bacası İstanbul - Kompozit-Plastik-Menhol Logar Kapağı
  Plastik Logar Bacası İstanbul - Kompozit-Plastik-Menhol Logar Kapağı Logar Nedir? Logar Ne İşe Yarar? Rögar Çeşitleri Nelerdir?        Bina önünde bulunan kanalizasyon borularının birleştiği,  toplandığı ve tek bir ana boruya bağlandığı,  farklı derinliklerde ve ebatlarda, kare ve yuvarlak olan yüzeyin altındaki ..
 • Kameralı Robotla Tıkanıklık Açma İstanbul- Kanal Görüntüleme İstanbul
                   İstanbul’un hem Avrupa Yakası hem de Anadolu Yakasında 1984 yılından itibaren çalışmalar yapıyoruz.  Kanalizasyon Bir Defa Yapılır Sloganıyla Çıktığımız bu yolda sayısız çalışmalar yaptık.  Alt Yapıdaki Tecrübelerimizi Teknolojik Alet ve Makineler ile kombine ederek Kanalizasyon Arıza ve Tıkanık..
 • Tuvalet Tıkanıklığı Açma Fiyatları
  Tuvalet Tıkanıklığı Açma Fiyatları      Tuvalet Tıkanıklığı Açma fiyatları İstanbul şu kadar fiyat şeklinde bir söylemi doğru bulmuyoruz.  Ustalar Kanalizasyon olarak İstanbul’da sayısız çalışmalar yaptık, çalışmalarımız birçoğunda  işi görmeden fiyat vermek istemedik, peki neden fiyat vermek istemedik?          ..
 • Kanal Açma Ustası -Kanalizasyon Tamiri -Logar Tamiri
  Kanal Tıkandı, Logar Taştı,  Çözüm Nedir?      Logarın taşması kanalizasyon borusu içerisinde tıkanıklığın olduğunu gösterir. Çözümü ise bu tıkanıklığı açtırmaktır. Ancak bu sorunun cevabı aslında bu kadar basit değildir.  Tıkanıklık açmak işlemi çoğu zaman uzun süreli bir çalışmayı gerektirecek bir iş olarak karşım..
 • Kanalizasyon Ustası Nasıl Olmalıdır?
     Vizyonumuz        Ülkemizde refah seviyesi günden güne artmaktadır. Refah seviyesindeki bu artışın çalışma ve İş hayatına da etkisi olduğu görülmektedir. Artık herkes yapılan işlerde hem kaliteyi hem de profesyonelliği daha da çok aramaktadır.  yapılan iş her ne kadar çok zor olsa da yâda teknik olarak imkânsız o..
Paylaş
 
Kanalizasyon Arıza Çözüm Merkezi-İstanbul

Ustalar Kanalizasyon 

Su Basmasına Kesin Çözüm - Bodrum ve Zemin Katlar İçin Uyarılar ve Tavsiyeler

Kanalizasyon Tamiri:Tıkanıklık Açma ve Kanalizayon Çalışmaları

Logar Tamiri: logar işleri,

Kanal Açma Ustası: Tıkanıklık Açma- Tıkalı Kanal Açma, Gider Açma, Tuvalet Açma, - Logar Temizleme ve Periyodik Logar Bakımı-

Kanalizasyon Geri Tepmesi- Lağım Taşması- Su Basması Önleme kanalizasyon geri tepmesi

 Lağım Faresine Kesin  Çözüm; Lağım faresi binaya kanalizasyon borusundan gelir. Kanalizasyon tesisatına yerleşitirlen çekvalf ile lağım faresinin eve girmesi engellenmiş olur. Lağım faresinden nasıl kurtulunur

Lağım Kokusuna Kesin Çözümkanalizasyon tesisatına takılan çekvalf ile lodosta geri esmelerde binaya lağım kokusu giremez.

Lağım Taşmasına Kesin Çözüm; çekvalf  lağım taşmasını önler

Kanalizasyon Geri Basmasına Kesin Çözüm; çekvalf binadan dışarıya akıma izin verirken, dışarıdan içeriye gelen yağmur suyu, kanalizasyon suyu, lağım kokusu, lağım faresi gibi binaya girmesini istemediğiniz her şeyi engeller.

Kot Farkına Kesin Çözüm; yer altından tünel kazarak kot farkını ortadan kaldırıyoruz. Bodrum ve zemin katların en büyük sorun kot farkı ve bunun  neden olduğu lağım gideri tıkanıklığı lağım taşması, geri basmadır.

Bodrum ve Zemin Katların Kanalizasyon Sorunu. Bodrum katların sorunu ile  bazen sadece bodrumda kalan kişi uğraşır, bina yönetim sahip çıkmayabilir, apartman yöneticisi ihmal edebilir. Bodrum, bahçe katı, zemin kat, giriş kat gibi yerlerin sorunlarına çözüm buluyoruz.

Lağım Gideri Tıkanıklığı  Açmateknolojik alet ve cihazlar ile tıkanın giderleri açıyoruz.

Kanalizayson Tamiratıeskimişi binaların kanalizasyon gideri sürekli tıkanır. Defalarca açılmasın rağmen tıkanma yeniden olur. küngler çöktügü için, eğim yok olduğu için ve künler kırıldığı için sürekli tıkanır. Bu tür durumlarda kanalizasyon tesisatın yenilnemesi gerekir.

Üst Yapıya Müdahel etmeden Yerin altından Tünel Kazarak Gider Bağlama.  Hali hazırda bahçe ve peyzaj çalışmaları sona ermiş, çevre düzenlenmesi bitmiş bir site yada bina bahçesinde kanalizasyon tesisatı için yapılacak kazı şimdiye kadar yapılan emekleri boşa çıkaracağı aşikardır.  Bu tür durumların tek çözümü yerin altından tünel kazarak gider bağlamak olacaktır.

Bilgi Edinmek İstediğiniz Arızlar ve Durumlar İle İlgili Aşadaki Konu Başlıklarına Tıklayınız

  Çalışmalarımız

Ustalar Anlatıyor

Su Basmasına Kesin Çözüm - Bodrum ve Zemin Katlar İçin Uyarılar ve Tavsiyeler

Kanalizasyon Tıkanıklığı Nasıl Açılır, Logar Tıkanıklığı Nasıl Açılır

Kanalizasyon Arızaları ve Çözümleri

Tıkanıklık Açma ve Kanalizasyon Hizmetleri