Tuvalet Kokusunun Sebebi Nedir, Tuvalet Kokusu Nasıl Giderilir.

Tuvalet Kokusu Nasıl Giderilir.

       Tuvalet Kokusu kanalizasyon tesisatında meydana gelen bir arızanın habercisidir.  Kanalizasyon tesisatında arıza meydana geldikten sonra tuvalet kokusu oluşmaya başlar ve zamanla yayılır.  Kanalizasyon tesisatında meydana gelen bazı arızalar tesisatın çalışmasını bir anda durdurmaz, bu tür arızalar öncelikle bodrum ve zemin katlarda lağım kokusu şeklinde hissedilir. İlk zamanlar küf ve nem kokusu gibi algılanır ama zamanla kokuların ağırlığı artar.  Tuvalet kokusu oluşan binalarda çözüm olarak ilk etapta havalık borusunun, es borusun çalışıp çalışmadığı, yada her hangi bir çatlama olup olmadığı kontrol edilir, kokunun asıl sebebi havalık borusu yada çatlama olmadığı için sonuç alınamaz ve koku giderilemez. Öyleyse nedir bu kokunun kaynağı? Açıkmaya çalışalım.

      Bu kokunun kaynağı kanalizasyon tesisatının kendisidir. Yani kanalizasyon tesisatında kullanılan borulardır. Kanalizasyon tesisatı yapımında önceleri en fazla beton boru denilen küng kullanılıyordu. Her şeyin bir ömrü olduğu gibi küngün de bir ömrü vardır. Uzun zaman toprak altında kalan küngte yıpranmalar, çatlamalar ve kırıklar oluşur. Mutfaklarda kullandığımız deterjan ve çamaşır suları, Lavabolarda kullandığımız kimyasal temizleyiciler künglerde ve özellikle künglerin birbirlerine eklendiği kısımlarda yıpranmalara ve deformasyonlara neden olur. Yıpranan yerlerden sızıntılar başlar, bu sızıntılar kanalizasyon tesisatın çalışmasına engel olmadığı için ilk zamanlar anlaşılmaz. Bu sızıntılar binanın tabanını kaplar ve sonrasında içerisinde bulunan yağlardan dolayı zamanla taşlaşır. Sızmış olduğu yerlerin şeklini alır ve çok ağır kokulara neden olur. Sızmanın olduğu yerler tamir edilse dahi taşlaşan ve kistleşen yağların kokusu hiçbir zaman gitmez.  Peki, nedir bu sorunun çözümü?

    Tuvalet kokusuna sebep olan unsur ancak Tuvalet giderinin yenilenmesi ile tamamen yok olur. bu nedenle Tuvalet gider borusu yellenmelidir Tuvalet borusu yenilenirken borunun etrafındaki toprak da yenilenmelidir. Buna yaparkende üst yapıya zarar verilmemelerdir.  Yer altından tünel kazmak suretiyle yapılmalıdır. Burada atık su tesisatının çok eski olmasından  zamanla meydan gelen yıpranmamalardan dolayı kokuların oluştuğu belirttik ama eğer atık su tesisatı iyi bir usta tarafından kurallarına uygun yapılmadı ise yeni binalarda da ayna sebepten dolayı aynı kokular görülebilir. Atık su boruları döşenirken uygun eğim verilmemiş ise yada bir kısmında fazla bir kısmında az eğim verildi ise yada atık su tesisatının her hangi bir yerinde çökme meydana geldi ise yine ağır kokuların oluşmasına neden olur. Eğim yada çöküntü sebebi ne olursa olsun Atık su tesisatında akıntı hızı yavaşlarsa atık su içerisindeki maddeleri taşımaz, taşınmayan ve hareketsiz olan bu maddeler  yağlanmaya, kistleşmeye ve zamanla taşlaşmaya neden olur. Bu yağlar da yine borunun kendisinde ve çevresinde ağır kokulara neden olur.

    Atık su tesisatı yapılarda en başta yapılır ve en altta kalır, sonrası sıva, boya, fayans, parke gibi dekorasyonla ilgili ne varsa onlar yapılır. Atık su tesisatı en altta kaldığı için sağlıklı bir şekilde çalıştığını tam tespiti yapılamaz. Çalışıyor gibi gözüke bilir, kanal içerisi kamera ile izlenebilir ama yukarıda anlatmış olduğumuz sorunların tespitini yapamaz. O yüzden Atık su tesisatı yapılırken çok dikkat edilmesi gerekir. Yapılan en küçük hata yada ihmal tesisatın tamamını çalışmaz hale getirebilir.

 

 

 

 

 

 

 

 

TUVALET KOKULARI İLE İGİLİ TARAFIMIZA YÖNELTİLEN SORULAR VE ARIZA DURUMLARI;tuvalet kokusu için neler yapıyorsunuz, tuvalet kokusu gidermek, tuvalet kokusuna ne iyi gelir, klozet kokusu,  tuvalet sürekli kokuyor, tuvalet koku yapıyor, tuvaletten koku gelmesi, klozet koku giderici, tuvalet kokusu için neler yapıyorsunuz, tuvalet kokusu gidermek, tuvalet kokusuna ne iyi gelir, klozet kokusu, tuvalet sürekli kokuyor, tuvalet koku yapıyor, tuvaletten koku gelmesi, klozet, oku gideri, tuvalet kokusu için neler yapıyorsunuz, tuvalet kokusu gidermek, tuvalet kokusuna ne iyi gelir, klozet kokusu, tuvalet sürekli kokuyor, tuvalet koku yapıyor, tuvaletten koku gelmesi, klozet koku giderici, evde tuvalet kokusu oluştu, evin içine tuvalet kokusu yayılıyor, tuvalet kokusunu ne önler, engeller, çözüm, binanın, binada, binaya, binadan, bodrumdan, bodruma, bodrumda, zeminde, zeminin, kata, katın, kattan, katta,  temel, bahçe, alt, üst, yan, lağım kokusu, logar kokusu, pis koku, ağır koku, rutubet kokusu çözüm. Tuvalet kokusuna ne sebep olur, sebebi, nedeni, etken, önleme, tuvalet  kokusunun sebebi nedinr. tuvalet kokusun ne  önler, tuvalet kokusuna, kokusundan, kokudan, kokularında,kokularının, kokularının, hastanede, otel, okul, işyeri, zemin, bodrum, giriş, kapıcı, dairesi, katı, katından, katından, gelen, yayılan, koku, sorunu, çözüm, şikayet, sebebi, nedeni, ustası, telefon, firması, firma, önleme, engelleme, yok etme, lağım kokusu, pis su, rögar. logar. fosseptik. 

 

Tarih : 1.10.2016
Yorum Yaz
Ad-Soyad:
E-Mail :
Mesaj:
En fazla 500 karakter. 500 karakter kaldı.
Güvenlik:
Yorumlar
Henüz yorum yapılmadı.
Kanal Arıza Uzmanı |Kanalizasyon-Logar Arızası Tespit ve Çözümleri
 • Çekvalf ve Lağım Faresi - Bilinmesi Gerekenler -Sorular ve Cevaplar
  Çekvalf ve Lağım Faresi İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular ve Bilinmesi Gerekenler Çekvalf Nedir? Çekvalf pis su yada atık su borusuna takılan, tek yönlü çalışan, bina dışına atık suyun geçişine müsaade eden, ancak dışarıdan gelen su baskını, lağım faresi, koku yada herhangi bir şeyin gelmesini engelleyen, kendiliğ..
 • Klozete Fare Gelmemesi İçin Ne Yapmalı?
  Klozete Fare Gelmemesi İçin Ne Yapmalı?     Belki birçok kişi farkında değil ama lağım fareleri birlikte yaşıyor olabiliriz.  Evlerimizde bulunan klozetin altı lağım farelerinin yuva yapmak, yaşamak için en çok tercih ettiği yerdir. İkinci olarak ise bina önünde bulunan logarın etrafı. Bu iki yerde yaşama şansı elde..
 • Zeytinburnu Kanalizasyon Ustası-Ustalar Kanalizasyon Avrupa Yakası
  Zeytinburnu Kanalizasyon Ustaları        1984 yılından itibaren İstanbul'da Kanalizasyon ve Alt yapı sistemleri üzerine çalışmalar yürütüyoruz,  İstanbul'un her ilçesinde her semtinde çalımlamalarımız olduğu gibi Zeytinburnu’nda da çok sayıda çalışmalarımız oldu, Bakırköy’de, Yeşilköy’de, Sefaköy’de, Küçükçekmece’de..
 • Kanalizasyon Tamir Ustası / Kanal Açma Ustası
   Kanalizasyon Tamir Ustası / Kanal Açma Ustası            Tuvalet gideri tıkandığında tıkanık açma işi yapan bir Usta ile irtibata geçerek tuvalet gideri tıkanıklığı açılır. Oysa eğitim düzeyinin yükseldiği vatandaşın bilinçlendiği şu zamanda tıkanık açma ustasını çağırmadan önce ne tür bir tıkanıklığın olduğu ve ha..
 • Kanalizasyon Tıkanıklığı Nasıl Açılır? Robotla Açılamadığında..
  Kanalizasyon Tıkanıklığı Nasıl Açılır?Robotla Açılamadığında..       Kanalizasyon giderinin tıkanma sebeplerini daha önce açıklamıştık. Bu sebepler sıkça rastlanan genel sebeplerdi,  usta hataları ve kullanım hataları olarak genel ifadeler kullanmıştık,  tıkanıklık ve arızaların sebeplerini bu iki kelime ile anlatma..
 • Sıkça Sorulan Sorular-Kanalizasyon Bağlantısı Nasıl Yapılır?
  Kanalizasyon Bağlantı İzni Nasıl Alınır?     Kanalizasyon bağlantı izni binanın bulunduğu iski şubesine yapılır. Kimlik fotokopisi ve  tapu fotokopisi ile birlikte binanın bağlı olduğu kanalizasyon idaresine başvuru yapılır. Belirtilen bina ile ilgili dosya açılır. İski görevlileri belirtilen bina ile ilgili çalışm..
 • Plastik & Kompozit Rögar Kapakları, Yapımı, Fiyatı,
  Kompozit Rögar Kapakları      Plastik Rögar kapakları olarak bilinen kompozit rögar kapaklarının kullanımı oldukça yaygınlaşmıştır.  Görünümü ve kullanım kolaylığı nedeniyle metal kapaklara göre artık daha fazla tercih edilmektedir. Kampozit Rögar Kapakları Neden Gereklidir.     Rögar kapakları kanaliz..
 • Su Basmasının ve Lağım Taşmasının Sebepleri ve Çözümleri
      İstanbul'da Su Basması ve Lağım Taşması Önleme Çalışmaları yapıyoruz.       İstanbul’da yağışlar arttığında ciddi sıkıntılar yaşanmaktadır.  Özellikle bodrum ve zemin katlarda dairesi olanlar sürekli olarak su basması ve ya lağım taşması ile karşılaşmaktadır. Yağmur sularına yönelik yapılan yetersiz alt yapı..
Kanalizasyon Tamiri-bakımı-Temizliği-Tadilatı-Tamiratı
 • Kanalizasyon Tamiri Nasıl Yapılır
  Kanalizasyon Tamirini Nasıl Yapılır  Birinci Bölüm: Binanın Kadıköy tarafında yapılan kanalizasyon çalışması; Bu bölümde toplamda 33 metre kanalizasyon borusu döşenmiş, bir tane yeni logar yapılmış, üç tane eski logar bağlantısı yapılmıştır. Çalışmaya İçki satışı yapılan işyerinin önündeki logardan başlanılmış..
 • Plastik Logar Bacası İstanbul - Kompozit-Plastik-Menhol Logar Kapağı
  Plastik Logar Bacası İstanbul - Kompozit-Plastik-Menhol Logar Kapağı Logar Nedir? Logar Ne İşe Yarar? Rögar Çeşitleri Nelerdir?        Bina önünde bulunan kanalizasyon borularının birleştiği,  toplandığı ve tek bir ana boruya bağlandığı,  farklı derinliklerde ve ebatlarda, kare ve yuvarlak olan yüzeyin altındaki ..
 • Kameralı Robotla Tıkanıklık Açma İstanbul- Kanal Görüntüleme İstanbul
                   İstanbul’un hem Avrupa Yakası hem de Anadolu Yakasında 1984 yılından itibaren çalışmalar yapıyoruz.  Kanalizasyon Bir Defa Yapılır Sloganıyla Çıktığımız bu yolda sayısız çalışmalar yaptık.  Alt Yapıdaki Tecrübelerimizi Teknolojik Alet ve Makineler ile kombine ederek Kanalizasyon Arıza ve Tıkanık..
 • Tuvalet Tıkanıklığı Açma Fiyatları
  Tuvalet Tıkanıklığı Açma Fiyatları      Tuvalet Tıkanıklığı Açma fiyatları İstanbul şu kadar fiyat şeklinde bir söylemi doğru bulmuyoruz.  Ustalar Kanalizasyon olarak İstanbul’da sayısız çalışmalar yaptık, çalışmalarımız birçoğunda  işi görmeden fiyat vermek istemedik, peki neden fiyat vermek istemedik?          ..
 • Kanal Açma Ustası -Kanalizasyon Tamiri -Logar Tamiri
  Kanal Tıkandı, Logar Taştı,  Çözüm Nedir?      Logarın taşması kanalizasyon borusu içerisinde tıkanıklığın olduğunu gösterir. Çözümü ise bu tıkanıklığı açtırmaktır. Ancak bu sorunun cevabı aslında bu kadar basit değildir.  Tıkanıklık açmak işlemi çoğu zaman uzun süreli bir çalışmayı gerektirecek bir iş olarak karşım..
 • Kanalizasyon Ustası Nasıl Olmalıdır?
     Vizyonumuz        Ülkemizde refah seviyesi günden güne artmaktadır. Refah seviyesindeki bu artışın çalışma ve İş hayatına da etkisi olduğu görülmektedir. Artık herkes yapılan işlerde hem kaliteyi hem de profesyonelliği daha da çok aramaktadır.  yapılan iş her ne kadar çok zor olsa da yâda teknik olarak imkânsız o..
Paylaş
 
Kanalizasyon Arıza Çözüm Merkezi-İstanbul

Ustalar Kanalizasyon 

Su Basmasına Kesin Çözüm - Bodrum ve Zemin Katlar İçin Uyarılar ve Tavsiyeler

Kanalizasyon Tamiri:Tıkanıklık Açma ve Kanalizayon Çalışmaları

Logar Tamiri: logar işleri,

Kanal Açma Ustası: Tıkanıklık Açma- Tıkalı Kanal Açma, Gider Açma, Tuvalet Açma, - Logar Temizleme ve Periyodik Logar Bakımı-

Kanalizasyon Geri Tepmesi- Lağım Taşması- Su Basması Önleme kanalizasyon geri tepmesi

 Lağım Faresine Kesin  Çözüm; Lağım faresi binaya kanalizasyon borusundan gelir. Kanalizasyon tesisatına yerleşitirlen çekvalf ile lağım faresinin eve girmesi engellenmiş olur. Lağım faresinden nasıl kurtulunur

Lağım Kokusuna Kesin Çözümkanalizasyon tesisatına takılan çekvalf ile lodosta geri esmelerde binaya lağım kokusu giremez.

Lağım Taşmasına Kesin Çözüm; çekvalf  lağım taşmasını önler

Kanalizasyon Geri Basmasına Kesin Çözüm; çekvalf binadan dışarıya akıma izin verirken, dışarıdan içeriye gelen yağmur suyu, kanalizasyon suyu, lağım kokusu, lağım faresi gibi binaya girmesini istemediğiniz her şeyi engeller.

Kot Farkına Kesin Çözüm; yer altından tünel kazarak kot farkını ortadan kaldırıyoruz. Bodrum ve zemin katların en büyük sorun kot farkı ve bunun  neden olduğu lağım gideri tıkanıklığı lağım taşması, geri basmadır.

Bodrum ve Zemin Katların Kanalizasyon Sorunu. Bodrum katların sorunu ile  bazen sadece bodrumda kalan kişi uğraşır, bina yönetim sahip çıkmayabilir, apartman yöneticisi ihmal edebilir. Bodrum, bahçe katı, zemin kat, giriş kat gibi yerlerin sorunlarına çözüm buluyoruz.

Lağım Gideri Tıkanıklığı  Açmateknolojik alet ve cihazlar ile tıkanın giderleri açıyoruz.

Kanalizayson Tamiratıeskimişi binaların kanalizasyon gideri sürekli tıkanır. Defalarca açılmasın rağmen tıkanma yeniden olur. küngler çöktügü için, eğim yok olduğu için ve künler kırıldığı için sürekli tıkanır. Bu tür durumlarda kanalizasyon tesisatın yenilnemesi gerekir.

Üst Yapıya Müdahel etmeden Yerin altından Tünel Kazarak Gider Bağlama.  Hali hazırda bahçe ve peyzaj çalışmaları sona ermiş, çevre düzenlenmesi bitmiş bir site yada bina bahçesinde kanalizasyon tesisatı için yapılacak kazı şimdiye kadar yapılan emekleri boşa çıkaracağı aşikardır.  Bu tür durumların tek çözümü yerin altından tünel kazarak gider bağlamak olacaktır.

Bilgi Edinmek İstediğiniz Arızlar ve Durumlar İle İlgili Aşadaki Konu Başlıklarına Tıklayınız

  Çalışmalarımız

Ustalar Anlatıyor

Su Basmasına Kesin Çözüm - Bodrum ve Zemin Katlar İçin Uyarılar ve Tavsiyeler

Kanalizasyon Tıkanıklığı Nasıl Açılır, Logar Tıkanıklığı Nasıl Açılır

Kanalizasyon Arızaları ve Çözümleri

Tıkanıklık Açma ve Kanalizasyon Hizmetleri