Kanalizasyon Tıkanıklığı Nasıl Açılır, Logar Tıkanıklığı Nasıl Açılır

Kanalizasyon Arızası ve Tıkanıklık olduğu Zaman Ne Yapılır

      Kanalizasyon arızası olduğu zaman ne yapılır, arıza veya tıkanıklık nasıl anlaşılır, Nereden başlanıyor ne işlem yapmak gerekir? Bu sorularının cevabını kapsamlı bir şekilde yanıtlayabilmek için ve  konunun daha iyi anlaşılmasını sağlamak için kanalizasyon tesisatından ve kısımlarından bahsetmek istiyorum. Çünkü kanalizasyon arızası tıkanıklığın ve arızanın meydana geldiği kısma göre farklı isimlerle adlandırılmaktadır.

Kanalizasyon Tesisatının kısımları ve Kanalizasyon Arızaları

    Tuvalet Tıkanıklığı; Alaturka tabir edilen tuvalet taşlarının bulunduğu tuvaletlerde meydana gelen tıkanıklığa denir. Klozet Tıkanıklığı; Alfranga tuvaletlerin simgesi olan klozetlerde meydana gelen tıkanıklıktır. Lavabo Gideri Tıkanıklığı; Tuvalet, klozet, hela, wc, tıkanıklıkların verilen genel isimdir.  Banyo Gideri Tıkanıklığı banyo giderinde ve Mutfak Gideri Tıkanıklığı, evye ile kat borusu arasındaki ellilik Pimaş da meydana gelen tıkanıklık ,Pimaş Tıkanıklığı; Tuvalet Taşından ve Klozetten başlayarak bina önündeki logara kadar olan kısımda kullanılan 100 lük, 125 lik ve150 lik plastik borularda meydana gelen tıkanıklığa denir. Kat borularının bitiminden başlayarak bina zeminde ve bina önünde kanalizasyon boruların birleştiği, eklemelerin yapıldığı ve bağlantıların yapıldığı, farklı derinliklerde ve ebatlarda, kare ve yuvarlak olan yüzeyin altındaki bacalara logar denir, buralarda meydana gelen tıkanıklıklara ise Logar Tıkanıklığı denir; Bina zemininden bina ana logarına ve bina ana logarınadn şehir kanalizasyon borularına kadar olan, pimaş, korige ve beton borulardan oluşan borularda meydana gelen tıkanıklığa kanal tıkanıklığı yada kanalizasyon tıkanıklığı denir.

Kanalizasyon Arızası Çeşitleri

       Kanalizasyon arızasından sadece tuvaletin tıkanmasını, tuvalet taşının tamamen atık su içerisinde kalmasını, atık suyun klozetten taşması anlaşılmamalıdır. İki türlü kanalizasyon Arızası vardır. Birincisi; Kendiliğinden gelişen yani her hangi bir cismin atık su borusun tıkaması neticesinde meydana gelen arıza, İkincisi ise;  Kanalizasyon tesisatının yapımından kaynaklanan veya sonradan bazı sebeplerden dolayı oluşan kronik kanalizasyon Arızasıdır.

Spontane Gelişen Tıkanıklığın Belirtileri

Aniden Gelişir. Tıkanma öncesi herhangi bir emare olmaz,

Atık su borusuna tarak, mendil, bez gibi cisimlerin kaçması neticesinde meydana gelir,

Tuvalet taşından ve klozetten yukarıya atık su taşması şeklinde görülür.

Robotla ve ya diğer yöntemler açılır.

Açıldıktan sonra tekrardan tıkanma olmaz

 spontane gelişen tıkanıklığa basit tıkanıklık da diyebiliriz. Maliyeti azdır çözümü kolaydır. Ancak kronik kanal arızasında durum aynı şekilde değildir. Teşhisi ve tespiti  zordur ve karmaşıktır.

Kronik Kanal Arızasının Belirtileri

     Kronik kanal Arızası birden bire oluşmaz, zaman içerisinde peyder pey oluşur, artarak belirginleşir.

Peki neden kaynaklanır bu arıza?

En sık rastlanan Kanalizasyon borusunun yanlış meyilsiz döşenmesidir.

   İkinci olarak ise kanalizasyon borusunun cinsi, örneğin küng denilen beton borular birer metre ara ile döşendiği için ve conta kullanılmadığı için sızmalar ve su kaçakları olur, bu kaçakların olduğu bölgelerde çökme olur.  Çökmeler olduğu yerlerde atık su içesindeki katı atıklar ve yağlar birikir, zamanlar taşları ve kanalizasyon borusunun içerisini tamamen kapatır.

     Arızalı olduğu halde uzun süre çalışabilir yada çalışıyor gibi görülebilir, yani atık su ya kısmi olarak kanalizasyon borusundan geçerek şehir kanalizasyon sistemine ulaşır, yada hiç ulaşmaz, kırılan ve ya tıkanan yerden bir çukura,  bir boşluğa, binanın temeline yada binanın bodrumuna dolabilir, bu da binanın bodrumunda ve apartman çevresinde ağır kokulara neden olur.

Kanalizasyon Tıkandığında Ne Yapılır

     Kanalizasyon Arıza ve tıkanıklık durumu olduğu zaman ne yapılacağı konusunda bir arayış içerisine girilir. Şimdiye kadar edinmiş olduğumuz izlenimlerden yola çıkarak yazıyorum.  Tıkanıklık olması durumunda en fazla başvuruyu google’ye yapılmakta, ikinci olarak site ve apartman görevlisine yapılmaktadır.

Tuvalet Tıkanıklığı Açma ve Arızanın Giderilmesinde Google’a yapılan başvurular ve aramalar

   Tuvalet Tıkandığında; tuvalet tıkandı sebebi nedir, çözümü nedir, tuvalet tıkanınca ne yapılır neresi aranır, kim aranır, nasıl açtırılır, kime açtırılır, nasıl açarlar, ne ile açarlar, hangi numara aranır, neresi aranır, kim yardımcı olur, nasıl iletişime geçilir, kimi aramak lazım,

 İSKİ kanalizasyon açma kanal arıza telefonunu nasıl bulabilirim,  nereye başvurulur,  beyaz masaya mı başvurmak gerekir, belediyenin hangi birimine başvurulur, nereye şikâyet edilir, tuvalet tıkanıklığını iski açar mı, yoksa özel mi açar, İSKİ daire içerisindeki tuvalet tıkanıklığını açar mı, iskinin açması için ne yapmak gerekir.

     Tuvalet Tıkanıklığı Açma Masrafları Kime Aittir; tuvalet tıkanınca apartman yöneticisine söylenir mi, apartman yöneticisi tuvalet tıkanıklığından sorumlumumdur, tuvaletim sürekli tıkanmasına rağmen apartman yönetimi hiçbir şey yapmıyor nereye şikayet edebilirim,  benim tuvaletimin tıkanmasında diğer daire sahiplerinin sorumluğu varımdır, tuvalet tıkanıklığı açma parasını daire sahibi mi öder, apartman yönetimi mi öder, dairede oturan kişi kiracı ise tuvalet tıkanıklığının masrafını kiracı mı öder yoksa daire sahibi mi öder, kapıcı dairesinde meydana gelen tuvalet tıkanıklığının masrafı kime aittir, apartmanın ortak giderlerinden karşılanır mı, yoksa kapıcı kendisi mi öder?

     Kırmadan Robotla Tuvalet Tıkanıklığı Açma; tuvalet tıkanıklığı kırmadan açılır mı, tuvalet tıkanıklığı kırmadan etrafı kirletmeden nasıl açılır, robotla tuvalet tıkanıklığı nasıl açılır, kamera ile tuvaletin borusunun içi nasıl görüntülenir, kırmadan tuvalet tıkanıklığı açtırmak için hangi firmayı aramalıyım, hangi firma daha iyidir,

     Tuvalet Tıkanıklığı Açma Fiyatları İstanbul’da kırmadan robotla tuvalet tıkanıklığı açma fiyatları nedir, En uygun tuvalet tıkanıklığı Açma, İstanbul’da Kırmadan Tuvalet Tıkanıklığı Açan Firmalar, Anadolu Yakasında, Avrupa Yakasında, Beşiktaş’ta, Şişli’de, Beyoğlu’da Fatih’te, Eminönü’nde, Üsküdar’da, Kadıköy’de, Alaşehir’de, Ümraniye’de, diğer ilçelerde, diğer semtlerde tuvalet tıkanıklığı açma fiyatları nedir, en uygun kaça açılır, kim açar hangi usta açar, kırmadan kim makine ile kim açar, hangi firma daha uygun, daha iyi, daha ucuz,  daha profesyonel, hangi firmayı tercih etmeliyim?

 Yukarıdaki  sorularının cevaplarını ayrıntılı bir şekilde web sitemizin diğer bölümlerinde bulabilirsiniz. Tekrar olmasın diye burada yeniden ele almadık.

KANAL AÇMA USTASI, Kanal Açma Ustası Kanal açma ustası, kanalizasyon açma ustası, kanal tamiri, kanalizasyon tamiri ustası, logar tamir logar tamir ustası, logar yapımı, logar temizleme, logar açma ustası, kanalizasyon gideri açma, drenaj ustası, kanalizasyoncu, tünelci, kaçak tünel yapan İstanbul, kanalcı telefonu, kanalizasyon ustası  telefonu, kanal açma firması, istanbulda, kanal açan usta, kanal yapan usta, kanalizasyon yapan usta, atık su gideri açma, pis su gideri açma,  kanalizasyon yapan firma, gider açma ustası, lağımcı ustası, lağım gideri açan usta, lağım tamiri,  logar açma tamiri, logar açma temizleme tamiri, kanalcılar istanbulda, kanalizasyon tamiri, kırmadan, ustalar kanalizasyon 

diğer konular  çözümü tavsiye öneri yardım telefon telefon numarası adres iletişim kurum birim müdürlük şubelerine irtibat, en iyi Usta en iyi  en iyi şirket en doğru çözüm

 

 

Tarih : 8.5.2017
Yorum Yaz
Ad-Soyad:
E-Mail :
Mesaj:
En fazla 500 karakter. 500 karakter kaldı.
Güvenlik:
Yorumlar
Henüz yorum yapılmadı.
Kanal Arıza Uzmanı |Kanalizasyon-Logar Arızası Tespit ve Çözümleri
 • Çekvalf ve Lağım Faresi - Bilinmesi Gerekenler -Sorular ve Cevaplar
  Çekvalf ve Lağım Faresi İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular ve Bilinmesi Gerekenler Çekvalf Nedir? Çekvalf pis su yada atık su borusuna takılan, tek yönlü çalışan, bina dışına atık suyun geçişine müsaade eden, ancak dışarıdan gelen su baskını, lağım faresi, koku yada herhangi bir şeyin gelmesini engelleyen, kendiliğ..
 • Klozete Fare Gelmemesi İçin Ne Yapmalı?
  Klozete Fare Gelmemesi İçin Ne Yapmalı?     Belki birçok kişi farkında değil ama lağım fareleri birlikte yaşıyor olabiliriz.  Evlerimizde bulunan klozetin altı lağım farelerinin yuva yapmak, yaşamak için en çok tercih ettiği yerdir. İkinci olarak ise bina önünde bulunan logarın etrafı. Bu iki yerde yaşama şansı elde..
 • Zeytinburnu Kanalizasyon Ustası-Ustalar Kanalizasyon Avrupa Yakası
  Zeytinburnu Kanalizasyon Ustaları        1984 yılından itibaren İstanbul'da Kanalizasyon ve Alt yapı sistemleri üzerine çalışmalar yürütüyoruz,  İstanbul'un her ilçesinde her semtinde çalımlamalarımız olduğu gibi Zeytinburnu’nda da çok sayıda çalışmalarımız oldu, Bakırköy’de, Yeşilköy’de, Sefaköy’de, Küçükçekmece’de..
 • Kanalizasyon Tamir Ustası / Kanal Açma Ustası
   Kanalizasyon Tamir Ustası / Kanal Açma Ustası            Tuvalet gideri tıkandığında tıkanık açma işi yapan bir Usta ile irtibata geçerek tuvalet gideri tıkanıklığı açılır. Oysa eğitim düzeyinin yükseldiği vatandaşın bilinçlendiği şu zamanda tıkanık açma ustasını çağırmadan önce ne tür bir tıkanıklığın olduğu ve ha..
 • Kanalizasyon Tıkanıklığı Nasıl Açılır? Robotla Açılamadığında..
  Kanalizasyon Tıkanıklığı Nasıl Açılır?Robotla Açılamadığında..       Kanalizasyon giderinin tıkanma sebeplerini daha önce açıklamıştık. Bu sebepler sıkça rastlanan genel sebeplerdi,  usta hataları ve kullanım hataları olarak genel ifadeler kullanmıştık,  tıkanıklık ve arızaların sebeplerini bu iki kelime ile anlatma..
 • Sıkça Sorulan Sorular-Kanalizasyon Bağlantısı Nasıl Yapılır?
  Kanalizasyon Bağlantı İzni Nasıl Alınır?     Kanalizasyon bağlantı izni binanın bulunduğu iski şubesine yapılır. Kimlik fotokopisi ve  tapu fotokopisi ile birlikte binanın bağlı olduğu kanalizasyon idaresine başvuru yapılır. Belirtilen bina ile ilgili dosya açılır. İski görevlileri belirtilen bina ile ilgili çalışm..
 • Plastik & Kompozit Rögar Kapakları, Yapımı, Fiyatı,
  Kompozit Rögar Kapakları      Plastik Rögar kapakları olarak bilinen kompozit rögar kapaklarının kullanımı oldukça yaygınlaşmıştır.  Görünümü ve kullanım kolaylığı nedeniyle metal kapaklara göre artık daha fazla tercih edilmektedir. Kampozit Rögar Kapakları Neden Gereklidir.     Rögar kapakları kanaliz..
 • Su Basmasının ve Lağım Taşmasının Sebepleri ve Çözümleri
      İstanbul'da Su Basması ve Lağım Taşması Önleme Çalışmaları yapıyoruz.       İstanbul’da yağışlar arttığında ciddi sıkıntılar yaşanmaktadır.  Özellikle bodrum ve zemin katlarda dairesi olanlar sürekli olarak su basması ve ya lağım taşması ile karşılaşmaktadır. Yağmur sularına yönelik yapılan yetersiz alt yapı..
Kanalizasyon Tamiri-bakımı-Temizliği-Tadilatı-Tamiratı
 • Kanalizasyon Tamiri Nasıl Yapılır
  Kanalizasyon Tamirini Nasıl Yapılır  Birinci Bölüm: Binanın Kadıköy tarafında yapılan kanalizasyon çalışması; Bu bölümde toplamda 33 metre kanalizasyon borusu döşenmiş, bir tane yeni logar yapılmış, üç tane eski logar bağlantısı yapılmıştır. Çalışmaya İçki satışı yapılan işyerinin önündeki logardan başlanılmış..
 • Plastik Logar Bacası İstanbul - Kompozit-Plastik-Menhol Logar Kapağı
  Plastik Logar Bacası İstanbul - Kompozit-Plastik-Menhol Logar Kapağı Logar Nedir? Logar Ne İşe Yarar? Rögar Çeşitleri Nelerdir?        Bina önünde bulunan kanalizasyon borularının birleştiği,  toplandığı ve tek bir ana boruya bağlandığı,  farklı derinliklerde ve ebatlarda, kare ve yuvarlak olan yüzeyin altındaki ..
 • Kameralı Robotla Tıkanıklık Açma İstanbul- Kanal Görüntüleme İstanbul
                   İstanbul’un hem Avrupa Yakası hem de Anadolu Yakasında 1984 yılından itibaren çalışmalar yapıyoruz.  Kanalizasyon Bir Defa Yapılır Sloganıyla Çıktığımız bu yolda sayısız çalışmalar yaptık.  Alt Yapıdaki Tecrübelerimizi Teknolojik Alet ve Makineler ile kombine ederek Kanalizasyon Arıza ve Tıkanık..
 • Tuvalet Tıkanıklığı Açma Fiyatları
  Tuvalet Tıkanıklığı Açma Fiyatları      Tuvalet Tıkanıklığı Açma fiyatları İstanbul şu kadar fiyat şeklinde bir söylemi doğru bulmuyoruz.  Ustalar Kanalizasyon olarak İstanbul’da sayısız çalışmalar yaptık, çalışmalarımız birçoğunda  işi görmeden fiyat vermek istemedik, peki neden fiyat vermek istemedik?          ..
 • Kanal Açma Ustası -Kanalizasyon Tamiri -Logar Tamiri
  Kanal Tıkandı, Logar Taştı,  Çözüm Nedir?      Logarın taşması kanalizasyon borusu içerisinde tıkanıklığın olduğunu gösterir. Çözümü ise bu tıkanıklığı açtırmaktır. Ancak bu sorunun cevabı aslında bu kadar basit değildir.  Tıkanıklık açmak işlemi çoğu zaman uzun süreli bir çalışmayı gerektirecek bir iş olarak karşım..
 • Kanalizasyon Ustası Nasıl Olmalıdır?
     Vizyonumuz        Ülkemizde refah seviyesi günden güne artmaktadır. Refah seviyesindeki bu artışın çalışma ve İş hayatına da etkisi olduğu görülmektedir. Artık herkes yapılan işlerde hem kaliteyi hem de profesyonelliği daha da çok aramaktadır.  yapılan iş her ne kadar çok zor olsa da yâda teknik olarak imkânsız o..
Paylaş
 
Kanalizasyon Arıza Çözüm Merkezi-İstanbul

Ustalar Kanalizasyon 

Su Basmasına Kesin Çözüm - Bodrum ve Zemin Katlar İçin Uyarılar ve Tavsiyeler

Kanalizasyon Tamiri:Tıkanıklık Açma ve Kanalizayon Çalışmaları

Logar Tamiri: logar işleri,

Kanal Açma Ustası: Tıkanıklık Açma- Tıkalı Kanal Açma, Gider Açma, Tuvalet Açma, - Logar Temizleme ve Periyodik Logar Bakımı-

Kanalizasyon Geri Tepmesi- Lağım Taşması- Su Basması Önleme kanalizasyon geri tepmesi

 Lağım Faresine Kesin  Çözüm; Lağım faresi binaya kanalizasyon borusundan gelir. Kanalizasyon tesisatına yerleşitirlen çekvalf ile lağım faresinin eve girmesi engellenmiş olur. Lağım faresinden nasıl kurtulunur

Lağım Kokusuna Kesin Çözümkanalizasyon tesisatına takılan çekvalf ile lodosta geri esmelerde binaya lağım kokusu giremez.

Lağım Taşmasına Kesin Çözüm; çekvalf  lağım taşmasını önler

Kanalizasyon Geri Basmasına Kesin Çözüm; çekvalf binadan dışarıya akıma izin verirken, dışarıdan içeriye gelen yağmur suyu, kanalizasyon suyu, lağım kokusu, lağım faresi gibi binaya girmesini istemediğiniz her şeyi engeller.

Kot Farkına Kesin Çözüm; yer altından tünel kazarak kot farkını ortadan kaldırıyoruz. Bodrum ve zemin katların en büyük sorun kot farkı ve bunun  neden olduğu lağım gideri tıkanıklığı lağım taşması, geri basmadır.

Bodrum ve Zemin Katların Kanalizasyon Sorunu. Bodrum katların sorunu ile  bazen sadece bodrumda kalan kişi uğraşır, bina yönetim sahip çıkmayabilir, apartman yöneticisi ihmal edebilir. Bodrum, bahçe katı, zemin kat, giriş kat gibi yerlerin sorunlarına çözüm buluyoruz.

Lağım Gideri Tıkanıklığı  Açmateknolojik alet ve cihazlar ile tıkanın giderleri açıyoruz.

Kanalizayson Tamiratıeskimişi binaların kanalizasyon gideri sürekli tıkanır. Defalarca açılmasın rağmen tıkanma yeniden olur. küngler çöktügü için, eğim yok olduğu için ve künler kırıldığı için sürekli tıkanır. Bu tür durumlarda kanalizasyon tesisatın yenilnemesi gerekir.

Üst Yapıya Müdahel etmeden Yerin altından Tünel Kazarak Gider Bağlama.  Hali hazırda bahçe ve peyzaj çalışmaları sona ermiş, çevre düzenlenmesi bitmiş bir site yada bina bahçesinde kanalizasyon tesisatı için yapılacak kazı şimdiye kadar yapılan emekleri boşa çıkaracağı aşikardır.  Bu tür durumların tek çözümü yerin altından tünel kazarak gider bağlamak olacaktır.

Bilgi Edinmek İstediğiniz Arızlar ve Durumlar İle İlgili Aşadaki Konu Başlıklarına Tıklayınız

  Çalışmalarımız

Ustalar Anlatıyor

Su Basmasına Kesin Çözüm - Bodrum ve Zemin Katlar İçin Uyarılar ve Tavsiyeler

Kanalizasyon Tıkanıklığı Nasıl Açılır, Logar Tıkanıklığı Nasıl Açılır

Kanalizasyon Arızaları ve Çözümleri

Tıkanıklık Açma ve Kanalizasyon Hizmetleri