Tıkalı Logar Açma, Logar Temizleme, Kanal Açma

 

Tıkanıklık Açma

Tıkalı Kanal Açma, Gider Açma, Tuvalet Açma, 

Peryodik Logar Bakımları ve Temizleme 

Kanalizasyon Geri Tepmesi

Lağım Taşması

Su Basması Önleme

                                  ***Ustalar Kanalizasyon ***  

Logar açma temizleme kanal açma pimaş açma

 

LOGAR, RÖGAR YAPIMI: Yeni yapılan inşaatların logarını kanalizasyon hattını yapıyoruz, bölgenin, yerin, binanın özelliklerine göre en kullanışlı şekliyle yapıyoruz, kanalizasyon ve logarın yani alt yapı sisteminin uzun ömürlü olması için en uygun malzemeleri kullanıyoruz.

LOGAR, RÖGAR BAKIMI: Kanalizasyon hattında arızaya ve tıkanmayı önlemenin en önemli yolu  logar bakımıdır. Logar içerisinde meydana gelen yıpranmalar atıkların burada birikmesine neden olur, bu atıklarda kanalizasyon hattının muhtelif yerlerinde tıkanmaya ve zamanla pis kokulara neden olur. Uygun ekipmanlarla logar temizliği ve bakımını yapıyoruz.

ANA RÖGAR ÖNEMLİDİR.

              Binanın çevresindeki atık su borularının toplandığı ve tek bir ana boruya bağlandığı kısımdır. Kanalizasyon tesisatında yada tesisatın bir bölümünde  çeşitli nedenlerden dolayı meydana gelen arızaların giderilmesinde pratik bir öneme sahiptir ana rögarlar. Her hangi bir arıza durumunda bu rögarların kontrol edilmesiyle arızanın meydana gelmiş olabileceği alan tespit edilmeye çalışılır.  Arızanın olabileceği alan ne kadar daraltılmış olursa yapılacak olan çalışmada bir o kadar en aza indirilmiş olacaktır. Arıza durumunun belirlenmesinde oldukça büyük bir öneme sahip olan rögarlar aynı zamanda kanalizasyon sistemini sigortası sayılabilecek Çek valflerin monte edildiği kısımdır. Peki nedir bu çekvalf;?  Çekvalf kanalizasyon sistemine montaj edilen tek yönlü çalışan önleyici bir mekanizmadır. Normal şartlarda yönü evden belediyenin ana kanalizasyon hattına doğrudur. Tuvalet ve banyolardan çıkan pis sular bu mekanizmanın içerisinden geçerek belediye ana kanalizasyon hattına ulaşır. Tuvalet ve banyolardan giden pis su bu mekanizma içerisine geldiğinde hafif basınç ile kapak açılır ve pis su buradan geçer, pis su geçişi sona erdikten sonra kapak kapanır ve bina ile kanalizasyon hattı arasındaki bağlantı kesilir. Çek valf monte edildiğinde Belediye ana hattından gelen yani ters istikametten gelen Lağım Faresi, lağım kokusu, kanalizasyon geri basmasını önlenmiş olur. İçeriden dışarı madde çıkışına izin verip dışarıdan içeriye madde girişine izin vermediği için kanalizasyon sisteminin sigortası sayılır.

Ana rögarın en az 80*80 ölçülerinde olması gerekir. Bu ölçülerde olduğu takdirde arızalar müdahale etmek için uygun çalışma alanı da oluşturtulurmuş olacaktır. Zira Atık su tesisatında meydana gelen arızaların tespiti de onarımı da ilk olarak ana rögar üzerinden gidilerek yapılır.  Atık su tesisatında meydana gelebilecek su kaçağı, tıkanma ve geri basma gibi sorunların tespiti ilk olarak ana rögarın kontrol edilmesi ile olur. Ana rögarda akıntının olup olmadığı, akıntını hızı, akıntı içerisinde bulunan cisimlerden yola çıkılarak arızanın tespiti yapılır. Yine kanalizasyon geri basmasının tespiti de ana rögar içerisindeki akıntının yönüne bakılarak tespit edilir.

KANAL AÇMA USTASI, Kanal Açma Ustası Kanal açma ustası, kanalizasyon açma ustası, kanal tamiri, kanalizasyon tamiri ustası, logar tamir logar tamir ustası, logar yapımı, logar temizleme, logar açma ustası, kanalizasyon gideri açma, drenaj ustası, kanalizasyoncu, tünelci, kaçak tünel yapan İstanbul, kanalcı telefonu, kanalizasyon ustası  telefonu, kanal açma firması, istanbulda, kanal açan usta, kanal yapan usta, kanalizasyon yapan usta, kanalizasyon yapan firma, gider açma ustası, lağımcı ustası, lağım gideri açan usta, lağım tamiri,  logar açma tamiri, logar açma temizleme tamiri, kanalcılar istanbulda, kanalizasyon tamiri, kırmadan, ustalar kanalizasyon 

 

Tıkanık Açma Hizmet Bölgelerimiz

Adalar Tıkanık Açma

Arnavutköy Tıkanık Açma

Ataşehir Tıkanık Açma

Avcılar Tıkanık Açma

 Bağcılar Tıkanık Açma

 Bahçelievler Tıkanık Açma

 Bakırköy Tıkanık Açma

 Başak şehir Tıkanık Açma

 Bayrampaşa Tıkanık Açma

 Beşiktaş Tıkanık Açma

 Beylikdüzü   Tıkanık Açma

 Beyoğlu Tıkanık Açma

 Büyükçekmece Tıkanık Açma

 Beykoz Tıkanık Açma

 Çatalca Tıkanık Açma

 Çekmeköy   Tıkanık Açma

 Esenler Tıkanık Açma

 Esenyurt   Tıkanık Açma

 Eyüp Tıkanık Açma

 Fatih Tıkanık Açma

 Gaziosmanpaşa Tıkanık Açma

 Güngören Tıkanık Açma

 Kadıköy Tıkanık Açma

 Kağıthane Tıkanık Açma

 Kartal Tıkanık Açma

 Küçükçekmece Tıkanık Açma

 Maltepe Tıkanık Açma

 Pendik Tıkanık Açma

 Sancaktepe Tıkanık Açma

 Sarıyer Tıkanık Açma

 Silivri Tıkanık Açma

 Sultanbeyli Tıkanık Açma

 Sultan gazi Tıkanık Açma

 Şile Tıkanık Açma

 Şişli Tıkanık Açma

 Tuzla Tıkanık Açma

 Üsküdar Tıkanık Açma

 Ümraniye Tıkanık Açma

 Zeytinburnu Tıkanık Açma   

 

 

Tarih : 2.9.2015
Yorum Yaz
Ad-Soyad:
E-Mail :
Mesaj:
En fazla 500 karakter. 500 karakter kaldı.
Güvenlik:
Yorumlar
Hüseyin Bey
adamlar daha sitenin içerisine girer girmez, biz arızalı yeri göstermeden yapacakları çalışmayı işaret ettiler, bazı yerleri kepçeyle yaptılar bazı yerleri tünel yaptılar, şunu gördük bu adamlar harbiden usta, yalan yere çektik bu sıkıntıyı, adamlarda imkansız diye bir şey yok, engel çıktımı yerin altından tünel gidiyorlar. Helal olsun diyorum başka bir şey demiyorum.
Paylaş
 
Kanalizasyon Arıza Çözüm Merkezi-İstanbul

Bilgi Edinmek İstediğiniz Arızalar ve Durumlar İle İlgili Aşadaki Konu Başlıklarına Tıklayınız

 

  Çalışmalarımız