Drenaj Ustası İstanbul - Bina Drenajı Nasıl Yapılır

Resimler:  http://www.ustalarkanalizasyon.com/sayfa/101/resimler

Drenaj Ustası İstanbul: Gerek yeni inşaatlarda gerekse eski binaların drenajını yapıyoruz, Eski binaların bir çoğunda yalıtım ve drenaj olmadığı için binaların bodrum ve zemin katları su almakta, rutübet ve kokular oluşmaktadır. Binanın etrafını temele kadar kazıyoruz, toprağı aldıktan sonra yalıtımının yapıyoruz, filtreli sarı boru, keçe, çakıl ve diğer malzemeler kullanarak dranajı yapıyoruz, drenajın giderini bağlamak için iki ayrı yöntem kullanıyoruz, birincisi binanın uygun olan bir kenarına kuyu yapıyoruz, içerisine su seviyesine duyarlı çalışan pompa monte ediyoruz, ikinci olarak ise yerin altından tünel kazarak binanın bahçe duvarının altından, kaldırımın ve asfaltın altından iski kanalizasyon borusuna bağlıyoruz. Anlatılan çalışamlar her binanın ve ya dairenin durumuna göre değişkenlik göstermektedir. yerinde tespit yaptıktan sonra en uygun yöntemler tercih edilerek drenaj sistemini yapıyoruz. 

 

DRENAJ ÇALIŞMASINDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR:

Öncelikle binanın drenaj yapılacak kısmı yâda kenarları işe başlamadan önce nasıl teslim alındı ise iş bitimi sonrası aynı şekilde teslim edilmelidir.   Kazı öncesinde binanın etrafına daha önceden döşenmiş fayans, kale bodur ve ya parke taşlar kırılmadan sökülmeli, drenaj çalışması sonlandıktan sonra da aynı şekilde döşenmelidir. Çevre düzenlemesine, peyzaj ve süs bitkilerine hiçbir şekilde zarar verilmemeli gerekirse kapalı yatay tünel sistemi kullanılmalıdır.

Diğer bir husus ise;  drenaj çalışması amacına uygun şekilde yapılmalıdır. Bina etrafına drenaj yapılmasındaki maksat binanın duvarlarına temas eden,  binanın etrafında toplanan suları binanın içerisine girmesini önleyerek yağmur suyu giderine yâda drenaj kuyusuna yönlendirmektir. Binanın etrafındaki tüm suların yağmur suyu giderine yönlendirilmesi için yağmur suyu giderine doğru bir eğimin olması gerekir. Yani binanın etrafı kazıldıktan sonra toprağın tesviyesi yâda yüzeyin tesviyesi yağmur suyu giderine doğru meyilli olarak yapılmalıdır.  Bu şekilde meyilli olarak yapılmayan drenaj sisteminde ne kadar yalıtım malzemesi kullanılırsa kullanılsın binanın içerisine suyun girme ihtimali her zaman olacaktır.

Binanın etrafı kazılıp akıma uygun bir şekilde tesviye edildikten sonra 100’lük delikli sarı boru döşenmelidir. Sarı borunun etrafı deliklerden içeriye kum yâda çakıl girmemesi için keçe ile iyice sarılmalıdır. Sonrasında Kazı yapılan yer uygun seviyeye kadar çakıl ile doldurulmalıdır. Fayans ve ya kalebodur seviyesine dikkat edilerek beton atılmalıdır.

Drenaj çalışmasının son aşaması ise drenaj giderinin yapılmasıdır. Bazı binalarda drenaj gideri yağmur suyu giderine direk bağlanabiliyorken bazı binalarda ise özellikle düşük kota sahip zemin ve bodrum katı olan binalarda,  kot kurtarmadığı için drenaj gider doğrudan bağlamamaktadır.  Durum böyle olunca yapılan drenaj sisteminden gelen suyu atık su yâda yağmur su borusuna bağlama iki ayrı şekilde olur.  Birincisi Binanın etrafına kuyu yapma ve bu kuyu içerisine su seviyesine duyarlı çalışan motor monte etme, diğeri ise drenaj suyu seviyesinden akıma uygun bir şekilde yer altından tünel giderek drenaj sisteminden gelen suyu atık su borusuna bağlamak.

    Drenaj sistemi giderinin yapılaması öncesinde; planlanan her iki sistemde olumlu olumsuz yönleri ile bina sahibine anlatılmalı, tünel yapılırsa avam tabiri ile ömürlük olur,  maliyeti yüksek olur denilmeli. Logar yapıldığında ise maliyeti düşük olur ancak pompanın harcamış olduğu elektriğin bedeli uzun vadeli düşünüldüğünde yine aynı masraf miktarına ulaşabileceği anlatılmalı ve tercih yapma konusunda yardımcı olunmalıdır.   

Drenaj yapma fiyatı: dranaj yama fiyatı dranaj yapılacak yerin durumuna göre değişkenlik gösterir.

Su Basmasına Kesin Çözüm - Bodrum ve Zemin Katlar İçin Uyarılar ve Tavsiyeler

Drenaj sistemleri ile ilgili şikayetler ve arıza durumları  Drenaj sistemleri ile ilgili tespit ettiğimiz ve tarafımıza ulaşan şikâyetlerde arıza durumları oldukça çeşitlilik göstermektedir. Sitenin, binanın, bodrumun, evin, dairenin, işyerinin, dükkânın, fabrikanın, okulun, hastanenin, tabanından,  zemininden, duvarından, altından, yanından, üstünden,  temelinden yağmur yağdığında, yağınca, aşırı yağmurlarda, lağım suyu, yağmur, suyu, lağım suyu, tuvalet suyu, pis kokulu su, pis su, atık su, logar suyu, su çıkıyor, su zıydrenaj ustası, istanbul, en iyi drenaj ustası drenaj ustası, diranaj ustası, yor, taştı, bastı, doldu, girdi, geliyor. Temelinde tabanında, duvarında, zemininde, ıslanma, nemlenme, küflenme, ağır koku, dökülme, var, ney yapmalıyım, nasıl önlenir, engellenir, durdurulur, çözülür, kim, çözer, çözüm, tavsiye, öneri,  usta, telefon, Binanın bodrumunda çıka su yağmur suyu mu binanın zemidninden çıkan su lağım suyu mu yağmur sularının girmesini önleme Bodrum kattaki nemlenmeyi önleme Bodrum katta duvarlardaki nemlenmeyi önleme binanın bodrumundaki nemlenmeye kesin çözüm binanın bodrumunda meydana gelen küflenme binanın bodrumunda meydana gelen nemlenme duvardaki neme kesin çözüm zemin katta bulunan daire su sızlıyor zemin katta bulunan evimde su kaçağı var su kaçağı nasıl engellenir su kaçağı nasıl önlenir su kaçağı nasıl tespit edilir su kaçağına çözüm su kaçağını engelleme pis su kaçağı bulma pis su kaçağı tespit etme atık su borusundan su kaçağı var atık su borusundan pis su sızıntısı var lağım giderinden pis su sızıntısı geliyor evin etrafına biriken yağmur suları binanın bu durumundan çıkıyor Drenaj kaça mal olur, drenaj kaça yapılır, birim fiyatı, İstanbul’da drenaj yapan firmalar, drenaj yapan usta, telefon, adres, drenaj fiyatları, drenaj malzemesi fiyatları,  kum,  çakıl, sarı boru, metre fiyatı, 

Tarih : 2.9.2015
Yorum Yaz
Ad-Soyad:
E-Mail :
Mesaj:
En fazla 500 karakter. 500 karakter kaldı.
Güvenlik:
Yorumlar
Henüz yorum yapılmadı.
Kanal Arıza Uzmanı |Kanalizasyon-Logar Arızası Tespit ve Çözümleri
 • Çekvalf ve Lağım Faresi - Bilinmesi Gerekenler -Sorular ve Cevaplar
  Çekvalf ve Lağım Faresi İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular ve Bilinmesi Gerekenler Çekvalf Nedir? Çekvalf pis su yada atık su borusuna takılan, tek yönlü çalışan, bina dışına atık suyun geçişine müsaade eden, ancak dışarıdan gelen su baskını, lağım faresi, koku yada herhangi bir şeyin gelmesini engelleyen, kendiliğ..
 • Klozete Fare Gelmemesi İçin Ne Yapmalı?
  Klozete Fare Gelmemesi İçin Ne Yapmalı?     Belki birçok kişi farkında değil ama lağım fareleri birlikte yaşıyor olabiliriz.  Evlerimizde bulunan klozetin altı lağım farelerinin yuva yapmak, yaşamak için en çok tercih ettiği yerdir. İkinci olarak ise bina önünde bulunan logarın etrafı. Bu iki yerde yaşama şansı elde..
 • Zeytinburnu Kanalizasyon Ustası-Ustalar Kanalizasyon Avrupa Yakası
  Zeytinburnu Kanalizasyon Ustaları        1984 yılından itibaren İstanbul'da Kanalizasyon ve Alt yapı sistemleri üzerine çalışmalar yürütüyoruz,  İstanbul'un her ilçesinde her semtinde çalımlamalarımız olduğu gibi Zeytinburnu’nda da çok sayıda çalışmalarımız oldu, Bakırköy’de, Yeşilköy’de, Sefaköy’de, Küçükçekmece’de..
 • Kanalizasyon Tamir Ustası / Kanal Açma Ustası
   Kanalizasyon Tamir Ustası / Kanal Açma Ustası            Tuvalet gideri tıkandığında tıkanık açma işi yapan bir Usta ile irtibata geçerek tuvalet gideri tıkanıklığı açılır. Oysa eğitim düzeyinin yükseldiği vatandaşın bilinçlendiği şu zamanda tıkanık açma ustasını çağırmadan önce ne tür bir tıkanıklığın olduğu ve ha..
 • Kanalizasyon Tıkanıklığı Nasıl Açılır? Robotla Açılamadığında..
  Kanalizasyon Tıkanıklığı Nasıl Açılır?Robotla Açılamadığında..       Kanalizasyon giderinin tıkanma sebeplerini daha önce açıklamıştık. Bu sebepler sıkça rastlanan genel sebeplerdi,  usta hataları ve kullanım hataları olarak genel ifadeler kullanmıştık,  tıkanıklık ve arızaların sebeplerini bu iki kelime ile anlatma..
 • Sıkça Sorulan Sorular-Kanalizasyon Bağlantısı Nasıl Yapılır?
  Kanalizasyon Bağlantı İzni Nasıl Alınır?     Kanalizasyon bağlantı izni binanın bulunduğu iski şubesine yapılır. Kimlik fotokopisi ve  tapu fotokopisi ile birlikte binanın bağlı olduğu kanalizasyon idaresine başvuru yapılır. Belirtilen bina ile ilgili dosya açılır. İski görevlileri belirtilen bina ile ilgili çalışm..
 • Plastik & Kompozit Rögar Kapakları, Yapımı, Fiyatı,
  Kompozit Rögar Kapakları      Plastik Rögar kapakları olarak bilinen kompozit rögar kapaklarının kullanımı oldukça yaygınlaşmıştır.  Görünümü ve kullanım kolaylığı nedeniyle metal kapaklara göre artık daha fazla tercih edilmektedir. Kampozit Rögar Kapakları Neden Gereklidir.     Rögar kapakları kanaliz..
 • Su Basmasının ve Lağım Taşmasının Sebepleri ve Çözümleri
      İstanbul'da Su Basması ve Lağım Taşması Önleme Çalışmaları yapıyoruz.       İstanbul’da yağışlar arttığında ciddi sıkıntılar yaşanmaktadır.  Özellikle bodrum ve zemin katlarda dairesi olanlar sürekli olarak su basması ve ya lağım taşması ile karşılaşmaktadır. Yağmur sularına yönelik yapılan yetersiz alt yapı..
Kanalizasyon Tamiri-bakımı-Temizliği-Tadilatı-Tamiratı
 • Kanalizasyon Tamiri Nasıl Yapılır
  Kanalizasyon Tamirini Nasıl Yapılır  Birinci Bölüm: Binanın Kadıköy tarafında yapılan kanalizasyon çalışması; Bu bölümde toplamda 33 metre kanalizasyon borusu döşenmiş, bir tane yeni logar yapılmış, üç tane eski logar bağlantısı yapılmıştır. Çalışmaya İçki satışı yapılan işyerinin önündeki logardan başlanılmış..
 • Plastik Logar Bacası İstanbul - Kompozit-Plastik-Menhol Logar Kapağı
  Plastik Logar Bacası İstanbul - Kompozit-Plastik-Menhol Logar Kapağı Logar Nedir? Logar Ne İşe Yarar? Rögar Çeşitleri Nelerdir?        Bina önünde bulunan kanalizasyon borularının birleştiği,  toplandığı ve tek bir ana boruya bağlandığı,  farklı derinliklerde ve ebatlarda, kare ve yuvarlak olan yüzeyin altındaki ..
 • Kameralı Robotla Tıkanıklık Açma İstanbul- Kanal Görüntüleme İstanbul
                   İstanbul’un hem Avrupa Yakası hem de Anadolu Yakasında 1984 yılından itibaren çalışmalar yapıyoruz.  Kanalizasyon Bir Defa Yapılır Sloganıyla Çıktığımız bu yolda sayısız çalışmalar yaptık.  Alt Yapıdaki Tecrübelerimizi Teknolojik Alet ve Makineler ile kombine ederek Kanalizasyon Arıza ve Tıkanık..
 • Tuvalet Tıkanıklığı Açma Fiyatları
  Tuvalet Tıkanıklığı Açma Fiyatları      Tuvalet Tıkanıklığı Açma fiyatları İstanbul şu kadar fiyat şeklinde bir söylemi doğru bulmuyoruz.  Ustalar Kanalizasyon olarak İstanbul’da sayısız çalışmalar yaptık, çalışmalarımız birçoğunda  işi görmeden fiyat vermek istemedik, peki neden fiyat vermek istemedik?          ..
 • Kanal Açma Ustası -Kanalizasyon Tamiri -Logar Tamiri
  Kanal Tıkandı, Logar Taştı,  Çözüm Nedir?      Logarın taşması kanalizasyon borusu içerisinde tıkanıklığın olduğunu gösterir. Çözümü ise bu tıkanıklığı açtırmaktır. Ancak bu sorunun cevabı aslında bu kadar basit değildir.  Tıkanıklık açmak işlemi çoğu zaman uzun süreli bir çalışmayı gerektirecek bir iş olarak karşım..
 • Kanalizasyon Ustası Nasıl Olmalıdır?
     Vizyonumuz        Ülkemizde refah seviyesi günden güne artmaktadır. Refah seviyesindeki bu artışın çalışma ve İş hayatına da etkisi olduğu görülmektedir. Artık herkes yapılan işlerde hem kaliteyi hem de profesyonelliği daha da çok aramaktadır.  yapılan iş her ne kadar çok zor olsa da yâda teknik olarak imkânsız o..
Paylaş
 
Kanalizasyon Arıza Çözüm Merkezi-İstanbul

Ustalar Kanalizasyon 

Su Basmasına Kesin Çözüm - Bodrum ve Zemin Katlar İçin Uyarılar ve Tavsiyeler

Kanalizasyon Tamiri:Tıkanıklık Açma ve Kanalizayon Çalışmaları

Logar Tamiri: logar işleri,

Kanal Açma Ustası: Tıkanıklık Açma- Tıkalı Kanal Açma, Gider Açma, Tuvalet Açma, - Logar Temizleme ve Periyodik Logar Bakımı-

Kanalizasyon Geri Tepmesi- Lağım Taşması- Su Basması Önleme kanalizasyon geri tepmesi

 Lağım Faresine Kesin  Çözüm; Lağım faresi binaya kanalizasyon borusundan gelir. Kanalizasyon tesisatına yerleşitirlen çekvalf ile lağım faresinin eve girmesi engellenmiş olur. Lağım faresinden nasıl kurtulunur

Lağım Kokusuna Kesin Çözümkanalizasyon tesisatına takılan çekvalf ile lodosta geri esmelerde binaya lağım kokusu giremez.

Lağım Taşmasına Kesin Çözüm; çekvalf  lağım taşmasını önler

Kanalizasyon Geri Basmasına Kesin Çözüm; çekvalf binadan dışarıya akıma izin verirken, dışarıdan içeriye gelen yağmur suyu, kanalizasyon suyu, lağım kokusu, lağım faresi gibi binaya girmesini istemediğiniz her şeyi engeller.

Kot Farkına Kesin Çözüm; yer altından tünel kazarak kot farkını ortadan kaldırıyoruz. Bodrum ve zemin katların en büyük sorun kot farkı ve bunun  neden olduğu lağım gideri tıkanıklığı lağım taşması, geri basmadır.

Bodrum ve Zemin Katların Kanalizasyon Sorunu. Bodrum katların sorunu ile  bazen sadece bodrumda kalan kişi uğraşır, bina yönetim sahip çıkmayabilir, apartman yöneticisi ihmal edebilir. Bodrum, bahçe katı, zemin kat, giriş kat gibi yerlerin sorunlarına çözüm buluyoruz.

Lağım Gideri Tıkanıklığı  Açmateknolojik alet ve cihazlar ile tıkanın giderleri açıyoruz.

Kanalizayson Tamiratıeskimişi binaların kanalizasyon gideri sürekli tıkanır. Defalarca açılmasın rağmen tıkanma yeniden olur. küngler çöktügü için, eğim yok olduğu için ve künler kırıldığı için sürekli tıkanır. Bu tür durumlarda kanalizasyon tesisatın yenilnemesi gerekir.

Üst Yapıya Müdahel etmeden Yerin altından Tünel Kazarak Gider Bağlama.  Hali hazırda bahçe ve peyzaj çalışmaları sona ermiş, çevre düzenlenmesi bitmiş bir site yada bina bahçesinde kanalizasyon tesisatı için yapılacak kazı şimdiye kadar yapılan emekleri boşa çıkaracağı aşikardır.  Bu tür durumların tek çözümü yerin altından tünel kazarak gider bağlamak olacaktır.

Bilgi Edinmek İstediğiniz Arızlar ve Durumlar İle İlgili Aşadaki Konu Başlıklarına Tıklayınız

  Çalışmalarımız

Ustalar Anlatıyor

Su Basmasına Kesin Çözüm - Bodrum ve Zemin Katlar İçin Uyarılar ve Tavsiyeler

Kanalizasyon Tıkanıklığı Nasıl Açılır, Logar Tıkanıklığı Nasıl Açılır

Kanalizasyon Arızaları ve Çözümleri

Tıkanıklık Açma ve Kanalizasyon Hizmetleri