Lağım Faresine Kesin Çözüm, Lağım Faresi Nasıl Engellenir

     

Kanalizasyon Sisteminize Çekvalf Monte ettirin, Lağım Faresinden Kurtulun.

       Lağım fareleri çok tehlikelidir, aynı zamanda bulaşıcı hastalıkları taşıyan bu kemirgenler, insanın derisine temas ettiği zaman hastalığın insana geçmesine neden olur. Bu hayvanların yaşadıkları yer  kanalizasyon hatları, belediyelerin ana boru ve logarlarıdır, evlerimizin tuvalet ve banyolarının gider boruları belediyenin ana kanalizasyon borularına bağlıdır, bu hayvanlar yiyecek bulamadıkları zaman ve başka nedenlere bağlı olarak sürekli gezdikleri için belediye kanalizasyon borularından gelerek evimizin ve ya işyerimizin tuvaletine ve ya banyosuna girerler. Bu hayvanlar yılda 4 -5 defa ve her defasında 6 - 10 kadar yavru yaptıkları dikkate alındığında bu hayvanlar için  ilaçlama yöntemi kesin çözüm değildir. Kesin ve tek çözümü kanalizasyon hattımıza  çekvalf  monte ettirmektir. Çekval lağım giderinizde yani kanalizasyon giderinizde içeriden dışarıya her türlü madde geçişine izin verirken dışardan içeriye gelebilecek Lağım Faresi, Lağım Kokusu, Kanalizasyon Geri Basmasını ve Her türlü maddenin geçişini  engeller. Bir nevi sigorta ve muhafız vazifesi yapar.

Peki Çekvalf Nedir? Nasıl Çalışır?

     Çekvalf kanalizasyon sistemine montaj edilen tek yönlü çalışan önleyici bir mekanizmadır. Normal şartlarda yönü evden belediyenin ana kanalizasyon hattına doğrudur. Tuvalet ve banyolardan çıkan pis sular bu mekanizmanın içerisinden geçerek belediye ana kanalizasyon hattına ulaşır. Tuvalet ve banyolardan giden pis su bu mekanizma içerisine geldiğinde hafif basınç ile kapak açılır ve pis su buradan geçer, pis su geçişi sona erdikten sonra kapak kapanır ve bina ile kanalizasyon hattı arasındaki bağlantı kesilir. Belediye ana hattından gelen yani ters istikametten gelen Lağım Faresi aynı şekilde bu mekanizma içerisinde geçmeye çalıştığında kapak açılmaz ve Lağım Faresi buradan geçemediği içinde  tuvalet banyolara ulaşamaz dolayısı ile evlere girmesi engellenmiş olur. 

Çekvalf Montajı için ustalar kanalizasyon ile irtibata geçerek Montaj için uygun gün ve saat belirleyebilirsiniz.

         Lağım Faresi Nedir? Nerede Yaşar? Lağım Faresi Hakkında 

     Lağım faresi adından da anlaşıldığı gibi lağım sularında yaşayan ve lağım suları ile insanların yaşam alanlarına gelen bir fare türüdür. Lağım fareleri diğer fare türlerine göre daha büyük ve daha vahşi türlerdir. Ergin bir lağım faresinin boyu  15-25 cm'dir. Kiloları beslenme şekillerine göre değişkenlik gösterir ve genellikle 200 - 500 gr arasında değişmektedir.  Yine Lağım farelerin boy ve yapıları beslenmesine bağlı olarak değişmektedir. Bu hayvanlar çok güçlü ve tehlikelidirler. Lağım fareleri sivri bir ağıza ve kesik dudaklara sahiptirler. Çiğneme dişleri ile birlikte toplam 16  adet dişi vardır. Lağım faresinin kesme dişlerinin kökü olmadığı için yaşadıkları sürece büyümeye devam eder. Fazla uzayıp kendilerine zarar vermemesi için sürekli kemirerek bir nevi dişlerini törpülerler. Lağım faresinin midesi iki farklı parçaya sahiptir. Bu sayede asla istifra etmezler Doğal afetlerde ve bazı bölgelerde toplu halde insanlara ve ekinlere saldırabilirler. Lağım fareleri yuvalarını pis su akarlarının yanına ve lağım borularının iç kısımlarına yaparlar. Lağım farelerin kolonileri çok kalabalıktır. Yılda 4 -5 defa yavru verirler ve her defasında 6 - 10 kadar yavru yaparlar. Lağım faresi insanların yaşadığı yere besin bulmak için gelir. Bu fareler aç kaldıklarında insanlar uyurken insanların parmak, kulak, burun ve ağızlarını kemirerek yerler. Ağızlarındaki tükürükten dolayı insanlar bunları fark etmezler. Böyle özelliklere sahip bu kadar tehlikeli olan bu hayvanlar ile karşılaşmamız her zaman ihtimal dahilinde, çünkü bu hayvanların yaşamış olduğu lağım hatlarından, kanalizasyon borularından evimizin içine her zaman bir bağlantı vardır zaten. Lağım fareleri kanalizasyon hattı içinde sürekli hareket halinde olurlar, kendilerine yiyecek ararlar, bu yiyeceği genelde belediyen ana kanalizasyon hatlarında ararlar, ancak buralarda yiyecek bittiği zaman, ya da bulamadıkları zaman daha fazla ileri gitmek isterler, son nokta ise içinde yaşadığımız evlerdir. 

        Sonuç olarak lağım farelerinin yaşadığı yer kanalizasyon hatlarıdır, bu hatlara evimizin tuvalet ve banyon boruları yani evimizin kanalizasyon boruları ile her zaman bağlantısı vardır.  Bu hayvanlar yiyecek bulamadığı zaman sürekli daha ileri giderek yiyecek bulmaya çalışırlar, taki evimize kadar gelebilirler. Tehlikeli ve bulaşıcı hastalıkları taşıyan bu hayvanlar ile mücadele etme hususunda en iyi yöntem olan ilaçlama yöntemi de bir noktaya kadar çözüm olmaktadır. Bu problemin kesin ve tek çözümü kanalizasyon hattımıza ÇEKVALF monte edilmesi gerekir. Sigorta hatta muhafız vazifesi görerek binamızı yerin altından gelebilecek tehlikelere karşı koruyan Çekvalf malzemesinin temini, kullanımı, kurulması konusunda profesyonel yardım almak gerekir. Binaya uygun olan çekvalf ustalar tarafında belirlenerek yine ustalar tarafından kanalizasyon hattına monte edilir.

 

Lağım Faresi ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

      Ustalar kanalizasyon olarak hem lağım faresinin kanalizasyon giderinden bina içerisine girmesine yönelik çalışmalar yapıyoruz, hem de kanalizasyon arıza ve tadilat çalışmalar yapıyoruz. Uzun yılla boyunca yapmış olduğumuz çalışmalardan edinmiş olduğumuz izlenimleri de gerek sosyal medyada gerekse başka platformlarda paylaşmaya çalışıyoruz. 

Lağım Faresi 2. Kata, 3. Kata, 4. Kata, 5. Kata, 6. Kata, yada daha üst katlara çıkar mı, Lağım Faresi Hangi daireye gelir, lağım faresi neye gelir ?

 Bu hayvanlar genelde bodrum ve zemin katları tercih etmesine rağmen bazen bir üst kata çıkabiliyor.  Lağım fareleri bina kaç katlı olursa olsun yukarı çıkabiliyor bunui vatandaştan dinleyerek birçok kez teyidini yaptık ancak burada hatırlatmamız gereken bir konu daha var.  Çekvalf montajı için gitmiş olduğumuz yerlerde,  bina önünde apartman sakinleri ile görüşmeler yapıyoruz.  Diyelim ki on katlı bir bina var. Lağım faresi bu binada en alt katta bulunan bodrum ve ya zemin kata kesinlikle giriyor. Ama bazen aynı bodrum katında bulunan iki daireden birine giriyor diğerine girmiyor. Yine bir üst kata çıktığında 3. Kata girmiyor direk 4. Kata çıkıyor. Yada 2. Kata girmiyor 3. Kata giriyor. Buradan şunu anlıyoruz, fare bazen kat atlıyor ve ya aynı katta bulunan daireni birine giriyor diğerine girmiyor. Örneğin; Aynı binada bulunan iki vatandaştan birisi ben kaç yıldır bu binada oturuyorum lağım faresi hiç görmedim, burada lağım faresi ne gezer derken diğeri ise kaç yıldır bu fareler ile uğraşıyorum, evimde huzur kalmadı, çözüm bulamazsam artık dairemi satacağım diyor.

 Fare bebeğe zarar verir mi?

Lağım fareleri insana zarar verir.  Yaşanan hadiseleri analiz ettiğimizde lağım faresi insanlara gece uykuda iken zarar veriyor.  Çünkü insanlar uykuda iken farenin evin içerisinde dolaştığını anlayamadığı ve ayak sesini duyamadığı için insana yaklaşma fırsatı buluyor, yaklaştıktan sonrada temas ettiği kısmına uyuşturucu etkisi yaratan bir salgı bırakıyor, salgının değmiş olduğu kısımlar uyuştuğu için artık insan hissetmiyor. Genel de kulak ve parmak uçlarının tercih ediyorlar.  Bebeklere gelince onlar uykuda da olsa uyanık da farenin geldiğini anlayamayacakları ve duyamayacakları için yetişkinlere göre her zaman risk altındadır.  Lağım faresinin insana vermiş olduğu zararlar ile ilgili yerel basına yansıyan birçok hadise vardır.  Ortak yönleri ise ya insanlara uykuda iken zara vermesi yâda bebeklere zarar vermesidir.

Fare Çekvalfi Yer mi?

Lağım faresinin eve girmemesi için en fazla kullanılan ve kesin çözüm olan çekvalftir ve çekvalfi fare yiyemez, çekvalf içerisinde farenin yemeye teşebbüs edebileceği parça metalden yapılmıştır. Fare metali yiyemez zarar veremez.

Fare boruyu kemirir mi?

Çalışmalarımız esnasında birçok kez karşılaşmış olduğumuz bir durumdu lağım faresi eski pimaş boruları kemiriyor öyle ki eski pimaş boruları talaş haline getiriyor. Ama yeni pimaş borulara özellikle fıratın dublex borularına zarar veremiyor.  Yine buna benzer;fare pimaşı deler mi, fare plastik yer mi, fare wc nin borusunu yermi, fare yememesi için klozet gider borusu, farelerin plastik logar boruları yermi? Şeklindeki sorulara da kaliteli pimaş boru kullanılırsa fare zarar veremez diyebilir. 

Lağım faresi Nerede Yaşar?

Lağım faresinin nerede yaşadığı sorusun gelince cevap olarak kanalizasyon hatları diyoruz. Ancak birkaç ayrıntı da vermek istiyoruz. Bu hayvanlar kanalizasyon boruları içerisinde yaşıyorlar ama kanalizasyon borusu haricinde bir yerlerde barınıyor. Bina önlerinde bulunan logarların boşluk kısmından toprak çıkarıyorlar ve kazmış oldukları boşluklarda yatıyorlar ve yavruluyorlar. Buralardan logara gelen farelerin tüyleri biraz daha düzgün ve kuru oluyor, hatta birazda kahverengimsi,  bunlar yine kanalizasyon hatlarında dolaşıyorlar sadece barınmak ve yavrulamak için burayı kullanıyor. Bina içerisine girecekleri zaman yine logarın içerisinden giriyorlar. Atık su borusunu takip ederek daireler dağılıyorlar. Çekvalf montajından sonra gerek kalmasa da biz yine de montajı yaparken logarları da kontrol ediyoruz bu şekilde bir kırık yada delik varsa onarıyoruz.  Çünkü nereyi delersen delsin nereyi kazarsa kazsın bina içerisine giriş yapacağı nokta kanalizasyon borusudur, boru ağzına çekvalf sağlam bir şekilde monte edilirse her hangi bir sıkıntı yaşanmayacaktır.  Şunu da ekleyebiliriz yavrulamak ve ya barınmak için bina önündeki logarı değil de sokak ortasında ki iski ye ait logarı da delebilirler, iskinin logarı etrafına yuva yapabilirler. Yine sonuç değişmiyor gelip gerecekleri yer binanın ana kanalizasyon gideridir.  

Lağım Faresini Öldürmek ve ya Kovma Sorunu Çözer mi?

Vatandaş bazen evine giren lağım faresini kendisi öldürebiliyor, yada lağım faresini kovaladım diyebiliyor.  Ama öldürmüş olmak yada kovmak sorunu tamamen çözmüyor, çünkü kanalizasyon hatları içerisinde yüzlerce fare yaşıyor, aynı bina hattı içerisinde onlarcası yaşıyor bunlardan bir tanesini öldürsen yada kovsan diğeri geliyor. Vatandaş aynı fare olduğunu zannediyor.

Lağım Faresi binaya yada eve nereden gelir.

Yeni binalarda yani 15-20 yılık binalarda lağım faresi binaya yâda eve sadece kanalizasyon borusundan girer başka bir yerden giremez. Çok eski yapılarda ise kanalizasyon borusu olarak küng yâda beton boru kullanılıyordu.  Bu boruların içerisinden sürekli olarak asitli atık su bulunduğu için 25-30 seneden sonra farklı noktalarından kırılmalar ve delinmeler oluyor, işte bu delikleri ve kırıkları kazarak kendilerine barınma ve yavrulama yeri yapıyorlar

http://www.ustalarkanalizasyon.com/kampanya/36/cekvalf-nedir-nereye-takilir-nasil-monte-edilir

Lağm Faresi İle İlgili Makale

            Arkadaşlar öncelikle herkese sağlıklı mutlu huzur dolu bir hayat diliyorum, zaten hepimizde böyle bir hayat sürmeyi isteriz, huzurlu ve mutlu olmamız için her şeyin yolunda gitmesi ve huzursuzluk ve korku yaratacak etmenlerin ortadan kaldırılması gerekir, bazen ummadığımız ve hiç aklımıza gelmeyen bir şey bir anda çıkar ve huzurumuzu kaçırıverir, sözü lağım farelerine diğer adıyla kanalizasyon farelerine getireceğim, başta söylediğimiz gibi huzur ve mutluluğu ortadan kaldıracak bir çok etmen vardır, ama lağım faresi belki de en son aklımıza gelecek etmenlerden bir tanesidir. Bu çoğunluk için geçerli bir  durum olsa da, azımsanmayacak kadar bir çok insanın da  bu hayvanlar yüzünden huzuru kaçmaktadır. Peki nedir bu hayvanlar, nerede yaşar, ne yer ne içer, lağım fareleri ile ilgili kısaca bilgi vermek gerekirse; Lağım faresi adından da anlaşıldığı gibi lağım sularında yaşayan ve lağım suları ile insanların yaşam alanlarına gelen bir fare türüdür. Lağım fareleri diğer fare türlerine göre daha büyük ve daha vahşi türlerdir. Ergin bir lağım faresinin boyu  15-25 cm'dir. Kiloları beslenme şekillerine göre değişkenlik gösterir ve genellikle 200 - 500 gr arasında değişmektedir.  Yine Lağım farelerin boy ve yapıları beslenmesine bağlı olarak değişmektedir. Bu hayvanlar çok güçlü ve tehlikelidirler. Lağım fareleri sivri bir ağıza ve kesik dudaklara sahiptirler. Çiğneme dişleri ile birlikte toplam 16  adet dişi vardır. Lağım faresinin kesme dişlerinin kökü olmadığı için yaşadıkları sürece büyümeye devam eder. Fazla uzayıp kendilerine zarar vermemesi için sürekli kemirerek bir nevi dişlerini törpülerler. Lağım faresinin midesi iki farklı parçaya sahiptir. Bu sayede asla istifra etmezler Doğal afetlerde ve bazı bölgelerde toplu halde insanlara ve ekinlere saldırabilirler. Lağım fareleri yuvalarını pis su akarlarının yanına ve lağım borularının iç kısımlarına yaparlar. Lağım farelerin kolonileri çok kalabalıktır. Yılda 4 -5 defa yavru verirler ve her defasında 6 - 10 kadar yavru yaparlar. Lağım faresi insanların yaşadığı yere besin bulmak için gelir. Bu fareler aç kaldıklarında insanlar uyurken insanların parmak, kulak, burun ve ağızlarını kemirerek yerler. Ağızlarındaki tükürükten dolayı insanlar bunları fark etmezler.

       Böyle özelliklere sahip bu kadar tehlikeli olan bu hayvanlar ile karşılaşmamız her zaman ihtimal dahilinde, çünkü bu hayvanların yaşamış olduğu lağım hatlarından, kanalizasyon borularından evimizin içine her zaman bir bağlantı vardır zaten. Lağım fareleri kanalizasyon hattı içinde sürekli hareket halinde olurlar, kendilerine yiyecek ararlar, bu yiyeceği genelde belediyen ana kanalizasyon hatlarında ararlar, ancak buralarda yiyecek bittiği zaman, ya da bulamadıkları zaman daha fazla ileri gitmek isterler, son nokta ise içinde yaşadığımız evlerdir, yiyecek bulamayınca buraya da girmek isteyeceklerdir. Bu tehlike her zaman söz konusu olduğu için insanlar bunlarla ilgili de bilgi edinmek, bunlarda korunma yöntemleri ile ilgili araştırma yapmaktadırlar, internette lağım fareleri ile ilgili sorgulama yaptığımız zaman; lağım faresi ile mücadele, lağım faresi ile mücadele nasıl olur, lağım faresi nasıl öldürülür, lağım faresi klozetten çıkar mı, lağım faresi nasıl yakalanır, lağım faresi zararları, kanalizasyonda fare gelir mi, kanalizasyondan gelen lağım faresi nasıl önlenir, lağım faresi nasıl engellenir, lağım faresinden korunma yöntemleri, lağım faresi zararları, lağım faresi insan yer mi, lağım faresi insana zarar verir mi, lağım faresi sesinden korkanlar nasıl ne yapmalı, lağım faresi ilaçlama ile ölür mü? Şeklinde bilgiler karşımıza çıkmaktadır. Elde edilen bilgilerin ortak noktası, lağım farelerin tehlikeli olduğu ve bu hayvanlardan korunma yöntemleri göze çarpmaktadır.  Çok zararlı, bulaşıcı hastalıklara sahip ve çok tehlikeli olan lağım farelerinden  korunmak için  çok çeşitli yöntemler vardır, bunların en başında ilaçlama gelir, ilk bakışta çözüm yolu gibi gözüken ilaçlama yöntemi yılda 4 -5 defa yavru ve her defasında 6 - 10 kadar yavru yaptıkları düşünülünce çok da faydalı olmadığı anlaşılmaktadır. Peki günümüzde her türlü imkana sahip olan insanoğlu lağım fareleri karşısında çaresiz midir?  Sorusuna kesinlikle çaresi vardır şeklinde cevap verebiliriz. Yalnız burada düz mantık düşünerek işe başlamamız gerekecek, şöyle ki, bu hayvanlar nerede yaşar? lağım hatlarında, kanalizasyon hatlarında, öyleyse kanalizasyon ustaları bu konuda ne diyor, nasıl bir çözüm sunuyor ona bakılmalıdır. Kanalizasyon ustaların kesin çözüm önerisi bir çok kişinin bilmediği belki de ismini ilk defa duydukları ancak kanalizasyon ustalarının en fazla kullandığı ÇEKVALF malzemesidir. Çekvalf  lağım farelerinden  kanalizasyon farelerinden korunmanın tek ve kesin çözümü olduğu gibi kanalizasyon hattının  da sigortasıdır.   Çekvalf kanalizasyon sistemine montaj edilen tek yönlü çalışan önleyici bir mekanizmadır. Genelde sitelerin yada binaların bahçesinde bulunan logar içerisine monte edilir, Yönü genelde binalardan belediyenin ana hattına doğrudur. Tuvalet ve banyoların suları kanalizasyon hattına girmeden önce bu bahsetmiş olduğumuz çekvalfin içinden geçerek gider, yönü belediyenin ana hattına doğru olduğu için binamızdan çıkan pis sular ve kanalizasyon atıkları Çekvalfin içinden geçerek belediyen ana hattına gider ancak lağım faresi ve başka haşereler  belediyenin ana hattında binamıza girmeye çalışması durumumda çekvalfin kapağı otomatik olarak kapanarak dışardan girişleri önler, Çekvalf lağım faresini engellediği gibi  kanalizasyon hattından gelen kokuları dahi engellediği için lağım kokusu içeri giren binalarda da koku önlemek için kullanılır. Çekvalf kullanmanın diğer bir amacı da  binamızı su baskınlardan korumaktır. Kanalizasyondan gelen ani su baskınları ve ya taşkınları esnasında Ana kanalizasyon yönünden gelen atık suyun binanın içine girmesi durumunda basınçlı su ile otomatik olarak kapağının kendiliğinden kapanması ile atık suyun binanın içine girmesine engel olmaktadır. Su baskınları dışında normal şartlarda da Kanalizasyon kotunun  yüksek olarak  döşenmediği ve kanalizasyon ile bina kanalizasyonu akış seviyesinin eşit olduğu hatlarda  önlem için logarlarda da  kullanılır.

         Sonuç olarak lağım farelerinin yaşadığı yer kanalizasyon hatlarıdır, bu hatlara evimizin tuvalet ve banyon boruları yani evimizin kanalizasyon boruları ile her zaman bağlantısı vardır.  Bu hayvanlar yiyecek bulamadığı zaman sürekli daha ileri giderek yiyecek bulmaya çalışırlar, taki evimize kadar gelebilirler. Tehlikeli ve bulaşıcı hastalıkları taşıyan bu hayvanlar ile mücadele etme hususunda en iyi yöntem olan ilaçlama yöntemi de bir noktaya kadar çözüm olmaktadır. Bu problemin kesin ve tek çözümü kanalizasyon hattımıza ÇEKVALF monte edilmesi gerekir. Sigorta hatta muhafız vazifesi görerek binamızı yerin altından gelebilecek tehlikelere karşı koruyan Çekvalf malzemesinin temini, kullanımı, kurulması konusunda profesyonel yardım almak gerekir. Binaya uygun olan çekvalf ustalar tarafında belirlenerek yine ustalar tarafından kanalizasyon hattına monte edilir. 

 

 Lağım Faresi İle İlgili Vatandaşlardan Gelen Diğer Sorular

 Ustalar Kanalizasyon olarak istanbul’un bütün semtlerinde çalışma yapıyoruz, gerek çalışma öncesinde gerekse çalışma esnasında lağım faresi ile ilgili vatandaşlardan gelen istek ve sorular ile vatandaşın lağım faresine karşı  tutum ve düşüncelerini hakkında bilgi sahibi olduk, vatandaşlardan gelen bu soru ve istekler bir bir yazdık ancak soruların hepsine bir bir cevap vermek vermedik,  soruların bir birine yakın olması ve en önemlisi aşağıda sorulmuş soruların tek bir cevabı olmasından dolayı soruların tamamına cevap olacak şekilde bir makale yazdık,

     Fareler ne kadar yaşar, fareler evimize nerden gelirler, farelerin ne gibi zararları vardır, Evdeki Farelerden Kurtulmanın yolları nelerdir, Evde Neden  fare olur, Fareden kurtulmak için ne yapmak gerekir, Evdeki fare ile nasıl mücadele edilir, lağım faresi ile mücadele nasıl olur, lağım faresi ile mücadele, lağım faresinin eve gelmesi nasıl engellenir, lağım faresinin eve gelmesi nasıl önlenir, binanın bodrum katına gelmesi nasıl engellenir, farenin eve girmesi nasıl önlenir, farenin eve girmesi nasıl engellenir, fare neden eve gelir, lağım faresi niçin eve girer, lağım faresi neyi sevmez, lağım faresinin eve gelmesini engellemek için ne yapmak gerekir, lağım faresininin eve gelmesini önlemek için ne yapmak gerekir, lağım faresinden korkanlar ne yapmalı, lağım faresinden korkan kişi ne yapmalı, lağım faresi binanın bodrumuna nereden gelir, lağım faresi binanın bodrumuna nereden girer, lağım faresinin binaya girmesini engellemek için ne yapmak gerekir, lağım faresini nasıl yakalalarım,  ev faresi ve lağım faresi aynımı, ev faresi ile lağım faresi arasındaki farklar,  lağım faresi ile mücadele nasıl olur, lağım faresi nasıl öldürülür, lağım faresi klozetten çıkar mı, lağım faresi nasıl yakalanır, lağım faresinin zararları, lağım faresi kanalizasyondan çıkıyor mu, Kanalizasyondan Fare gelirmi, lağım faresi nasıl engellenir, lağım faresi insan yer mi, farelerden nasıl kurtulabilirim,  fareler ne yerler, fareler kemirgen mi, fareler en çok neyi sever, fareler ne ile beslenir, fareler beslenmede en çok neyi severler, lağım faresinin faydaları,  lağım faresi nasıl ürer, lağım faresi zehirlimi, lağım faresi adam öldürürmü, lağım faresinin zararları nelerdir, lağım faresi neye gelir, lağmı faresi neden kaçar, lağım faresini ne yakalar, lağım faresini hangi hayvan yakalar, lağım faresini hangi kedi yakalar,  fareler nasıl ürer ve çoğalırlar, fare kapan ile yakalanır mı, fare kapan ile nasıl yakalanır, lağım faresi nasil öldürülür, lağım faresinden nasıl kurtulunur,  lağım faresinden kurtulma yolu, lağım faresinden kurtulma nasıl olur, lağım faresine kesin çözüm nedir, fare kedi yer mi, fare öldürme teknikleri nelerdir, fare yakalama teknikleri nelerdir, fare engelleme teknikleri nelerdir,  evimde fare var ne yapabilirim, evimin kilerinde fare var ne yapabilirim, banyoda fare var ne yapabilirim, lavaboda fare ne yapabilirim, lağım faresi görünce ne yapmalıyım, lağım faresinden korunmak için ne yapmalıyım, lağım fareleri bebekleri zarar verir mi, lağım faresi çocuklara zarar verirmi, lağım faresi vikipedi, lağım faresi klozetten çıkarmı, lağım faresi evde yaşarmı, rüyada lağım faresi görmek gerçek olurmu,  lağım faresi banyodaki gideri kemirmiş ne yapmalıyız, lağım faresini kedi yakalamı, lağım faresi yakalayan kedi, binamızın bahçesinde lağım faresi var nasıl yakalarız, klozetteki fareyi nasıl yakalarız, fare klozetten çıkarmı, lağım faresi banyoya gelebilirmi, lağım faresinden çok korkuyorum ne yapmalıyım,  lağım faresi ölürmü, lağım faresi yavrularmı, lağım faresi yavrularını nerede saklar, lağım faresi video, lağım faresi resimleri, nereden bulabilirim, logardan lağım faresi çıkarmı, pis su giderinden lağım faresi gelirmi, atık su borusundan lağım faresi gelirmi, kanaldan fare çıkarmı, kanalizasyon borusundan fare gelirmi, logarda fare yaşarmı, logardaki fare bahçeye gelirmi, logardaki fare eve gelirmi, kanalizasondaki fare eve gelirmi, atık su borusundan fare gelirmi, tuvalet deliğinden fare çıkarmı, tuvelte deliğinden fare çıkmaması için ne yapmalı önlem, kanal faresi, keme, fare neden hoşlanmaz, lağım faresi ne yer, lağım faresi nasıl yaşar, lağım faresi nasıl ölür, lağım faresi yakalamak için ne gerekli, lağım faresi yakalanabilirmi, evde, işyerinde,mağazada, markette, hastanede, fabrikada, üniversitede, ofiste, belediyede, yolda, caddede, istanbulda, wc de, gider tesisatında, borusunda, lavaboda, okulda, yurtta, odasında, dairede, köprü altında, konutta, evimde, sitede, evde, villada, yazlıkta, helada, klozette, logarda, kanalda, lağamda, atık su borusunda, uzaklaştırma, etkisiz hale getirme Pimaş Tan kemirir mi kemirmesi 7 yemesi  dişleri  rengi tüy hastalık beslenir başlanmaz neye gelmez  neye gelir  Nasıl Niçin  ne zaman neden  tavsiye  yardım  yorum  telefon iletişim profesyonel ülkesinde  şehrinde  Mahallesi'nde sokağında caddede gördüm  tahmin ediyorum  nasıl anlarım  nasıl yaparım  neler yapılmalı çözümü  sonuç getirir mi Tıkırtı karanlık burun yönlü yolunu kaynağı  çıkış yeri üremesi garantili çözüm  bulmak camdan kapıdan Pencereden bacadan pis su borusunda, bahçede, bahçe katında, zemin katta bodrumda, fare var, gördüm, tavsiye,yardım, ne yapmalı, fare hangi hayvanden korkar, fare ne yer,  atık su borusundan içeri fare girermi, atık su borusundan gelen fareyi nasıl engellerim, pis su giderinden gelen fareyi nasıl engellerim , lağım giderinden gelen fareyi nasıl engellerim, evin bodrumundaki fareyi nasıl yakalarım, bodrumda eşyaların arasında bulunan fareyi nasıl yakalarım, bodruma fare nereden girer, fare eve neden gelir, fare eve nereden girer, evde fare  varmıdır,  banyoda fare görünce ne yapmalıyım, fare kanalı tıkarmı, fare lağımı tıkarmı, fare pis su giderini tıkarmı, fare atık su borusun tıkarmı, fare pimaşı tıkarmı, fare pimaşın için de yaşarmı, pimaş içerisindeki fareyi nasıl yakalarım,  lağım faresi kurtulmak, Lağım  faresi ilgili durumlar, bodrumda lağım faresi gördüm, binanın bodrumunda lağım faresi yaşıyor, binanın bodrumunda lağım faresi sesi geliyor, kanalizasyondan lağım faresi sesi geliyor, kanalizasyondan lağım faresi çıktı, lağım giderinden fare çıktı, kanalizasyonda lağım faresi yavruları var,  bahçede lağım faresi gördüm,  logar içerisinde lağım faresi gördüm, lağım faresi logarın içine girdi, lağım faresi pis su giderinin içerisine girdi, lağım faresi kanalizasyon borusuna kaçtı, Farelerden kurtulmak için pratik bilgiler, lağım faresi ile mücadele etme yöntemleri,  fareden kurtulmak, fareden korkan ne yapmalı, fare ile ilgili haberler varmı, lağım faresi dehşeti, lağım faresi ile mücadele eden firmalar İstanbul, beleyenin ana logarında yaşayan fareler eve gelirmi, belediye ana kanalizasyon borusundan eve lağım faresi gelirmi, lağım faresi engelleyen usta telefon numarası, tuvaletten lağım faresi çıkarmı, tuvalet deliğinden lağım faresi çıkarım, tuvaletten fare çıkmaması için ne yapmalıyım, fare tuvalet deliğine kaçıyor nasıl yakalarım, tuvaletin deliğinden lağım faresi çıkarsa ne yapmalıyım, lağım faresi ile mücadele eden birim, lağım faresinin sesi nasıl anlaşılır, işyerinde fare, evde fare varmı, farenni sesi nasıl anlaşılır, fareden korkanlar ne yapmalı, fare çekvalf kemirirmi, fare gelmemesi için çözüm, fare için en iyi yöntem, kesin sonuç, kolazette yaşayan fareler nasıl öldürülür,  5. kata fare çıkarmı, 4. kata fare gelirmi, 3. kata, 2. kata, 6. kata, 7. kata, 8. kata, 9. kata, 10. kata fare çıkarmı, gelirmi, çekvalf fere gelmesini engellermi, fareden kurtulmak için fareler nasıl etkisiz hale getirilir, fare gelmemesini engellemek, fare girmemesini engellemek, fareyi zehirlemek, fare ses çıkarırmı, farenin esi nasıl, fare gördüm ne yapmalıyım, çevkvaften başka altaernatif  lağım faresi nereye yavrular gibi….birde  lağım faresi lağam faresi, kanal faresi, kanalizasyon faresi, logar faresi şeklinde bilinmektedir. Evde lagam faresi nasıl öldürülür. Lağım faresi klozetten yâda alaturka tuvaletten çıktıktan sonra fare zehirim ile ölündürülebilir.  Ancak başka farelerin evin içerisine girmesini önlemek için gidere çekvalf takılması gerekir. Farelerin eve girmesini önlemek, Fareler evin içerisine lağım giderinden gelir.  Gidere çek valf monte edilirse fareler bir daha gelmez. Lağım faresinin kesin çözümü, fareler nasıl etkisiz hale getirilir, fare için doğal çözüm. Ne yapılır. Ne yapılmalı, farelerden kurtulma yolufare tuvalet kapagindan nasil cikar, fare tuvaletten çıkabilir mi, fare tuvaletten nasıl çıkabilirim beklettiğimizde mi yoksa hemen mi çıkar, fare tuvaletten nasil cikar, fare tuvalet kapagindan nasil çıkar, fare nasıl öldürülür, fare nasıl ölür, fare nasıl yakalanır, fare nasıl yok edilir, fare nasıl öldürülür, fare neden hoşlanmaz, fare neden kaçar, fare neden korkar, fare neden tiksinir, fare nelerden korkar, fare nelere gelmez, fare neleri sevmez, fare nerelerden gelir, fare nerelere gelir, fare neyden kaçar, fare neye gelir, fare neyi sever, fare neyi sevmez, fare neyin kokusuna gelmez, fare neyle kacar, fare öldürmek için ne yapmalı, fare önleyici tuvalet kapağı,  fare ses çıkarırmı, fare sıçan kesin çözüm, fare üçüncü kata cikar mi binanın dışında, fareler evden kendi cikarmi, fareler pimastan nasil uzaklaştırılır, fareler pimaş borudan yukari çıkabilir mi, fareler nerelerden eve geçerler, farelerin içeri girmesini nasıl engelleriz, lagam faresı nasıl çıkar, lagam faresı nasıl oldurulur, lagam faresınden nasıl kurtuluruz, lagam faresını korunmak, fareyi eve girmesini nasıl engellerim ne yapılması gerekir, lağım faresi hakkında bilgi, lagim faresi üst katlara çıkar mı, lagim faresi yakalama servisi, fare çıkmasın diye tuvalete takılan, , fare evden nasıl gider, fare evden nasip gider, fare geldiği ve bir daha gelir mi, fare gelirken yapılacak önlemler, fare gelmemesi için ne yapılır, fare gelmemesi için wc deliği nasıl tıkanır, fare girdigi yerden yolunu bulup gider mi, geldi yere bir daha gelirmi                                        

http://www.ustalarkanalizasyon.com/kampanya/36/cekvalf-nedir-nereye-takilir-nasil-monte-edilir

Tarih : 20.9.2015
Yorum Yaz
Ad-Soyad:
E-Mail :
Mesaj:
En fazla 500 karakter. 500 karakter kaldı.
Güvenlik:
Yorumlar
ustalara kanalizasyon
çekvafl montajı kanalizasyondan gelen her türlü tehlike için birinci dereceden hayati önem taşır, lağım fareleri evlerimize kanalizasyon borularından gelir, bu borular bina kanalizasyon hattı, sokak ve cadde kanalizasyon hattı ve sonrasında şehir kanalizasyon sistemine bağlanır yani evimizden şehir kanalizasyon sistemine giden bir hat, burada dolaşan fare yada başka hayvanlara karşı bu hattın evimize girdiği noktaya oluşturulacak bir kontrol mekanizması kanalizasyondan gelebilecek riskleri orta..
Semsettin Turgut
Selam benim Basimda jardonla belada herSenl tuvalet Banjo yeniciyorum yardimlarinizi bekliyorum
Ahmet dümen
Amasyadan yazıyorum kız öğrenci yurdumuz var lağım fareleriyle başımız dert de , Ne yapabiliriz
EMİRHAN BOZEL
SLM USATAM 3 KATTA OTURUYORUM PİMAŞLARIMIZ PLSATİK VE TUALLETEN FARE GELİYOR. YARDIM EDIN .KAPAKTA VAR TULAETTE
selahattin özdemir
kanalizasyon faresine çözüm ancak kanalizasyon ustası tarafından bulunur, teşekkürler ustalar kanalizasyon, çalışmalarınızın ve başarılarınızın devamını diliyorum
MEHMET AKKILINÇ
Çok teşekkür ediyoruz apartman olarak sayenizde kurtulduk farelerden.
Paylaş
 
Kanalizasyon Arıza Çözüm Merkezi-İstanbul

Bilgi Edinmek İstediğiniz Arızalar ve Durumlar İle İlgili Aşadaki Konu Başlıklarına Tıklayınız

 

  Çalışmalarımız