Kanalizasyon Bağlantısı Yapma,Pis Su, Atık Su Tesisatı, Gider Bağlama

Yapılan çalışmalara ait resimler için http://www.ustalarkanalizasyon.com/sayfa/101/resimler

Binaların, sitelerin, müstakil evlerin, villaların, işyerlerinin, kamu kurumlarının kanalizasyon gideri bağlantısı yapma, yenileme, onarma, tamiri, tadilatı işlerini yapıyoruz. Kanalizasyon gideri, atık su gideri, pis su gideri, lağım gideri şeklinde değişik adlarda anılan atık su gideri tesisatını yılların kazandırmış olduğu tecrübe ile yapıyoruz. 

    Kanalizasyon gideri bağlama, yapma, yenileme yada onarma işi ciddi bir iştir. Tecrübe gerektiren  bu iş  ancak işin ustaları tarafından yapılması gerekir. Bir kez yapılması gerekir.   En uygun şekliyle En uygun yöntemle yapılması gerekir. Kanalizasyon sisteminin işin ustaları tarafından yapılması gerektiği ile ilgili site içerisinde uyarı ve ikaz tarzında yazılarımız var. bunları okuduktan sonra yaptırmanızda fayda var diyoruz.   Ayrıca sitenin ana sayfasında resimler bölününde yapmış olduğumuz çalışmalara ait resimlere bakabilirsiniz.

  Biz ustalar kanalizasyon olarak yıllardır istanbul'da çalışıyoruz, sayısız kanalizasyon yenileme ve ya tadilatı çalışmalarımız oldu. Çoğu zaman yapmış olduğumuz işlerde, bizden daha önce çalışma yapan ustaların hatalarını düzeltiyoruz, Binanın ve bölgenin özellikleri dikkate alınmadan yapılan kanalizasyon giderlerini yeniden yapıyoruz.  Yine diyoruz ki kanalizasyon ciddi ven önemli bir iştir. Yenileme ve Tadilat çalışmalarını işin ustalarına yaptırın diyoruz.  

    Benzerleri belkide yüzlerce kez karşımıza çıkmış bir olaydan bahsetmek istiyoruz.İstanbul Bahçeli evlerde bulunan bir site yöneticisi, Ustalar kanalizasyonun 0 537 940 27 49 numaralı telefonunu arayarak,  sitenin kanalizasyon  giderinin tıkandığını ve bodrum katında kokular oluştuğunu söyledi. Yerinde tespit yapmak için ve fizibilite çalışması yapmak için siteye gittik, binanın konumu, ana hatta uzaklığı, binanın bodrum katı ile belediyenin ana hattı arasındaki kot farkı, çalışma yapılacak olan yerdeki yaya ve araç trafiği, yapılcak olan çalışmanın diğer iş yerlerine, vatandaşlara ve araçlara etkisi, çalışma yapacağımız bölgenin fiziksel özellikleri dikkate alınarak Kanalizasyon hattının yenilenmesinde kullanılacak yöntem belirledik.  Binanın kanalizasyon  tıkanıklığının nedeni, kanalizasyon hattının yapımında akıntı sağlayacak derecede eğim verilmemiş olmasıydı, site yönetici kendisinde önceki yöneticilerin iki  kez yaptırdığını,  ancak yine tıkandığını söyleyerek şöyle bir de ekleme de bulundu, ben aynı şekilde yaptırmayacağım,  Bodrumdan tünel gitmenizi istiyorum, eğimim maksimum düzeye ulaştırmak, bağlantı noktasının daha ilerisine kadar tünel gitmenizi istiyorum dedi. Ustalar kanalizasyon olarak kanalizasyon tıkanıklarına kesim çözüm bulmak için tünel gitmenin şart olduğu,  bu örnekteki yönetici gibi bize doğrudan tünel git demese dahi bizim ilk tercihimizin tünelden yana olduğunu ifade ediyoruz.

Resimlerde olduğu gibi binanın bordum katından başlayarak belediyenin ana hattına kadar tünel  kazdık, bu tünel,  yüzeyin 3 metre altından oldu, üst yapıda bulunan kaldırım  taşları, asfalt, peyzaj bitkileri, çitler vs. binanın çevre düzenlemesine yönelik yapılmış olan ne varsa hiçbirisi bizim çalışmamızdan etkilenmedi,  Bahçeli evler gibi Yaya ve Araç trafiğinin çok yoğun olduğu bir yerde bizler yerin altından çalışma yaparak kimseye rahatsızlık vermedik.  

            Tünelimiz tamamlandıktan sonra  uzun yıllar dayanabilen  korige boru döşedik, korige boru  döşenmesinde dikkat edilmesi gereken hususlar  vardır, birincisi korige borunun çapı, bir sitenin kanalizasyon hattı yenilenmesinde 200 lük korige boru konmasında fayda vardır, büyük boru genelde iyi olur ama aşırı büyük olmasına da gerek yoktur, Çünkü belediyenin ana hatlarında kullanılan boruların çapları bazen 300’lüğe kadar düşmektedir. Karige boru döşenirken su terazisi ile akım yönü iyi kontrol edilmelidir.  Korige borunun belediye ana hattına mont edildiği kısımda, korige  borunun ucunun 3 cm kadar belediye ana hattına yada Rögarına girmesi gerekir,  fazla girmesi durumunda tıkanmaya neden olabilir, az girmesi durumunda su sızdırabilir.  Korige  borunun ana hatta bağlanmasından sonra borunun üzerini toprak atarak tüneli tekrar doldurduk,  Sonrasında tüneli kapatarak çalışmalarımıza içerden bodrum katın zeminde devam ettik.

İçerde yapmış olduğumuz çalışmalarda ise Tünel içerisinde akıma uygun bir şekilde döşediğimiz korige boruyu sonlandırdık,  pimaş borular ile döşemeye devam ettik, burada 150 lik pimaş boru kullandık, daha sonra başka daireden gelen, başka işyerlerinden gelen giderleri 125 lik  ve devamında yüzlük pimaş kullanarak bağlantılarını yaptık. Anlatmış bu pimaş döşeme işinde dikkat edilmesi gereken durumlar var, birincisi akım yönü ve meyili, ikincisi kullanılacak boruların ebatları, ana pimaş her zaman büyük olmak zorundadır, diğer giderlerin 100 lük ve ya 125 lik olması gerekir, buralarda toplanan malzeme ana  giderde daha rahat gitmesi gerekir. 

Binanın bodrum katında yapılan bu işlemler binan temelinin yani kirişlerin altında olması gerekir, kirişe zarar vermeden kirişlerin altından akıma uygun bir şekilde pimaşların döşenmesi gerekir.  Burada dikkat etti iseniz yapılan işlerin her kademesinde akım uygun yapılması gerektiğini vurguladık, bu çok önemli bir husustur aslında üzerinde durulan konu borunun her metresi akıma uygun olması gerekir.

 

 Alt yapıda borular döşemesi yapılırken akım % 1 kadar olur, bu kanalizasyonun doğasında vardır, yada öyle olmak zorunda kalmıştır. Düz zeminlerde fazla meyil vermek imkansız olur, fazla meyil verilmesi durumunda kısa mesafede boru kendiliğinden yüzeye çıkar, meyil kurtardığı ölçüde ne kadar fazla olursa o kadar iyi olur, ancak % 1 den aşağı yada düz olmaması gerekir,  meyil minimum olsa da kanalizasyonun uzun yıllar çalışacağının garantisi verilebilir ama düz olması durumunda boru içerisinde hareketsizlik olacaktır, akım olmayacaktır, bu  kısa vadede tıkanma anlamına gelmez, uzun vadede mutfaklardan gelen yağlar boru içerisinde hareketsizlikten dolayı kistleşir ve zamanla borununu içini tamemen kapatır. Bu kistleşme ve tıkanma zaman içerisinde olduğu için tıkanma öncesinde yaklaşık 1 ile 3 yıl arasında lağım kokularına yani ağır kokulara neden olur. Bu durumda Kanalizasyon sisteminin kontrol edilmesi ve gerekli çalışmalarının yapılması gerekir. 

Lağım kokusu kanalizasyon sisteminde meydana gelen büyük bir arızanın habercisi olduğu gibi lağım kokusunun yani ağır lağım kokusunun ana sebeplerinden iki tanesi kanalizasyon hattının tıkanma öncesinde içerisinde biriken yağlar diğeri de İSKİ'nin kanalizasyon borusundan hava akımı nedeniyle gelen pis kokulardır. Lağım kokusunu gidermek için biz ilk etapta çekvalf monte ederek lağım kokusunu, lağım faresini ve kanalizasyon geri basmasını yani lağım suyu basmasını engelliyoruz. Bu ilk etapta kullanılması gereken bir yöntemdir çünkü oluşan lağım kokusu İSKİ'nin borusundan hava akımı nedeniyle gelen pis kokudan kaynaklanabilir. Bu durum her zaman ihtimal dahilinde olduğu için öncelikle çekvalf monte ediyoruz. Lağım kokuları buna rağmen yok olmazsa yukarıda anlatmış olduğumuz kanalizasyon giderinin tıkanmasının işareti olduğu için lağım  giderini yeniliyoruz. Ustalar kanalizasyon

 

kanalizasyon bağlantısı nasıl yapılır, kanalizasyon bağlantısı için dilekçe, iski kanalizasyon bağlantısı, kanalizasyon bağlantı izni, kanalizasyon bağlantı izni nasıl alınır, istanbul, anadolu yakası, avrupa yakası, beykoz, ümraniye, kadıkö, üsküdar, maltepe, çekmeköy, ataşehir, sancaktepe, kartal,pendik, tuzla, beykoz, beyoğlu, eminönü, fatih, şişli, boruların kırılması, boruların çökmesi, çürümesi, çürümüş, çürüdü, çürümesi, yıpranmış, yıprandı, bozulmuş, bozuldu, boruyu, boruya, burudan, boruda, borusundan, pimaş, pimaşı, pimaşta,pimaşdan, pimaşı, pimaşından, bağlama, bağlantı, bağlantısı yapma, değiştirme, döşeme, gider, kanalizasyon, atık su, pis su, logar, lağam, dirsek, korige,altyapı, tesisat,tesisatı,tesisatında, tesisatının, ustası, telefon, firma, firması, 

Çalışmalarımızdan Örnekler

 

 

 

 

 

Tarih : 8.11.2015
Yorum Yaz
Ad-Soyad:
E-Mail :
Mesaj:
En fazla 500 karakter. 500 karakter kaldı.
Güvenlik:
Yorumlar
ustalar kanalizasyon
lağım kokusu, bina kanalizasyon borularının kırılmış ve çökmüş olmasından kaynaklanır, eski binalarda kanalizasyon borusu olarak küng yani beton boru kullanılmıştır, bunlarda zamanla çökme olur, çökme olan yerlerde atık yağlar birikir, yine çökme olan yerde kırılmada olur ve binada kullanılan atık sular, bu kırıklardan binanın zeminine gider, bu durumda ortaya iki sonuç çıkar, birincisi kanalizasyon tıkanır, lağam tuvaletten geri taşar, kanalizasyon da bir arıza olduğu anlaşılır.
ustalar kanalizasyon
İkincisi, kırılan yerden yine atık sular binanın temeline gider, atık sular binanın temeli dolana kadar burada birikir, yada kendine bir yol bulur, bir kot seviyesi düşük bir başka binanı zemin ve bodrum katından çıkar, binanın zeminde biriken lağım suları ağır kokulara neden olduğu için kanalizasyonda bir arıza olduğu anlaşılır, Sonuç olarak binanız eski ise sorun sadece basit bir kokudan ibaret olmayabilir.
Emine Ceylan
Beşiktaşta 6 katlı apartman yöneticisiyim. 6. katta daire sakini sürekli banyosunda lağım kokusu aldığını söylüyor.
Kanal Arıza Uzmanı |Kanalizasyon-Logar Arızası Tespit ve Çözümleri
 • Çekvalf ve Lağım Faresi - Bilinmesi Gerekenler -Sorular ve Cevaplar
  Çekvalf ve Lağım Faresi İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular ve Bilinmesi Gerekenler Çekvalf Nedir? Çekvalf pis su yada atık su borusuna takılan, tek yönlü çalışan, bina dışına atık suyun geçişine müsaade eden, ancak dışarıdan gelen su baskını, lağım faresi, koku yada herhangi bir şeyin gelmesini engelleyen, kendiliğ..
 • Klozete Fare Gelmemesi İçin Ne Yapmalı?
  Klozete Fare Gelmemesi İçin Ne Yapmalı?     Belki birçok kişi farkında değil ama lağım fareleri birlikte yaşıyor olabiliriz.  Evlerimizde bulunan klozetin altı lağım farelerinin yuva yapmak, yaşamak için en çok tercih ettiği yerdir. İkinci olarak ise bina önünde bulunan logarın etrafı. Bu iki yerde yaşama şansı elde..
 • Zeytinburnu Kanalizasyon Ustası-Ustalar Kanalizasyon Avrupa Yakası
  Zeytinburnu Kanalizasyon Ustaları        1984 yılından itibaren İstanbul'da Kanalizasyon ve Alt yapı sistemleri üzerine çalışmalar yürütüyoruz,  İstanbul'un her ilçesinde her semtinde çalımlamalarımız olduğu gibi Zeytinburnu’nda da çok sayıda çalışmalarımız oldu, Bakırköy’de, Yeşilköy’de, Sefaköy’de, Küçükçekmece’de..
 • Kanalizasyon Tamir Ustası / Kanal Açma Ustası
   Kanalizasyon Tamir Ustası / Kanal Açma Ustası            Tuvalet gideri tıkandığında tıkanık açma işi yapan bir Usta ile irtibata geçerek tuvalet gideri tıkanıklığı açılır. Oysa eğitim düzeyinin yükseldiği vatandaşın bilinçlendiği şu zamanda tıkanık açma ustasını çağırmadan önce ne tür bir tıkanıklığın olduğu ve ha..
 • Kanalizasyon Tıkanıklığı Nasıl Açılır? Robotla Açılamadığında..
  Kanalizasyon Tıkanıklığı Nasıl Açılır?Robotla Açılamadığında..       Kanalizasyon giderinin tıkanma sebeplerini daha önce açıklamıştık. Bu sebepler sıkça rastlanan genel sebeplerdi,  usta hataları ve kullanım hataları olarak genel ifadeler kullanmıştık,  tıkanıklık ve arızaların sebeplerini bu iki kelime ile anlatma..
 • Sıkça Sorulan Sorular-Kanalizasyon Bağlantısı Nasıl Yapılır?
  Kanalizasyon Bağlantı İzni Nasıl Alınır?     Kanalizasyon bağlantı izni binanın bulunduğu iski şubesine yapılır. Kimlik fotokopisi ve  tapu fotokopisi ile birlikte binanın bağlı olduğu kanalizasyon idaresine başvuru yapılır. Belirtilen bina ile ilgili dosya açılır. İski görevlileri belirtilen bina ile ilgili çalışm..
 • Plastik & Kompozit Rögar Kapakları, Yapımı, Fiyatı,
  Kompozit Rögar Kapakları      Plastik Rögar kapakları olarak bilinen kompozit rögar kapaklarının kullanımı oldukça yaygınlaşmıştır.  Görünümü ve kullanım kolaylığı nedeniyle metal kapaklara göre artık daha fazla tercih edilmektedir. Kampozit Rögar Kapakları Neden Gereklidir.     Rögar kapakları kanaliz..
 • Su Basmasının ve Lağım Taşmasının Sebepleri ve Çözümleri
      İstanbul'da Su Basması ve Lağım Taşması Önleme Çalışmaları yapıyoruz.       İstanbul’da yağışlar arttığında ciddi sıkıntılar yaşanmaktadır.  Özellikle bodrum ve zemin katlarda dairesi olanlar sürekli olarak su basması ve ya lağım taşması ile karşılaşmaktadır. Yağmur sularına yönelik yapılan yetersiz alt yapı..
Kanalizasyon Tamiri-bakımı-Temizliği-Tadilatı-Tamiratı
 • Kanalizasyon Tamiri Nasıl Yapılır
  Kanalizasyon Tamirini Nasıl Yapılır  Birinci Bölüm: Binanın Kadıköy tarafında yapılan kanalizasyon çalışması; Bu bölümde toplamda 33 metre kanalizasyon borusu döşenmiş, bir tane yeni logar yapılmış, üç tane eski logar bağlantısı yapılmıştır. Çalışmaya İçki satışı yapılan işyerinin önündeki logardan başlanılmış..
 • Plastik Logar Bacası İstanbul - Kompozit-Plastik-Menhol Logar Kapağı
  Plastik Logar Bacası İstanbul - Kompozit-Plastik-Menhol Logar Kapağı Logar Nedir? Logar Ne İşe Yarar? Rögar Çeşitleri Nelerdir?        Bina önünde bulunan kanalizasyon borularının birleştiği,  toplandığı ve tek bir ana boruya bağlandığı,  farklı derinliklerde ve ebatlarda, kare ve yuvarlak olan yüzeyin altındaki ..
 • Kameralı Robotla Tıkanıklık Açma İstanbul- Kanal Görüntüleme İstanbul
                   İstanbul’un hem Avrupa Yakası hem de Anadolu Yakasında 1984 yılından itibaren çalışmalar yapıyoruz.  Kanalizasyon Bir Defa Yapılır Sloganıyla Çıktığımız bu yolda sayısız çalışmalar yaptık.  Alt Yapıdaki Tecrübelerimizi Teknolojik Alet ve Makineler ile kombine ederek Kanalizasyon Arıza ve Tıkanık..
 • Tuvalet Tıkanıklığı Açma Fiyatları
  Tuvalet Tıkanıklığı Açma Fiyatları      Tuvalet Tıkanıklığı Açma fiyatları İstanbul şu kadar fiyat şeklinde bir söylemi doğru bulmuyoruz.  Ustalar Kanalizasyon olarak İstanbul’da sayısız çalışmalar yaptık, çalışmalarımız birçoğunda  işi görmeden fiyat vermek istemedik, peki neden fiyat vermek istemedik?          ..
 • Kanal Açma Ustası -Kanalizasyon Tamiri -Logar Tamiri
  Kanal Tıkandı, Logar Taştı,  Çözüm Nedir?      Logarın taşması kanalizasyon borusu içerisinde tıkanıklığın olduğunu gösterir. Çözümü ise bu tıkanıklığı açtırmaktır. Ancak bu sorunun cevabı aslında bu kadar basit değildir.  Tıkanıklık açmak işlemi çoğu zaman uzun süreli bir çalışmayı gerektirecek bir iş olarak karşım..
 • Kanalizasyon Ustası Nasıl Olmalıdır?
     Vizyonumuz        Ülkemizde refah seviyesi günden güne artmaktadır. Refah seviyesindeki bu artışın çalışma ve İş hayatına da etkisi olduğu görülmektedir. Artık herkes yapılan işlerde hem kaliteyi hem de profesyonelliği daha da çok aramaktadır.  yapılan iş her ne kadar çok zor olsa da yâda teknik olarak imkânsız o..
Paylaş
 
Kanalizasyon Arıza Çözüm Merkezi-İstanbul

Ustalar Kanalizasyon 

Su Basmasına Kesin Çözüm - Bodrum ve Zemin Katlar İçin Uyarılar ve Tavsiyeler

Kanalizasyon Tamiri:Tıkanıklık Açma ve Kanalizayon Çalışmaları

Logar Tamiri: logar işleri,

Kanal Açma Ustası: Tıkanıklık Açma- Tıkalı Kanal Açma, Gider Açma, Tuvalet Açma, - Logar Temizleme ve Periyodik Logar Bakımı-

Kanalizasyon Geri Tepmesi- Lağım Taşması- Su Basması Önleme kanalizasyon geri tepmesi

 Lağım Faresine Kesin  Çözüm; Lağım faresi binaya kanalizasyon borusundan gelir. Kanalizasyon tesisatına yerleşitirlen çekvalf ile lağım faresinin eve girmesi engellenmiş olur. Lağım faresinden nasıl kurtulunur

Lağım Kokusuna Kesin Çözümkanalizasyon tesisatına takılan çekvalf ile lodosta geri esmelerde binaya lağım kokusu giremez.

Lağım Taşmasına Kesin Çözüm; çekvalf  lağım taşmasını önler

Kanalizasyon Geri Basmasına Kesin Çözüm; çekvalf binadan dışarıya akıma izin verirken, dışarıdan içeriye gelen yağmur suyu, kanalizasyon suyu, lağım kokusu, lağım faresi gibi binaya girmesini istemediğiniz her şeyi engeller.

Kot Farkına Kesin Çözüm; yer altından tünel kazarak kot farkını ortadan kaldırıyoruz. Bodrum ve zemin katların en büyük sorun kot farkı ve bunun  neden olduğu lağım gideri tıkanıklığı lağım taşması, geri basmadır.

Bodrum ve Zemin Katların Kanalizasyon Sorunu. Bodrum katların sorunu ile  bazen sadece bodrumda kalan kişi uğraşır, bina yönetim sahip çıkmayabilir, apartman yöneticisi ihmal edebilir. Bodrum, bahçe katı, zemin kat, giriş kat gibi yerlerin sorunlarına çözüm buluyoruz.

Lağım Gideri Tıkanıklığı  Açmateknolojik alet ve cihazlar ile tıkanın giderleri açıyoruz.

Kanalizayson Tamiratıeskimişi binaların kanalizasyon gideri sürekli tıkanır. Defalarca açılmasın rağmen tıkanma yeniden olur. küngler çöktügü için, eğim yok olduğu için ve künler kırıldığı için sürekli tıkanır. Bu tür durumlarda kanalizasyon tesisatın yenilnemesi gerekir.

Üst Yapıya Müdahel etmeden Yerin altından Tünel Kazarak Gider Bağlama.  Hali hazırda bahçe ve peyzaj çalışmaları sona ermiş, çevre düzenlenmesi bitmiş bir site yada bina bahçesinde kanalizasyon tesisatı için yapılacak kazı şimdiye kadar yapılan emekleri boşa çıkaracağı aşikardır.  Bu tür durumların tek çözümü yerin altından tünel kazarak gider bağlamak olacaktır.

Bilgi Edinmek İstediğiniz Arızlar ve Durumlar İle İlgili Aşadaki Konu Başlıklarına Tıklayınız

  Çalışmalarımız

Ustalar Anlatıyor

Su Basmasına Kesin Çözüm - Bodrum ve Zemin Katlar İçin Uyarılar ve Tavsiyeler

Kanalizasyon Tıkanıklığı Nasıl Açılır, Logar Tıkanıklığı Nasıl Açılır

Kanalizasyon Arızaları ve Çözümleri

Tıkanıklık Açma ve Kanalizasyon Hizmetleri