Kanal Açma Ustası, Logar Temizleme, Kanalizasyon Ustası İstanbul

Tıkanık Açma ve Logar Açma, Logar Temizliği Yapılmazsa Ne Olur?  Kanalizasyon Bağlantısı, Tuvalet Gideri, Logar, Pis Su Bağlantısı Yapma

Su Basmasına Kesin Çözüm - Bodrum ve Zemin Katlar İçin Uyarılar ve Tavsiyeler

Tıkalı Kanal Açma, Gider Açma, Tuvalet Açma, 

Logar Temizleme ve Logar Tamiri

Kanalizasyon Geri Tepmesi

Lağım Taşması

Su Basması Önleme

 kanal açma ustası kanalizasyon tamiri logar işleri

                                  ***Ustalar Kanalizasyon ***      

   

Logar Temizliği ve Logar Tamiri Neden Önemlidir

Bina ve diğer yapıların bütün unsurları zamanla yıpranır hatta çalışamaz hale gelebilir. Birçok kişi binaların sıvası yâda boyası, kapı yâda penceresi gibi parçalarını zamanla yeniler yâda onarır. Bu aksamlar binanın gözle görülen kısımları olduğu için yıpranma ve deformasyonlar daha çabuk fark edildiği için yenilenir. Ancak bina ve yapıların en önemli unsurları arasında yer alan kanalizasyon tesisatı için durum aynı değildir. Yerin altında olduğu için ve sürekli göz önünde olmadığı için meydana gelen yıpranma deformasyonlar hemen fark edilmez. Ta ki tıkanma yâda tamamen çalışamaz hale geldiğinde fark edilir.  Hâlbuki binalar ve diğer yapıların hemen hemen hepsinde binanın önünde bir tane ana logar bulunur,  bu logarlar kanalizasyon tesisatının kontrolü için yapılır. Bu logarların temizliği, bakımı ve kontrolü zamanında yapıldığında ilerleyen zamanlarda meydana gelebilecek arızalarında önüne geçilmiş olur.

Tıkanık Açma Kanal Açma Lavabo Gideri Açma Pimaş Açma Logar Açma

Logar Tamiri ve Temizliği Neden Yapılmalıdır.

Tıkalı Pimaş Açma

En önemli sebebi kanalizasyon tesisatında sonradan meydan gelebilecek bir arızanın yâda tıkanmanın önüne geçilebilmesidir. Kanalizasyon tesisatında tıkanma olduğu zaman açılması ve tadilatı oldukça zahmetli bir iştir. Logar bakımlarının zamanında yapılması ve kontrol edilmesi ile kanalizasyon tesisatında bir arızanın olup olmadığı tespit edilir. Logar içerisine gelen ve logar içerisinden iski kanalizasyon borusuna bağlanan borulardaki atık su akım hızı ve atık su seviyesi,  kanalizasyon tesisatındaki boruların sağlıklı bir şekilde çalışmasına yâda borularda bir çökme ve tıkanıklığın olmasına göre değişir. Arıza ve tıkanık olduğu zaman atık suyun boru içerisinde akım hızı yavaşlar ve hacimsel olarak seviyesi yükselir, yani boru içerisinde tıkanıklık varsa o noktada su geçişi yavaş olacağı için boru içerisinde suyun yoğunlaşmasına ve borunun tamamını doldurmasına neden olur. Zamanında yapılan kontrol ve bakım ile boru içerisindeki suyu yavaşlatan birikinti yâda cisim giderilerek kanalizasyon tesisatının tıkanmasının önüne geçilebilir, bu birikinti giderilmezse zamanla borunun tamamını kaplayabilir,  çünkü atık su içerisindeki yağlar yavaşlayan su içerisinde taşlaşır. 

 Kanalizasyon tesisatında meydana gelen arızalar ve tıkanmalar çoğu zaman anında fark edilmez, ilk başta lağım kokusu şeklinde hissedilir ilerleyen zamanlarda tıkanıklık boru içerisindeki su geçişişin tamamen engellemesi anlaşılır, bu içerisinden su geçişi tamamen durduğunda üst katlarda kullanılan banyo ve tuvalet suları bodrum ve zemin katların tuvaletlerinden taşmaya başlar.  Lağım taşması artık gözle görüldüğü için ve koku ile birlikte etrafta bulunan eşyaları ıslattığı için tıkanıklığın açılması yönünde çalışmalar başlatılır.

 

Logar  Temizliğinin ve talirinin yapılması ile

Kanalizasyon tesisatından kaynaklanan pis kokular önlenebilir.

Sonradan meydana geçebilecek bir tıkanmanın önüne geçilir

Yapılacak kontrol ile logar içerisine her hangi bir cisim düşüp düşmediği anlaşılır.

Logar içerisinde kopma yada kırılma olduğu anlaşılır.

Logar Derinliği ve Genişliği Nasıl olmalıdır.

Logarların yapılmasındaki en büyük amaç yapıldıktan sonra tamamen yerin altında kalan kanalizasyon borularının temizliğini, bakımını ve kontrolünü yapmaktır.  Logar genişliği en 70x70 cm ebadında olmalı ki, içerisine girilebilsin, temizlik ve tadilat yapılabilsin.

Kanalizasyon Borularının Logara Hangi Seviyeden Bağlanmalıdır? Kanalizasyon bağlantısı nasıl yapılır? Logar bağlantısı nasıl yapılır?

Tıkanık Açma Kanal Açma Lavabo Gideri Açma Pimaş Açma Logar Açma

Bina gider boruları gerek bina ana logarına gerekse şehir kanalizasyon logarına yüksekten bağlanmalıdır. Ancak günümüz şartlarında kanalizasyonların yüksekten bağlanma oranı azalmıştır. Çünkü Arsa fiyatlarındaki aşırı artış ve imar mevzuatının ilgili maddeleri gereği bodrum ve zemin katların daire olarak kullanımını yaygınlaştırmıştır. İnşaat alanındaki gelişmeler de bodrum ve zemin katların normal daire kalitesinde yapılmasına olanak sağladığından bodrum ve zemin katlara olan talep daha da fazla artmıştır. Binaların kullanım alanların bodruma yani daha da derine inmesi ile bu binaların da kanalizasyon gideri kot seviyesi aynı doğrultuda derine yani kot seviyesinin çok altına inmesine sebep olmuştur. Bütün bu gelişmeler kanalizasyon giderinin şehir kanalizasyon logarına yâda bina ana logarına yüksekten değil de daha alt seviyeden bağlanmasına neden olmuştur.  Şartlar ve durum ne olursa olsun buradaki minimum yüksekliğin 30 cm olmasında fayda vardır.

 

 

Logar Yeri Bulma

Tıkalı giderlerin açılmasında en başta müdahale edilen yer bina ana logarladır. Bu logarlar yeni binalarda gözle gördürebilirken ve yerleri kolayca tespit edilebilirken eski binalarda kolayca bulunamamaktadır. Çünkü bina eski olduğu için sonradan yapılan düzenleme ve çalışmalar ile logarın üzerine birçok defa parke taşı döşenmiş, beton atılmış ve toprak atılmış olabiliyor.  Bu durumda binanın giderleri takip edilerek bina ana logarı bulunabilir.  İski kanalizasyon kapağı açılarak bina yönünden gelen atık gider borusunun istikameti kontrol edilebilir.

Logar Ustası Tavsiye  logerci Kanalcı kanalizasyon ustası

Demir ve plastik çeşitleri vardır. Ana cadde ve sokaklar üzerinde ağır vasıtaların geçme ihtimali her zaman olduğu için sağlam ve kaliteli olanlar tercih edilmelidir. Yine site içerisinde de üzerinden araç geçme ihtimali olan bir yerde ise sağlam olanlar tercih edilmeli, üzerinden araç geçme ihtimali olmayan yerlerde ise daha hafif ve pratik olanlar kullanılmalıdır.  Ayrıca bina içerisinde kokuyu dışarı vermeyen rögar kapakları tercih edilmelidir.

Logar kapakları neden yuvarlak olur?

Logar kapağı yuvarlak olduğu zaman kapağın logarın içerisine düşme ihtimali ortadan kalkıyor. Yuvarlar haricinde başka şekillerle yapılan rögar kapakları logarın içerisine düşebilir.

KANAL  Açma ustaları

Logar işleri: kanalizasyon Tamiri logar işleri. Roger yapımı. Logar temizleme. Logar tadilatı logar tamiri

KANAL AÇMA USTASI, Kanal Açma Usatsı Kanal açma ustası, kanalizasyon açma ustası, kanal tamiri, kanalizasyon tamiri ustası, logar tamir logar tamir ustası, logar yapımı, logar temizleme, logar açma ustası, kanalizasyon gideri açma, drenaj ustası, kanalizasyoncu, tünelci, kaçak tünel yapan İstanbul, kanalcı telefonu, kanalizasyon ustası  telefonu, kanal açma firması, istanbulda, kanal açan usta, kanal yapan usta, kanalizasyon yapan usta, kanalizasyon yapan firma, gider açma ustası, lağımcı ustası, lağım gideri açan usta, lağım tamiri,  logar açma tamiri, logar açma temizleme tamiri, kanalcılar istanbulda, kanalizasyon tamiri, kırmadan, ustalar kanalizasyon .

Kanal açma ustası İstanbul: İstanbul Avrupa yakası Anadolu Yakası ve bütün ilçelerinde çalışıyoruz.

Kanal açma ustası nereden bulabiliriz. Ustalar kanalizasyonun 0537 940 27 49 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.

En iyi kanal açma ustası: 1984 yılından itibaren İstanbul'un bütün ilçelerinde çalışma yapıyoruz. Uzun yıllar boyunca aynı işte çalışmanın kazandırmış olduğu tecrübe ile kanal rızalarını tespit ediyor en uygun çözümleri sunuyor en uygun yöntemlerle yapılmasını sağlıyor.

Kanal açma ustası nasıl olmalı: kanal açma ustası arızayı Doğru tespit etmeli onarımı ve yenilenmesi için en uygun yöntemlerle en uygun malzemeyi kullanmalıdır.

Tarih : 6.12.2016
Yorum Yaz
Ad-Soyad:
E-Mail :
Mesaj:
En fazla 500 karakter. 500 karakter kaldı.
Güvenlik:
Yorumlar
Henüz yorum yapılmadı.
Kanal Arıza Uzmanı |Kanalizasyon-Logar Arızası Tespit ve Çözümleri
 • Çekvalf ve Lağım Faresi - Bilinmesi Gerekenler -Sorular ve Cevaplar
  Çekvalf ve Lağım Faresi İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular ve Bilinmesi Gerekenler Çekvalf Nedir? Çekvalf pis su yada atık su borusuna takılan, tek yönlü çalışan, bina dışına atık suyun geçişine müsaade eden, ancak dışarıdan gelen su baskını, lağım faresi, koku yada herhangi bir şeyin gelmesini engelleyen, kendiliğ..
 • Klozete Fare Gelmemesi İçin Ne Yapmalı?
  Klozete Fare Gelmemesi İçin Ne Yapmalı?     Belki birçok kişi farkında değil ama lağım fareleri birlikte yaşıyor olabiliriz.  Evlerimizde bulunan klozetin altı lağım farelerinin yuva yapmak, yaşamak için en çok tercih ettiği yerdir. İkinci olarak ise bina önünde bulunan logarın etrafı. Bu iki yerde yaşama şansı elde..
 • Zeytinburnu Kanalizasyon Ustası-Ustalar Kanalizasyon Avrupa Yakası
  Zeytinburnu Kanalizasyon Ustaları        1984 yılından itibaren İstanbul'da Kanalizasyon ve Alt yapı sistemleri üzerine çalışmalar yürütüyoruz,  İstanbul'un her ilçesinde her semtinde çalımlamalarımız olduğu gibi Zeytinburnu’nda da çok sayıda çalışmalarımız oldu, Bakırköy’de, Yeşilköy’de, Sefaköy’de, Küçükçekmece’de..
 • Kanalizasyon Tamir Ustası / Kanal Açma Ustası
   Kanalizasyon Tamir Ustası / Kanal Açma Ustası            Tuvalet gideri tıkandığında tıkanık açma işi yapan bir Usta ile irtibata geçerek tuvalet gideri tıkanıklığı açılır. Oysa eğitim düzeyinin yükseldiği vatandaşın bilinçlendiği şu zamanda tıkanık açma ustasını çağırmadan önce ne tür bir tıkanıklığın olduğu ve ha..
 • Kanalizasyon Tıkanıklığı Nasıl Açılır? Robotla Açılamadığında..
  Kanalizasyon Tıkanıklığı Nasıl Açılır?Robotla Açılamadığında..       Kanalizasyon giderinin tıkanma sebeplerini daha önce açıklamıştık. Bu sebepler sıkça rastlanan genel sebeplerdi,  usta hataları ve kullanım hataları olarak genel ifadeler kullanmıştık,  tıkanıklık ve arızaların sebeplerini bu iki kelime ile anlatma..
 • Sıkça Sorulan Sorular-Kanalizasyon Bağlantısı Nasıl Yapılır?
  Kanalizasyon Bağlantı İzni Nasıl Alınır?     Kanalizasyon bağlantı izni binanın bulunduğu iski şubesine yapılır. Kimlik fotokopisi ve  tapu fotokopisi ile birlikte binanın bağlı olduğu kanalizasyon idaresine başvuru yapılır. Belirtilen bina ile ilgili dosya açılır. İski görevlileri belirtilen bina ile ilgili çalışm..
 • Plastik & Kompozit Rögar Kapakları, Yapımı, Fiyatı,
  Kompozit Rögar Kapakları      Plastik Rögar kapakları olarak bilinen kompozit rögar kapaklarının kullanımı oldukça yaygınlaşmıştır.  Görünümü ve kullanım kolaylığı nedeniyle metal kapaklara göre artık daha fazla tercih edilmektedir. Kampozit Rögar Kapakları Neden Gereklidir.     Rögar kapakları kanaliz..
 • Su Basmasının ve Lağım Taşmasının Sebepleri ve Çözümleri
      İstanbul'da Su Basması ve Lağım Taşması Önleme Çalışmaları yapıyoruz.       İstanbul’da yağışlar arttığında ciddi sıkıntılar yaşanmaktadır.  Özellikle bodrum ve zemin katlarda dairesi olanlar sürekli olarak su basması ve ya lağım taşması ile karşılaşmaktadır. Yağmur sularına yönelik yapılan yetersiz alt yapı..
Kanalizasyon Tamiri-bakımı-Temizliği-Tadilatı-Tamiratı
 • Kanalizasyon Tamiri Nasıl Yapılır
  Kanalizasyon Tamirini Nasıl Yapılır  Birinci Bölüm: Binanın Kadıköy tarafında yapılan kanalizasyon çalışması; Bu bölümde toplamda 33 metre kanalizasyon borusu döşenmiş, bir tane yeni logar yapılmış, üç tane eski logar bağlantısı yapılmıştır. Çalışmaya İçki satışı yapılan işyerinin önündeki logardan başlanılmış..
 • Plastik Logar Bacası İstanbul - Kompozit-Plastik-Menhol Logar Kapağı
  Plastik Logar Bacası İstanbul - Kompozit-Plastik-Menhol Logar Kapağı Logar Nedir? Logar Ne İşe Yarar? Rögar Çeşitleri Nelerdir?        Bina önünde bulunan kanalizasyon borularının birleştiği,  toplandığı ve tek bir ana boruya bağlandığı,  farklı derinliklerde ve ebatlarda, kare ve yuvarlak olan yüzeyin altındaki ..
 • Kameralı Robotla Tıkanıklık Açma İstanbul- Kanal Görüntüleme İstanbul
                   İstanbul’un hem Avrupa Yakası hem de Anadolu Yakasında 1984 yılından itibaren çalışmalar yapıyoruz.  Kanalizasyon Bir Defa Yapılır Sloganıyla Çıktığımız bu yolda sayısız çalışmalar yaptık.  Alt Yapıdaki Tecrübelerimizi Teknolojik Alet ve Makineler ile kombine ederek Kanalizasyon Arıza ve Tıkanık..
 • Tuvalet Tıkanıklığı Açma Fiyatları
  Tuvalet Tıkanıklığı Açma Fiyatları      Tuvalet Tıkanıklığı Açma fiyatları İstanbul şu kadar fiyat şeklinde bir söylemi doğru bulmuyoruz.  Ustalar Kanalizasyon olarak İstanbul’da sayısız çalışmalar yaptık, çalışmalarımız birçoğunda  işi görmeden fiyat vermek istemedik, peki neden fiyat vermek istemedik?          ..
 • Kanal Açma Ustası -Kanalizasyon Tamiri -Logar Tamiri
  Kanal Tıkandı, Logar Taştı,  Çözüm Nedir?      Logarın taşması kanalizasyon borusu içerisinde tıkanıklığın olduğunu gösterir. Çözümü ise bu tıkanıklığı açtırmaktır. Ancak bu sorunun cevabı aslında bu kadar basit değildir.  Tıkanıklık açmak işlemi çoğu zaman uzun süreli bir çalışmayı gerektirecek bir iş olarak karşım..
 • Kanalizasyon Ustası Nasıl Olmalıdır?
     Vizyonumuz        Ülkemizde refah seviyesi günden güne artmaktadır. Refah seviyesindeki bu artışın çalışma ve İş hayatına da etkisi olduğu görülmektedir. Artık herkes yapılan işlerde hem kaliteyi hem de profesyonelliği daha da çok aramaktadır.  yapılan iş her ne kadar çok zor olsa da yâda teknik olarak imkânsız o..
Paylaş
 
Kanalizasyon Arıza Çözüm Merkezi-İstanbul

Ustalar Kanalizasyon 

Su Basmasına Kesin Çözüm - Bodrum ve Zemin Katlar İçin Uyarılar ve Tavsiyeler

Kanalizasyon Tamiri:Tıkanıklık Açma ve Kanalizayon Çalışmaları

Logar Tamiri: logar işleri,

Kanal Açma Ustası: Tıkanıklık Açma- Tıkalı Kanal Açma, Gider Açma, Tuvalet Açma, - Logar Temizleme ve Periyodik Logar Bakımı-

Kanalizasyon Geri Tepmesi- Lağım Taşması- Su Basması Önleme kanalizasyon geri tepmesi

 Lağım Faresine Kesin  Çözüm; Lağım faresi binaya kanalizasyon borusundan gelir. Kanalizasyon tesisatına yerleşitirlen çekvalf ile lağım faresinin eve girmesi engellenmiş olur. Lağım faresinden nasıl kurtulunur

Lağım Kokusuna Kesin Çözümkanalizasyon tesisatına takılan çekvalf ile lodosta geri esmelerde binaya lağım kokusu giremez.

Lağım Taşmasına Kesin Çözüm; çekvalf  lağım taşmasını önler

Kanalizasyon Geri Basmasına Kesin Çözüm; çekvalf binadan dışarıya akıma izin verirken, dışarıdan içeriye gelen yağmur suyu, kanalizasyon suyu, lağım kokusu, lağım faresi gibi binaya girmesini istemediğiniz her şeyi engeller.

Kot Farkına Kesin Çözüm; yer altından tünel kazarak kot farkını ortadan kaldırıyoruz. Bodrum ve zemin katların en büyük sorun kot farkı ve bunun  neden olduğu lağım gideri tıkanıklığı lağım taşması, geri basmadır.

Bodrum ve Zemin Katların Kanalizasyon Sorunu. Bodrum katların sorunu ile  bazen sadece bodrumda kalan kişi uğraşır, bina yönetim sahip çıkmayabilir, apartman yöneticisi ihmal edebilir. Bodrum, bahçe katı, zemin kat, giriş kat gibi yerlerin sorunlarına çözüm buluyoruz.

Lağım Gideri Tıkanıklığı  Açmateknolojik alet ve cihazlar ile tıkanın giderleri açıyoruz.

Kanalizayson Tamiratıeskimişi binaların kanalizasyon gideri sürekli tıkanır. Defalarca açılmasın rağmen tıkanma yeniden olur. küngler çöktügü için, eğim yok olduğu için ve künler kırıldığı için sürekli tıkanır. Bu tür durumlarda kanalizasyon tesisatın yenilnemesi gerekir.

Üst Yapıya Müdahel etmeden Yerin altından Tünel Kazarak Gider Bağlama.  Hali hazırda bahçe ve peyzaj çalışmaları sona ermiş, çevre düzenlenmesi bitmiş bir site yada bina bahçesinde kanalizasyon tesisatı için yapılacak kazı şimdiye kadar yapılan emekleri boşa çıkaracağı aşikardır.  Bu tür durumların tek çözümü yerin altından tünel kazarak gider bağlamak olacaktır.

Bilgi Edinmek İstediğiniz Arızlar ve Durumlar İle İlgili Aşadaki Konu Başlıklarına Tıklayınız

  Çalışmalarımız

Ustalar Anlatıyor

Su Basmasına Kesin Çözüm - Bodrum ve Zemin Katlar İçin Uyarılar ve Tavsiyeler

Kanalizasyon Tıkanıklığı Nasıl Açılır, Logar Tıkanıklığı Nasıl Açılır

Kanalizasyon Arızaları ve Çözümleri

Tıkanıklık Açma ve Kanalizasyon Hizmetleri