Lağım Faresi, Kanalizasyon Faresi ve Kanalizasyon Geri Basması...UYARI

             Lağım fareleri çok tehlikelidir, aynı zamanda bulaşıcı hastalıkları taşıyan bu kemirgenler, insanın derisine temas ettiği zaman hastalığın insana geçmesine neden olur. Bu hayvanların yaşadıkları yer kanalizasyon hatlarıdır, belediyelerin ana boru ve logarlarıdır, yiyecek bulamadıkları zaman ve başka nedenlere bağlı olarak sürekli gezerler, belediye kanalizasyon borularından gelerek evimizin ve ya işyerimizin tuvaletine ve ya banyosuna girerler, google’ da “LAĞIM FARESİ DEHŞETİ” şeklinde arama yaptığınızda konunun ciddiyetini göreceksiniz, ilaçlama yöntemi yılda 4 -5 defa yavru ve her defasında 6 - 10 kadar yavru yaptıkları düşünülen bu hayvanlar için kesin çözüm değildir. kesin ve tek çözümü kanalizasyon hattımıza ÇEKVALF monte ettirmektir. Sağanak yağmurlarda Kanalizasyon hatları suların hepsini alamadığında veya normal zamanlarda kanalizasyon hattında meydana gelen tıkanıklarda Kanalizasyon yani Lağım Suları evlerin ve işyerlerinin içine geri basar, tuvaletimiz ve banyomuz kanalizasyon hattı ile bağlantısı olduğundan tuvaletimizden ve banyomuzdan giden su kat kat fazlasıyla aynı şekilde geri gelebilir, gelen su lağım suyu olduğu için eşyaların temizlenerek tekrar kullanılması imkansız olacaktır. İşyerleri ve ticaret haneler genelde zemin kat ve bodrum katlarda bulunduğu için aşırı risk altındadırlar.
ÇEKVALF İÇERDEN DIŞARIYA HER TÜRLÜ MADDENİN GEÇİŞİNE İZİN VERİR ANCAK DIŞARDAN İÇERİYE GELEBİLECEK FARE, AŞIRI SU BASKINI VE YA BAŞKA HER TÜRÜ MADDELERİN GEÇİŞİNİ ENGELLER, BİR NEVİ SİGORTA VE MUHAFIZ VAZİFESİ GÖRÜR.
Yukarda bahsetmiş olduğumuz iki ayrı konuda çok önemlidir, evlerimiz ve iş yerlerimiz ile ilgili çok ciddi tedbirler alınırken, ÇEKVALF taktırarak çok daha önemli olan Kanalizasyon hattından gelebilecek tehlikeler karşı yukarıda özet olarak anlatmış olduğumuz tehlikelerden kurtulabilirsiniz.

Yorum Yaz
Ad-Soyad:
E-Mail :
Mesaj:
En fazla 500 karakter. 500 karakter kaldı.
Güvenlik:
Yorumlar
Henüz yorum yapılmadı.
Paylaş
 
Kanalizasyon Arıza Çözüm Merkezi-İstanbul

Bilgi Edinmek İstediğiniz Arızalar ve Durumlar İle İlgili Aşadaki Konu Başlıklarına Tıklayınız

 

  Çalışmalarımız