Tıkalı Gideri İski Açamıyorsa Ne yapılır, Tıkalı Kanal Nasıl Açılır

      Iski Şikâyetlerinizi 0212 321 00 00  - 0212 301 20 00 numaralı telefonları arayarak bildirebilirsiniz. Acil durumlarda ise Tıkalı kanal açma için 185 numaralı telefonu arayabilirsiniz.  İstanbul dışından aramaya yapmak istiyorsanız 0212 185 00 00 numaralı telefonu arayabilirsiniz. kanalizasyon gideri tıkandığında, lağım gideri patladığında, lağım suyu yola aktığında veya evi lağım suyu bastığında yukarıdaki numaraları arayarak iski görevlilerine ulaşabilirsin. İski görevlileri geldiğinde tıkalı kanalı açmak için bir çalışma başlatır. İlk olarak binanın lagarının yerini sorar ve kuka yada vidanjör ile bu logar içerisinden tazyikli su verir. Bina yeni ise yani kanalizasyon gideri yeni ise çoğu tıkanıklık bu şekilde açılır. Ancak bina eski ise iski ne kadar tazyikli su verirse versin tıkalı olan kanal bazen açılmaz. Çünkü kanalizasyon gider boruları eski olan binalarda gider borusu olarak küng denilen beton borular kullanılmıştır. Kullanım ömrünü tamamlayan bu boruların çeşitli yerlerinde çökmemeler ve kırılmalar olduğu için atık su içerisindeki atıklar bu noktalara takılarak kanalizasyonun tıkanmasına neden olur. bu aşamaya gelmiş bir kanalizasyon borusuna verilen tazyikli su kanalizasyonun giderini açamayacağı gibi kanalizasyon boruların başka yerlerinden kırılmasına, çatlamasına, lağım suyunun başka bir binadan çıkmasına yada başka bir arızaya neden olur. .  tazyikli su ile açılmayan tıkanmış ve çalışmayan kanalizasyon giderinde tercih edilecek en iyi yöntem KIRMADAN YERİN ALTINDAN TÜNEL KAZILARAK KANALİZASYON GİDERİNİN BORULARINI DEĞİŞTİRMEK olacaktır.  yapmış olduğumuz çalışmalara ait resimlere bakarak kanalizasyon giderinin ne şekilde yapıldığını görebilirsiniz.

 

İski kanalı açamadı, iski tıkalı kanalı açamadığında kim açar, tıkalı kanalı iski açamadı, açamıyorsa, açamadığı zaman, açmadığı zaman, açmak istemediği zaman, kanalizasyon gideri, borusu, borusunu, borusunun, lağım, giderinin, giderinde, giderinden, tıkanmış, tıkalı, tıkanık, akıyor, basıyor, çıkıyor, iski gideri açamadığı zaman ne yapılır, nereye şikayet edilir. Nasıl açılır, ne yapılması gerekir. tavsiye telefon, öneri, şikayeti nereye, neresi,  iski  logarı açamıyor, açamadı, açmadı, açamıyorsa,  çözemedi ise, sorunu gideremedi ise, arızayı bulamadı ise, bir şey yapmadı ise, gelmedi ise, gelmiyor ise, açmıyor ise, kırmadan, kırıp dökmeden, fayansları, yerleri, kirletmeden, batırmadan, telefonu açmıyorsa, bakmıyorsa, ilgilenmiyorsa, yapamıyorsa,  istanbul su ve kanalizasyon işleri tıkalı kanalı açamadığı zaman kim aranır, ara, aranmalı, aranıyor, neresi, kime, nereye, hangi, İstanbul’da, firma, usta, kanalcı, vidanjör, kuka, nasıl, pimaş,pimamış, pimaşta, pimaştan, gelmediği zaman, geç geldiği zaman, başka numara, nereye  bağlı, sorumlu, şikayet, iskiyi,İskinin açamadığı logarı kim açar, iskinin açamadığı kanalı, iskinin açamadığı tuvaleti, hangi firma, 

tıkalı kanal açma, gider açma,  Adalar Arnavutköy Tıkalı kanal açma, gider açma, Ataşehir Tıkalı kanal açma, gider açma, Avcılar Tıkalı kanal açma, gider açma, Bağcılar Tıkalı kanal açma, gider açma, Bahçelievler Tıkalı kanal açma, gider açma, Bakırköy Tıkalı kanal açma, gider açma, Başakşehir Tıkalı kanal açma, gider açma, Bayrampaşa Tıkalı kanal açma, gider açma, Beşiktaş Tıkalı kanal açma, gider açma, Beylikdüzü Tıkalı kanal açma, gider açma, Beyoğlu Tıkalı kanal açma, gider açma, Büyükçekmece Tıkalı kanal açma, gider açma, Beykoz Tıkalı kanal açma, gider açma, Çatalca Tıkalı kanal açma, gider açma, Çekmeköy Tıkalı kanal açma, gider açma, Esenler Tıkalı kanal açma, gider açma, Esenyurt Tıkalı kanal açma, gider açma, Eyüp Tıkalı kanal açma, gider açma, Fatih Tıkalı kanal açma, gider açma, Gaziosmanpaşa Tıkalı kanal açma, gider açma, Güngören Tıkalı kanal açma, gider açma, Kadıköy Tıkalı kanal açma, gider açma, Kağıthane Tıkalı kanal açma, gider açma, Kartal Tıkalı kanal açma, gider açma, Küçükçekmece Tıkalı kanal açma, gider açma, Maltepe Tıkalı kanal açma, gider açma, Pendik Tıkalı kanal açma, gider açma, Sancaktepe Tıkalı kanal açma, gider açma, Sarıyer Tıkalı kanal açma, gider açma, Silivri Tıkalı kanal açma, gider açma, Sultanbeyli Tıkalı kanal açma, gidser açma, Sultangazi Tıkalı kanal açma, gider açma, Şile Tıkalı kanal açma, gider açma, Şişli Tıkalı kanal açma, gider açma, Tuzla Tıkalı kanal açma, gider açma, Üsküdar Tıkalı kanal açma, gider açma, Ümraniye Tıkalı kanal açma, gider açma, Zeytinburnu  

Yorum Yaz
Ad-Soyad:
E-Mail :
Mesaj:
En fazla 500 karakter. 500 karakter kaldı.
Güvenlik:
Yorumlar
Henüz yorum yapılmadı.
Kanal Arıza Uzmanı |Kanalizasyon-Logar Arızası Tespit ve Çözümleri
 • Çekvalf ve Lağım Faresi - Bilinmesi Gerekenler -Sorular ve Cevaplar
  Çekvalf ve Lağım Faresi İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular ve Bilinmesi Gerekenler Çekvalf Nedir? Çekvalf pis su yada atık su borusuna takılan, tek yönlü çalışan, bina dışına atık suyun geçişine müsaade eden, ancak dışarıdan gelen su baskını, lağım faresi, koku yada herhangi bir şeyin gelmesini engelleyen, kendiliğ..
 • Klozete Fare Gelmemesi İçin Ne Yapmalı?
  Klozete Fare Gelmemesi İçin Ne Yapmalı?     Belki birçok kişi farkında değil ama lağım fareleri birlikte yaşıyor olabiliriz.  Evlerimizde bulunan klozetin altı lağım farelerinin yuva yapmak, yaşamak için en çok tercih ettiği yerdir. İkinci olarak ise bina önünde bulunan logarın etrafı. Bu iki yerde yaşama şansı elde..
 • Zeytinburnu Kanalizasyon Ustası-Ustalar Kanalizasyon Avrupa Yakası
  Zeytinburnu Kanalizasyon Ustaları        1984 yılından itibaren İstanbul'da Kanalizasyon ve Alt yapı sistemleri üzerine çalışmalar yürütüyoruz,  İstanbul'un her ilçesinde her semtinde çalımlamalarımız olduğu gibi Zeytinburnu’nda da çok sayıda çalışmalarımız oldu, Bakırköy’de, Yeşilköy’de, Sefaköy’de, Küçükçekmece’de..
 • Kanalizasyon Tamir Ustası / Kanal Açma Ustası
   Kanalizasyon Tamir Ustası / Kanal Açma Ustası            Tuvalet gideri tıkandığında tıkanık açma işi yapan bir Usta ile irtibata geçerek tuvalet gideri tıkanıklığı açılır. Oysa eğitim düzeyinin yükseldiği vatandaşın bilinçlendiği şu zamanda tıkanık açma ustasını çağırmadan önce ne tür bir tıkanıklığın olduğu ve ha..
 • Kanalizasyon Tıkanıklığı Nasıl Açılır? Robotla Açılamadığında..
  Kanalizasyon Tıkanıklığı Nasıl Açılır?Robotla Açılamadığında..       Kanalizasyon giderinin tıkanma sebeplerini daha önce açıklamıştık. Bu sebepler sıkça rastlanan genel sebeplerdi,  usta hataları ve kullanım hataları olarak genel ifadeler kullanmıştık,  tıkanıklık ve arızaların sebeplerini bu iki kelime ile anlatma..
 • Sıkça Sorulan Sorular-Kanalizasyon Bağlantısı Nasıl Yapılır?
  Kanalizasyon Bağlantı İzni Nasıl Alınır?     Kanalizasyon bağlantı izni binanın bulunduğu iski şubesine yapılır. Kimlik fotokopisi ve  tapu fotokopisi ile birlikte binanın bağlı olduğu kanalizasyon idaresine başvuru yapılır. Belirtilen bina ile ilgili dosya açılır. İski görevlileri belirtilen bina ile ilgili çalışm..
 • Plastik & Kompozit Rögar Kapakları, Yapımı, Fiyatı,
  Kompozit Rögar Kapakları      Plastik Rögar kapakları olarak bilinen kompozit rögar kapaklarının kullanımı oldukça yaygınlaşmıştır.  Görünümü ve kullanım kolaylığı nedeniyle metal kapaklara göre artık daha fazla tercih edilmektedir. Kampozit Rögar Kapakları Neden Gereklidir.     Rögar kapakları kanaliz..
 • Su Basmasının ve Lağım Taşmasının Sebepleri ve Çözümleri
      İstanbul'da Su Basması ve Lağım Taşması Önleme Çalışmaları yapıyoruz.       İstanbul’da yağışlar arttığında ciddi sıkıntılar yaşanmaktadır.  Özellikle bodrum ve zemin katlarda dairesi olanlar sürekli olarak su basması ve ya lağım taşması ile karşılaşmaktadır. Yağmur sularına yönelik yapılan yetersiz alt yapı..
Kanalizasyon Tamiri-bakımı-Temizliği-Tadilatı-Tamiratı
 • Kanalizasyon Tamiri Nasıl Yapılır
  Kanalizasyon Tamirini Nasıl Yapılır  Birinci Bölüm: Binanın Kadıköy tarafında yapılan kanalizasyon çalışması; Bu bölümde toplamda 33 metre kanalizasyon borusu döşenmiş, bir tane yeni logar yapılmış, üç tane eski logar bağlantısı yapılmıştır. Çalışmaya İçki satışı yapılan işyerinin önündeki logardan başlanılmış..
 • Plastik Logar Bacası İstanbul - Kompozit-Plastik-Menhol Logar Kapağı
  Plastik Logar Bacası İstanbul - Kompozit-Plastik-Menhol Logar Kapağı Logar Nedir? Logar Ne İşe Yarar? Rögar Çeşitleri Nelerdir?        Bina önünde bulunan kanalizasyon borularının birleştiği,  toplandığı ve tek bir ana boruya bağlandığı,  farklı derinliklerde ve ebatlarda, kare ve yuvarlak olan yüzeyin altındaki ..
 • Kameralı Robotla Tıkanıklık Açma İstanbul- Kanal Görüntüleme İstanbul
                   İstanbul’un hem Avrupa Yakası hem de Anadolu Yakasında 1984 yılından itibaren çalışmalar yapıyoruz.  Kanalizasyon Bir Defa Yapılır Sloganıyla Çıktığımız bu yolda sayısız çalışmalar yaptık.  Alt Yapıdaki Tecrübelerimizi Teknolojik Alet ve Makineler ile kombine ederek Kanalizasyon Arıza ve Tıkanık..
 • Tuvalet Tıkanıklığı Açma Fiyatları
  Tuvalet Tıkanıklığı Açma Fiyatları      Tuvalet Tıkanıklığı Açma fiyatları İstanbul şu kadar fiyat şeklinde bir söylemi doğru bulmuyoruz.  Ustalar Kanalizasyon olarak İstanbul’da sayısız çalışmalar yaptık, çalışmalarımız birçoğunda  işi görmeden fiyat vermek istemedik, peki neden fiyat vermek istemedik?          ..
 • Kanal Açma Ustası -Kanalizasyon Tamiri -Logar Tamiri
  Kanal Tıkandı, Logar Taştı,  Çözüm Nedir?      Logarın taşması kanalizasyon borusu içerisinde tıkanıklığın olduğunu gösterir. Çözümü ise bu tıkanıklığı açtırmaktır. Ancak bu sorunun cevabı aslında bu kadar basit değildir.  Tıkanıklık açmak işlemi çoğu zaman uzun süreli bir çalışmayı gerektirecek bir iş olarak karşım..
 • Kanalizasyon Ustası Nasıl Olmalıdır?
     Vizyonumuz        Ülkemizde refah seviyesi günden güne artmaktadır. Refah seviyesindeki bu artışın çalışma ve İş hayatına da etkisi olduğu görülmektedir. Artık herkes yapılan işlerde hem kaliteyi hem de profesyonelliği daha da çok aramaktadır.  yapılan iş her ne kadar çok zor olsa da yâda teknik olarak imkânsız o..
Paylaş
 
Kanalizasyon Arıza Çözüm Merkezi-İstanbul

Ustalar Kanalizasyon 

Su Basmasına Kesin Çözüm - Bodrum ve Zemin Katlar İçin Uyarılar ve Tavsiyeler

Kanalizasyon Tamiri:Tıkanıklık Açma ve Kanalizayon Çalışmaları

Logar Tamiri: logar işleri,

Kanal Açma Ustası: Tıkanıklık Açma- Tıkalı Kanal Açma, Gider Açma, Tuvalet Açma, - Logar Temizleme ve Periyodik Logar Bakımı-

Kanalizasyon Geri Tepmesi- Lağım Taşması- Su Basması Önleme kanalizasyon geri tepmesi

 Lağım Faresine Kesin  Çözüm; Lağım faresi binaya kanalizasyon borusundan gelir. Kanalizasyon tesisatına yerleşitirlen çekvalf ile lağım faresinin eve girmesi engellenmiş olur. Lağım faresinden nasıl kurtulunur

Lağım Kokusuna Kesin Çözümkanalizasyon tesisatına takılan çekvalf ile lodosta geri esmelerde binaya lağım kokusu giremez.

Lağım Taşmasına Kesin Çözüm; çekvalf  lağım taşmasını önler

Kanalizasyon Geri Basmasına Kesin Çözüm; çekvalf binadan dışarıya akıma izin verirken, dışarıdan içeriye gelen yağmur suyu, kanalizasyon suyu, lağım kokusu, lağım faresi gibi binaya girmesini istemediğiniz her şeyi engeller.

Kot Farkına Kesin Çözüm; yer altından tünel kazarak kot farkını ortadan kaldırıyoruz. Bodrum ve zemin katların en büyük sorun kot farkı ve bunun  neden olduğu lağım gideri tıkanıklığı lağım taşması, geri basmadır.

Bodrum ve Zemin Katların Kanalizasyon Sorunu. Bodrum katların sorunu ile  bazen sadece bodrumda kalan kişi uğraşır, bina yönetim sahip çıkmayabilir, apartman yöneticisi ihmal edebilir. Bodrum, bahçe katı, zemin kat, giriş kat gibi yerlerin sorunlarına çözüm buluyoruz.

Lağım Gideri Tıkanıklığı  Açmateknolojik alet ve cihazlar ile tıkanın giderleri açıyoruz.

Kanalizayson Tamiratıeskimişi binaların kanalizasyon gideri sürekli tıkanır. Defalarca açılmasın rağmen tıkanma yeniden olur. küngler çöktügü için, eğim yok olduğu için ve künler kırıldığı için sürekli tıkanır. Bu tür durumlarda kanalizasyon tesisatın yenilnemesi gerekir.

Üst Yapıya Müdahel etmeden Yerin altından Tünel Kazarak Gider Bağlama.  Hali hazırda bahçe ve peyzaj çalışmaları sona ermiş, çevre düzenlenmesi bitmiş bir site yada bina bahçesinde kanalizasyon tesisatı için yapılacak kazı şimdiye kadar yapılan emekleri boşa çıkaracağı aşikardır.  Bu tür durumların tek çözümü yerin altından tünel kazarak gider bağlamak olacaktır.

Bilgi Edinmek İstediğiniz Arızlar ve Durumlar İle İlgili Aşadaki Konu Başlıklarına Tıklayınız

  Çalışmalarımız

Ustalar Anlatıyor

Su Basmasına Kesin Çözüm - Bodrum ve Zemin Katlar İçin Uyarılar ve Tavsiyeler

Kanalizasyon Tıkanıklığı Nasıl Açılır, Logar Tıkanıklığı Nasıl Açılır

Kanalizasyon Arızaları ve Çözümleri

Tıkanıklık Açma ve Kanalizasyon Hizmetleri