Çekvalf Nedir, Çekvalf Ne İşe Yarar, Çekvalf Montajı Nasıl Olur?

       Çekvalf; Kanalizasyon Tesisatından gelebilecek bütün tehlikelerden ve olumsuzluklardan evinizi korur

      Çekvalf, tek yönlü çalışan önleyici bir mekanizmadır. Akım yönü evden belediyenin ana kanalizasyon hattına doğrudur. Tuvalet ve banyolardan çıkan pis sular bu mekanizma içerisine geldiğinde hafif basınç ile kapak açılır ve pis su buradan geçerek belediye ana kanalizasyon hattına ulaşır. Tuvalet ve banyolardan giden pis su geçişi sona erdikten sonra kapak kapanır ve bina ile kanalizasyon hattı arasındaki bağlantı kesilir. Çekvalf vasıtası ile ev İle Kanalizasyon hattı arasındaki bağlantı kesildiğinde Kanalizasyon Tesisatından evlere yâda binalara gelen 3 büyük problemin de önüne geçilmiş olur.

Lağım Faresi Engelleme;

      Belediye ana hattından gelen yani ters istikametten gelen Lağım Faresi aynı şekilde bu mekanizma içerisinde geçmeye çalıştığında kapak açılmaz ve Lağım Faresi buradan geçemediği içinde tuvalet banyolara ulaşamaz dolayısı ile Evlerin içerisine giremez.  Çekvalf aynı zamanda logardan gelen hamam böcekleri yâda diğer böceklerin ve ya her türlü haşerenin evin içerisine girmesini önler

Kanalizasyon Geri Tepmesi Lağım Basması Önleme

      Kanalizasyon gideri sorunlu ve lağım gideri tıkalı olan bina ve sitelerde,  kanalizasyon gideri düzgün çalışmamasına rağmen üst katlarda bulunan dairelerin tuvaletleri kullanmaya devam etmesi sonucu oluşan atık sular tıkalı olan kanalizasyon giderinden gidemediği için bodrum ve zemin katta bulunan dairelerin tuvaletlerini basar, bodrum ve zemin katlara çekvalf monte edildiği zaman lağım suyunun basması engellenmiş olur bir daha sorun yaşanmaz, Ayrıca Kot fakı olan bina ve evlerde özellikle bahçe katı, bodrum ve zemin katlarda şiddetli yağan yağmurlarda meydana gelecek kanalizasyon geri tepmesi önlenmiş olur,

Lağım Kokusunu Önleme

     Kanalizasyon borularından dairelerin ve evlerin içerisine gelen lağım kokuları kanalizasyon tesisatına çekvalf monte edilerek engellenmiş olur, kanalizasyon tesisatı eski olan yâda yeteri kadar eğim verilmediği için çeşitli yerlerinde yağlanmalar ve kireçlenmeler olan ağır kokulara neden olur, yine borulardaki kırılma ve çatlaklarından dolayı lağım kaçakları olduğu için atık su borusu giderinin güzergâhı ve etrafındaki toprakların siyahlaşmasına yani lağıma dönüşmesi önlenemeyen lağım kokularına sebep olur. Bu kokuların evlerin içerisine girmesinin önlemenin iki yolu vardır, birinci atık su giderini kırmadan tünel kazmak suretiyle yer altından kazılarak yenilemek diğeri ise ana logara yâda daire logarına çekvalf monte ettirmektir.

 

Çekvalf Nereye Monte edilir.

Çekvalfin nereye monte edileceği binanın,  evin veya sitenin durumuna göre değişir,

Müstakil evlerde evin önünde bulunan rögara monte edilir. Çünkü ana logar ile evin tuvaleti arasındaki mesafe kısadır ve bu alanda başka bağlantı da olmadığı için çekvalf buraya monte edilir.

İçerisinde çok sayıda blok olan  toplu konutlarda veya sitelerde hem site içerisinde ki logara monte edilebilir hem de her bloğun önündeki, yâda zemindeki logara monte edilebilir. Ancak içerisinde çok sayıda konut bulanan sitelerde yâda içerisinde çok sayıda daire bulunan binalarda karar alma süreci uzun olabileceği için konut ya da daire sahibi kendi dairesine monte ettirebilir.

Çekvalf binanın rögarına monte edilebileceği gibi kanalizasyon tesisatının logar ile tuvalet arasında kalan kısmında uygun olan her yere de monte edilebilir.

Yukarıda anlatılan yerler Çekvalfin genel olarak monte edildiği yerler ancak her binanın evin yâda dairenin kendi ne özgü şartları olduğundan yukarıda sayılanlar dışına başka yerlere de monte edilir.

Çekvalf Nasıl Monte edilir.

çekvalf nedir, çekvalf fiyatları, çekvalf çeşitleri, çekvalf nerede kullanılır, çekvalf kanalizasyon, çekvalf çalışma prensibi, çekvalf ne işe yarar, lağım faresini ne önler, lağım faresi için çekvalf,lağım faresi için aparat, lağım faresinin eve gelmemesi için logara tıkılan, logor çekvalfi, logardan gelen, fare, pis su çekvalfi, nasıl çalışır, nasıl önler, nasıl takılır, neye takılır,nereye takılır. Niçin takılır, çekvalf lağım faresini önler mi, engeller mi, lağım faresi çekvalfi yer mi, kemirir mi, geçer mi, bozarmı ,  kanalizasyon için çekvalf, pissu çekvalf fiyatları, kanalizasyon borusu çekvalf, rögar çekvalf, koku önleyici çekvalf, logar çekvalf, fiyatları, çekvalf nasıl takılır, çekvalf nerede bulunur, nereden alınır, kim satar, iyi, iyi , kaliteli, sağlam,  kim takar, ustası, telefon, öneri ,firma, tavsiye, istanbul, firma, kaçlık, ne kadara, korige, küng, beton boru, çekvalf dikey takılırmı,

 

 

 

Yorum Yaz
Ad-Soyad:
E-Mail :
Mesaj:
En fazla 500 karakter. 500 karakter kaldı.
Güvenlik:
Yorumlar
Henüz yorum yapılmadı.
Paylaş
 
Kanalizasyon Arıza Çözüm Merkezi-İstanbul

Bilgi Edinmek İstediğiniz Arızalar ve Durumlar İle İlgili Aşadaki Konu Başlıklarına Tıklayınız

 

  Çalışmalarımız