Klozete Fare Gelmemesi İçin Ne Yapmalı?

Klozete Fare Gelmemesi İçin Ne Yapmalı?

    Belki birçok kişi farkında değil ama lağım fareleri birlikte yaşıyor olabiliriz.  Evlerimizde bulunan klozetin altı lağım farelerinin yuva yapmak, yaşamak için en çok tercih ettiği yerdir. İkinci olarak ise bina önünde bulunan logarın etrafı. Bu iki yerde yaşama şansı elde eden lağım fareleri tüylerinden bile fark edilir. Tehlikeli ve zararlı olan bu hayvanlar normalde kanalizasyonda yaşarlar.  Bu yüzden onlara lağım faresi yâda kanalizasyon faresi denir. Bu hayvanlar genelde kanalizasyon borularının içerisinde yaşarlar. Buraya kadar her şey normal gibi anlaşılabilir. Ancak gözden kaçan husus şudur, kanalizasyon sistemi yerin altında bir ağ gibi bir birlerine bağlanmıştır.  Daire tuvalet giderleri bina giderlerine, bina giderleri sokak giderlerine, sokak giderleri cadde giderlerine, cadde giderleri bölge ana hatlarına bağlanmıştır. Zaten şehir kanalizasyon sistemi de yerin altında buluna bu ağ ile evlerde yâda işyerlerinde kullanılan atık suları toplamaktadır. Durum böyle olunca kanalizasyon boruları içerisinde gezinen lağım farelerinin hareket etme alanları da bir hayli büyüktür.  

Lağım faresi Eve Neden Gelir? Nereden Gelir? Nasıl Önlerim

    Bunun birçok sebebi vardır, yâda olabilir. Yiyecek bulma, barınma yâda yavrulama yâda başka bir şey, Şu sebepten yada bu sebepten olması hiç fark etmez, gerçek şu ki bu hayvanlar evlere geliyor ve tuvalet deliğinden yada klozetten dışarı çıkarak tuvalette ve ya lavaboda geziniyorlar. Tuvaletin kapısı açıldığında aniden klozetin içerisine tekrar giriyorlar. Kapı açılması ani olduğu için bazen de klozetin içerisine giremiyor ve açık olan kapıdan daire içerisine kaçıyorlar,  sadece tuvalette gezinmekle yetinmiyorlar tuvaletin kapısı açık olduğu zaman daire içerisinde de geziniyorlar.  Bu durumla ilk olarak genelde ev hanımları karşılaşıyor, karşılaşma ani olduğu için doğal olarak çok korkuyorlar. Psikolojisi bozulan oluyor hatta çözüm bulamadığı takdirde başka bir yere taşınmayı dahi düşünenler oluyor. Bu durumlarla çok sık karşılaşıyoruz.

Lağım Faresine Kesin Çözüm, Lağım Faresi Nasıl Engellenir

    klozete fare gelmemesi için ne yapmalı, tuvaletten çıkan fareye çözüm, alafranga tuvaletten fare çıkmasını önlemek, klozet fare koruyucu, lağım faresi nasıl ölür, klozete fare girmemesi için ne yapmalı, klozet fare kapağı, lağım faresi ile mücadele

 

Yorum Yaz
Ad-Soyad:
E-Mail :
Mesaj:
En fazla 500 karakter. 500 karakter kaldı.
Güvenlik:
Yorumlar
Henüz yorum yapılmadı.
Paylaş
 
Kanalizasyon Arıza Çözüm Merkezi-İstanbul

Bilgi Edinmek İstediğiniz Arızalar ve Durumlar İle İlgili Aşadaki Konu Başlıklarına Tıklayınız

 

  Çalışmalarımız