Kanalizasyon Tadilatı Nasıl Yapılır - Logar Tamiri Ustası- Logarcı

Ustalar Kanalizasyon 

Sariyer/Zekeriya köyde bulunan binaların Kanalizasyon Gideri Yenileme Çalışması yapılacaktır.

TESPİT: Üç adet villa Parsel Logarına kadar aynı kanalizasyona hattına bağlıdır. Her villanın önünde bir adet logar bulunması gerekirken, her üç villanın önünde de o villaya ait ayrı bir logar bulunmamaktır.  Kanalizasyon Tesisatının Ana Unsurları vardır. Uzun yıllar arıza ve tıkanma yapmadan çalışabilen bir kanalizasyon tesisatının yapılması için bu unsurların Olmazsa olmaz özellikleri vardır. Bu unsurlardan:

Logarlar; Normal şartlarda her parsel için bir ana logar ve parsel içerisinde bulunan her bina yâda yapı içinde bina logarı bulunması gerekir. Kanalizasyon tesisatının bakım ve onarımları ile kontrol ve temizliği bu logarlardan yapılır. Kanalizasyon tesisatında sonradan meydana gelebilecek tıkanıklık ve arızların tespiti ve arızaların giderilmesi bu logarlar vasıtası ile yapılır.

Yapılacak Çalışma ile: Bina önüne 70 cm çapında ve uygun derinlikte logar yapılacaktır.

Logar Kapakları: Logar Kapakları çok önemlidir. Günümüzde beton logar kapakları yerini kompozit logar kapaklarına bırakmıştır. Beton kapaklar Çok ağır olduğu için (150kg) logarların kontrolleri ve temizliği bina ve apartman görevlileri tarafından yapılamamaktadır. Yine beton logar kapakları tam muhafazalı olmadığı için logardan gelen ağır kokular çevrede olumsuz etki yapmaktadır.

Yapılacak Çalışma ile: bina önündeki Logara kompozit kapak montajı yapılacaktır. Kompozit kapakları oto yollarda(otoban ve karayollarında) kullanılan,  40 tona kadar taşıyabilen, ağır tonajlı araçların bile geçişine uygun D-400 Özelliğinde logar kapağı kullanılacaktır. Kullanımı kolay olan bu logar kapakları kilitli ve anahtarlıdır aynı zamanda kokuyu dışarı vermez.

Kanalizasyon Borusu: Kanalizasyon borusu olarak küng yani beton borular kullanılmıştır. Beton borular birer metre olur ve yani her bir metre de atık su kaçırma olasılığı yüksektir. Su kaçırdığı zaman künglerin çökmesine, çökme kırılmaya kırılma daha çok su kaçırmaya neden olur, su kaçırma sonrası sonrasında beton borunu altı yumuşadığı çökme daha artar, çöken borular içerisinde tortu ve kum atık birikir ve tıkanmamalar başlar. Bu tıkanmalar zamanla ortaya çıkar.

Yapılacak Çalışma ile: 60 metre kanal yapılacaktır. 6 metre YATAY TÜNEL yapılacaktır. Fırat Marka borular kullanılacaktır. 150 lik korige boru kullanılacaktır. Korige boruların uzunluğu 7 metredir. Birleşim yerlerinde maşon ve conta vardır. Dayanıklı olduğu kadar bir o kadar da esnek yapıya sahiptir. Depreme dayanıklıdır. Çapı geniş olduğu için meyili uygun döşendiğinde tıkanma ihtimali yoktur.

Fatih ATASEVEN

Kanalizasyon Ustası 

0 537 940 27 49         

Yorum Yaz
Ad-Soyad:
E-Mail :
Mesaj:
En fazla 500 karakter. 500 karakter kaldı.
Güvenlik:
Yorumlar
Henüz yorum yapılmadı.
Paylaş
 
Kanalizasyon Arıza Çözüm Merkezi-İstanbul

Bilgi Edinmek İstediğiniz Arızalar ve Durumlar İle İlgili Aşadaki Konu Başlıklarına Tıklayınız

 

  Çalışmalarımız