Alt katlardaki tuvalet taşmasını sebebi nedir?

Tuvalet ve klozet taşmasanın sebebini tam tespit edebilmemiz için birkaç bilgiye ihtiyaç vardır.
Öncelikle tuvalet taşması yağmurlu bir günde mi?yoksa normal bir günde mi? Oluyor?
Yağmurlu günde oluyorsa tuvalet taşmasını sebebi binanın ve apartmanın, bulunduğu mahalleye veya sokağa göre kod seviyesini düşük olmasıdır.
Burada kanalizasyon borularında herhangi bir arıza yoktur. Sadece yağmurlu. Olmasından dolayı yağışın kanalizasyon borularına fazla gelmesinden dolayı olmaktadır? Ve bunun neticesinde kot Seviyesi düşük olan bina ve evlerde geri basma yapar.
Eğer sorun bu şekilde ise.
Tıklayın.

Normal bir günde tuvalet klozet taşması oluyorsa kanalizasyon tesisatında Bir tıkanıklık ve arıza var demektir bunun için okumaya devam edin.
Yağmurlu olmayan havalarda Yani normal havalarda meydana gelen klozet taşması veya Alaturka tuvalet taşmasında  karşımıza  İki seçenek çıkmaktadır. Ana başlık olarak.
1. Kanalizasyon tesisatında meydana gelen tıkanıklık spontane gelişen bir tıkanıklık mı yani herhangi bir cismin kaçması neticesinde, 2. İse kanalizasyon tesisatında Kronik bir arızadan mı kaynaklanmaktadır? Öncelikle bunun tespiti yapılmalıdır.
Genel olarak eski binalarda arıza kronik olur yani kanalizasyon tesisatı borularında çökme ve kırılmalar dan dolayı meydana gelirken yeni binalarda herhangi bir cismin boruları tıkaması şeklinde olur.
Apartman ve Evde tuvalet tıkanıklığı ya da klozet taşması ile ilgili sorun bu şekilde ise burada bina sahibi ya da ev sahibi Kanalizasyon tıkanıklığı kendisi Açması için bir araştırma yapar.
 Evde kanalizasyon açma  kanalizasyon tıkanıklığını açma işlemi yapmak isteyenler Google'da kanalizasyon açma yöntemleri nelerdir? tuvalet tıkanıklığı açma yolları, tuvalet tıkanıklığı açma fiyatları şeklinde  araştırma yaparlar.
Bu araştırmalardan sağlıklı bir şekilde sonuç alabilmek için kanalizasyon sistemi hakkında biraz bilgi sahibi olmakta fayda vardır.

 Apartmanda Kanalizasyon Taşması

 Bina ve apartmanlarda en üst katların su kullanım alanları olan tuvalet mutfak ve banyo dan başlayarak bina ve apartman önündeki belediyenin ana kanalizasyon hattına kadar devam eder.
Üst katlarda daire içerisinde 100'lük Pimaş boru ile başlayan borular Daire çıkışında kolon borusu zemine inince ana gider borusu ve bina çıkışında apartman kanalizasyon ortak hattı şeklinde devam ederek Belediye kanalizasyon hattına bağlanır.
Yani kanalizasyon sistemi daire içi tuvalet tesisatı kolon boruları bina ortak gideri apartman ortak kanalizasyon hattı şeklinde farklı bölümlerden oluşur. Farklı bölümlerden oluşsada tıkanıklık bu bölümlerin herhangi bir yerinde meydana gelse de tesisatın tamamı etkilenir.
Tanıklığın tam olarak nerede olduğunu tespit edebilmek için. Bina önündeki Logar açılarak kontrol edilmelidir. Buradaki atık Suyun yüksekliği hızı kanalizasyon arızasını belirler.
Bina önündeki logarda şişme varsa yükselme oluyorsa Rögar ile belediye hattı arasındaki ana gider de arıza var demektir. 
Buradaki Logar Normal görünüyorsa Logan ile bina hattı Yani bu hat Binanın altında bulunan kanalizasyon tesisatıdır.
Tıkanıklık bina altında ya da dairenin altında ise Diğer bir deyişle evin altında ise buradaki boruların temizlenmesi gerekir. Eğer temizlik ile Sorun giderilemiyorsa kanalizasyon borularının değişmesi gerekir. Bunun içinde yerin altından kırmadan Kanalizasyon borusu tadilatı yapılmalıdır.

Çalışmalarımız

Kanal Açma Ustası, Logar Temizleme, Kanalizasyon Ustası İstanbul Kanal Açma Ustası, Logar Temizleme, Kanalizasyon Ustası İstanbul Kanalizasyon Bağlantısı, Tuvalet Gideri, Logar, Pis Su Bağlantısı Yapma Su Basmasına Kesin Çözüm - Bodrum ve Zemin Katlar İçin Uyarılar ve Tavsiy..... Devamı
Kanalizasyon Bağlantısı Yapma,Pis Su, Atık Su Tesisatı, Gider Bağlama Kanalizasyon Bağlantısı Yapma,Pis Su, Atık Su Tesisatı, Gider Bağlama Kanalizasyon Bağlantısı Yapma, Pis Su, Atık Su Tesisatı, Gider Bağlama Binaların, sitelerin, müstakil evlerin, villaların, işyerlerinin, kamu kurum..... Devamı
Lağım Faresine Kesin Çözüm!!! İşte En Etkili Yöntem Lağım Faresine Kesin Çözüm!!! İşte En Etkili Yöntem Lağım Faresine Kesin Çözüm!!! İşte En Etkili Yöntem ​            Lağım fareleri çok tehlikelidir, aynı zamanda bulaşıcı hastalıkları taşıyan bu ke..... Devamı
Drenaj Ustası İstanbul - Bina Drenajı Nasıl Yapılır Drenaj Ustası İstanbul - Bina Drenajı Nasıl Yapılır Drenaj Ustası İstanbul:       Gerek yeni inşaatlarda gerekse eski binaların drenajını yapıyoruz, Eski binaların bir çoğunda yalıtım ve drenaj olmad..... Devamı
Kot Farkı Giderme, Bodrum ve Zemin, Katların,Kanalizasyon,Sorunu,Çözüm Kot Farkı Giderme, Bodrum ve Zemin, Katların,Kanalizasyon,Sorunu,Çözüm Kot Farkı Giderme, Bodrum ve Zemin, Katların,Kanalizasyon,Sorunu,Çözüm       Kanlizasyon suyu genelde Bodrum, Zemin ve Giriş Katları basar, buralar..... Devamı
Kanalizasyon Tamiri Nasıl Yapılır? Kanalizasyon Tamiri Nasıl Yapılır? Kanalizasyon Tamiri Nasıl Yapılır?       Kanalizasyon Tesisatı: İçme ve Kullanma Sularının Mutfak, Banyo, Tuvalet ve Temizleme alanları ile diğer s..... Devamı
Binanın Temeli Su Alıyor, Temelden Su Geliyor, Çözümü Nedir? Binanın Temeli Su Alıyor, Temelden Su Geliyor, Çözümü Nedir? Binanın Zemininden Su Çıkıyor. Ne Yapmalı? Çözümü Nedir?        Evin, binanın yada işyerinin zemin katında ve ya bodrumunda nem, rutubet, lağım kok..... Devamı
Plastik Logar Kapağı Montajı Plastik Logar Kapağı Montajı Yeni Nesil Kompozit Rögar Kapakları     Rögar kapakları kullanıldığı yere uygun olmalıdır. Hem görünüm olarak hem özellik olarak. Gerek bina içeris..... Devamı

Kalite ve Güvenin Tek Adresi

Ustalar Kanalizasyon

0
0
0