Lağım Faresi iİle Mücadele Etmenin Etkili Yolu Nedir?

      Ustalar kanalizasyon olarak uzun yıllardır istanbul'da çalışıyoruz, Kanalizayon İşleri yaptığımız kadar Lağım Faresi ile mücadele ediyoruz. Lağım faresi yani kanalizasyon faresi adındanda analşılacağa üzere lağımla ilgilidir. Kanalizasyonun ustaları olarak kendimiz bu konuda otorite kabul ederek, Lağım faresi ile mücadelenin en doğru yöntemini de bizim belirlemiz gerektiğini kabul etmemiz gerekir. Avrupadaki gelişmeleri de takip ederek hali hazırda aynı yöntem ile mücadele ederek aynı zamanda bu işin öncülüğünü yapıyoruz. Lağım Faresine yönelik yapmış olduğumuz yüzlerce çalışma yaptık, gerek çalışırken gerekse telefonla tarafımıza bir çok soru geldi, öyleki bazen arayan kişinin ağzundan bir kaç cümle dışında çıkmadığı zamanlar bile oldu, korkudan heyacandan durumu izah edemeyenler gibi, biz de vatandaş gleen soru ve sorunlara aşğıya yazdık, bir kısmına cevap yazdık, bir kısmına ise benzer soru olduğu için ve ortak cevapları çekvalf olduğu için cevap yazmadık.

Evde lağım faresi olduğu nasıl anlaşılır? Öncelikle lağım faresinin evde olup olmadığını, evde ise ne tür belirtiler verdiğini anlatmaya çalışalım. Evde lağım faresi olduğununun ilk belirtisi sestir, Fare sesi, fare yürüme sesi, fare gezinme sesi, fare yeme sesi, farenin dişlerinin sesi, fare dişleme sesi, fare koşma sesi, tıkırdı ve ya takırdı gibi o ebatta bir canlının çıkarabileceği sestir.

Fare Sesi Nasıl Olur? Bu ses lağım faresinin Kendi sesi de olabilir ya da dolaşırken çıkarmış olduğu ses de olabilir. Kendi sesi tarife demiyoruz ama ince bir ses.

Klozetin İçerisinde Lağım Faresi Olduğu Nasıl Anlaşılır? Bir de klozetin içerisindeki sesi vardır kısmen takırdı şeklinde. Diyelim ki lağım faresinin artık evde olduğu biraz daha netleşti. Lağım faresi eve kadar geldiyse evdeki klozetin içerisinde ya da tuvalet taşının altındaki Bir boşlukta Yaşar. Burada barınır sessiz bir ortam olduğunda klozetten ve tuvalet taşından çıkar.

Klozetin içerisinde lağım faresi olduğu nasıl anlaşılırKlozete kullandıktan sonra ya da sifonu çektikten sonra klozetin etrafından su gelirse klozetin içerisinde fare var demektir. Çünkü fare klozetin içerisindeki kada yani körüklü boruyu yediği için su artık klozetin kenarlarından taşmıştır. Bu duruma çok ağır bir koku eşlik eder. Lağım faresi kokusu; ağır Bir kokusu vardır leş kokusuna benzer. Ama asıl bu koku lağım faresinin değil lağım faresi pisliğinin kokusudur. Lağım faresi pisliği nasılolur? Lağım faresi pisliği küçük tanecikli kahverengi olur.

Lağım Faresi Nasıl Kovulur? Evde Lağım Faresi Varsa, lağım faresini evden kovmak yada gelmesini engellemek için ne yapılır? lağım faresi neye gelmez lağım faresi Neyi sevmez lağım faresi neden hoşlanmaz, lağım faresini ne kovar gibi araçlarla lağım faresinin yiyeceği ya da yemeyeceği yiyecekler ile lağım faresi kovma  çalışması yapılır Ancak netice vermez.

Lağım Faresi Nerede Yaşar? Lağım faresi kanalizasyon tesisatı içerisinde Yaşar sessiz ortam olduğu zaman banyo ve tuvaletten bulunan klozet içerisinden çıkar, bir ses olduğu zaman tekrardan klozetin içine girer. Eğer banyo ya da tuvaletten çıkıp diğer odalara gittiyse bunun yakalanması zor olur, Temizlik firmalarından yardım alınabilir. Ama en iyisi tuvaletten çıkmadan ve klozetten çıkmadan Fare nasıl önlenir, Bununla ilgili önceden tedbir alınmalı ve kanalizasyon çekvalf takılmalıdır.

Lağım faresinden nasıl kurtulurum? Lağım faresi evimize banyo ya da tuvalette bulunan klozetten gelir lağım faresinden kurtulmak için Logara çekvalf taktırmak gerekir. Logara çekvalf takıldığı zaman lağım fareleri artık evin içerisinde giremeyecektir.

Tuvaletten fare çıkması nasıl önlenir?  Farenin tuvaletten çıkmasını önlemek için  tuvalet kapağı felan kullanılır, ancak bunlar sonuç vermez neticede plastik olduğu için fare plastiği kemirir. Çekvalf takıldığı zaman çek valfin içerisindeki klape metal olduğu olduğu için bunu kemiremez.

Lağım faresi klozetten çıkarmı? Lağım faresi klozetten çıkar, defalarca buna şahit olduk Bununla ilgili Hatta ustalar kanalizasyon isimle YouTube kanalımızda canlı videosunu paylaştık. Lağım faresi klozet olsun Alaturka tuvalet olsun ikisinden de çıkıyor Çünkü ikisi de kanalizasyon giderine bağlıdır,  lağım fareleri kanalizasyon borularının içerisinde yaşarlar, sokaklarda ve caddelerde şehrin ana kanalizasyon boruları içerisinde ve ana kanalizasyona bağlı olduğu Bacalar içerisinde ve bu bacaların etrafındaki boşluklarda yaşarlar her evin tuvaleti ve banyosu olduğu için bunların da gideri kanalizasyon hatlarında bağlı olduğu için kanalizasyon fareleri borular içerisinden gelerek klozetten ya da alaturka tuvaletten çıkarlar

Lağım faresi kaçıncı kata kadar çıkabilir?  Bodrum kata Zemin kata gelir mi, kaçıncı kata tırmanabilir, Lağım faresi 1. Kat 2. Kata ve 3 kata 4 kata gelir mi, çıkarma tırmanır mı, çıkabilir mi, nereden çıkar, boru içerisinde tırmanabilir mi, Fareler nereden geçebilir nerelerden geçebilir,

Lağım faresi Nerede Yaşar?    Lağım faresinin nerede yaşadığı sorusun gelince cevap olarak kanalizasyon hatları diyoruz. Ancak birkaç ayrıntı da vermek istiyoruz. Bu hayvanlar kanalizasyon boruları içerisinde yaşıyorlar ama kanalizasyon borusu haricinde bir yerlerde barınıyor. Bina önlerinde bulunan logarların boşluk kısmından toprak çıkarıyorlar ve kazmış oldukları boşluklarda yatıyorlar ve yavruluyorlar. Buralardan logara gelen farelerin tüyleri biraz daha düzgün ve kuru oluyor, hatta birazda kahverengimsi,  bunlar yine kanalizasyon hatlarında dolaşıyorlar sadece barınmak ve yavrulamak için burayı kullanıyor. Bina içerisine girecekleri zaman yine logarın içerisinden giriyorlar. Atık su borusunu takip ederek daireler dağılıyorlar. Çekvalf montajından sonra gerek kalmasa da biz yine de montajı yaparken logarları da kontrol ediyoruz bu şekilde bir kırık yada delik varsa onarıyoruz.  Çünkü nereyi delersen delsin nereyi kazarsa kazsın bina içerisine giriş yapacağı nokta kanalizasyon borusudur, boru ağzına çekvalf sağlam bir şekilde monte edilirse her hangi bir sıkıntı yaşanmayacaktır.  Şunu da ekleyebiliriz yavrulamak ve ya barınmak için bina önündeki logarı değil de sokak ortasında ki iski ye ait logarı da delebilirler, iskinin logarı etrafına yuva yapabilirler. Yine sonuç değişmiyor gelip gerecekleri yer binanın ana kanalizasyon gideridir.  

Lağım Faresini Öldürmek ve ya Kovma Sorunu Çözer mi? Vatandaş bazen evine giren lağım faresini kendisi öldürebiliyor, yada lağım faresini kovaladım diyebiliyor.  Ama öldürmüş olmak yada kovmak sorunu tamamen çözmüyor, çünkü kanalizasyon hatları içerisinde yüzlerce fare yaşıyor, aynı bina hattı içerisinde onlarcası yaşıyor bunlardan bir tanesini öldürsen yada kovsan diğeri geliyor. Vatandaş aynı fare olduğunu zannediyor.

Fare boruyu kemirir mi? Çalışmalarımız esnasında birçok kez karşılaşmış olduğumuz bir durumdu lağım faresi eski pimaş boruları kemiriyor öyle ki eski pimaş boruları talaş haline getiriyor. Ama yeni pimaş borulara özellikle fıratın dublex borularına zarar veremiyor.  Yine buna benzer;fare pimaşı deler mi, fare plastik yer mi, fare wc nin borusunu yermi, fare yememesi için klozet gider borusu, farelerin plastik logar boruları yermi? Şeklindeki sorulara da kaliteli pimaş boru kullanılırsa fare zarar veremez diyebilir. 

Çekvalf ve Lağım Faresi - Bilinmesi Gerekenler -Sorular ve Cevaplar

Çekvalf ve Lağım Faresi İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular Bilinmesi Gerekenler

Çekvalf Nedir?

Çekvalf pis su yada atık su borusuna takılan, tek yönlü çalışan, bina dışına atık suyun geçişine müsaade eden, ancak dışarıdan gelen su baskını, lağım faresi, koku yada herhangi bir şeyin gelmesini engelleyen, kendiliğinden kapağı açılan kapan ve her evin kanalizasyon tesisatında olması gereken bir aparat yada kanalizasyon tesisatı elemanı ve ya parçasıdır.

Çekvalf çeşitleri?

Bizim üzerinde durduğumuz kanalizasyon sistemine montajı yapılan kanalizasyon çekvalfidir.

Çekvalf Nasıl Olmalı?

Çekvalfin markası ne olursun ama içerisindeki klapenin metal olması gerekmektedir.

Lağım faresi Çekvalfi Kemirirmi?

Çekvalfin içerisinde klapenin metal olması durumunda çekvalfi kemiremiyor.

Lağım faresi binaya nereden girer?

Lağım faresi evlere kanalizasyon borusundan gelir.

Lağım faresi nerede yaşar?

Kanalizasyon boruları içerisinde yaşarlar, bina önündeki logarın içerisinde kırık ve delikler var ise bina önündeki logarın etrafına yuva yaparlar  ve yine en önemlisi klozetin içerisinde bulunan kada denilen körüklü boruyu kemirir ve klozetin içerisinde yaşar, oraya pisler, orada saklanır,

Klozetinden içerinde lağım faresi olduğu nasıl anlaşılır?

Klozetin kada denilen borusun kemirdiği için klozetin kenarlarından ara ara su gelir ve yine ağır kokular oluşur.

Çekvalfi kim takar?

Kanalizasyon ustası takar.

Çekvalf nasıl takılır?

Bina önünde bulunan logar içerisine girilir, binadan gelen atık su borusun etraf kırılır, logar içerisinde temizliği engellemeyecek ve sabit kalmasını sağlayacak şekilde gömülü olacak şekilde takılır.

Çekvalfi taktırmak bina yönetimine aittir?

Kat mülkiyeti kanunun 4. Maddesi içesinde belirtilen ortak yerlerden olan bina logarı ile ilgili olduğu için apartman yönetimi karşılar. Uygulamada ise şu şekilde olmaktadır; lağım faresi en fazla giriş ve bodrum katlara geldiği için bodrum katta oturan kişi koşturur, diğer sakinlerin fazla ilgilenmezler, bodrum katta oturan kişi yaptırır, ödemeyi kendi yapar, daha sonra da apartman yönteminden alır.

Lağım faresi insana zarar verir mi?

Bununla ilgili Google arama yapıldığında çok sayıda örnekleri karşımıza çıkar.

Klozete Çekvalf Takılır mı?

Çekvalf için en uygun bina önünde bulunan rögardır. Ancak iki durumda çekvalf klozetin altına takılır Bina önündeki rögarın uygun olmaması

Daire sahibinin özel isteği

Çekvalf klozete Nasıl Takılır?

Çekvalf için en uygun yer bina önünde bulunan logardır. Binan önünde logara takıldığı zaman tüm bina için önlem alınmış olur.  Ayrıca lağım faresi bina içerisin girememiş olur,  klozete takılması biraz daha masraflıdır daire sahibi açısından ve risklidir. Çünkü tuvaletin tabanında kırma çalışma yapılması gerekiyor, ayrıca ilerleyen zamanlarda çekvalf te meydana gelen tıkanma  yada çekvalfin temizlenmesi durumunda daha büyük sıkıntılara yol açıyor.  Bu yüzden öncelikli bina önündeki logardır. 

logar çekvalf fiyatları

bina giderinde kullanılan borunun  ebatına göre çekvalf fiyatları değişmektedir.

Lağım Faresine Kesin Çözüm, Lağım Faresi Nasıl Engellenir

kanalizasyon borusu çekvalf,  rögar çekvalf çekvalf nereye takılır çekvalf nasıl çalışır check valf nasıl takılır logara çekvalf kanalizasyon için çekvalf rögar çekvalf

çekvalf nereye takılır logar çekvalf fiyatları çekvalf nasıl takılır check valf nasıl takılır 100 lük çekvalf fiyatları pimaş çekvalf fiyatları çekvalf nasıl çalışır

 

Çekvalf, Nedir, Çekvalf, Fiyatı,Ev, Bina, İstanbul, İçin, ücreti,

Çekvalf, Nedir, Çekvalf, Fiyatı,Ev, Bina, İstanbul, İçin, ücreti,

     Kanalizasyon geri basmasını önlemek için kullanılan çekvalfin başka faydaları da vardır. İçeriden dışarı madde çıkışına izin verip dışardan içeriye madde girişine izin vermediği için kanalizasyon sisteminin sigortası sayılır.

Ancak su baskınları ve ya taşkınları esnasında Ana kanalizasyon yönünden gelen atık suyun binanın içine girmesi durumunda basınçlı su ile otomatik olarak kapağının kendiliğinden kapanması ile atık suyun binanın içine girmesine engel olmaktadır.

Su baskınları dışında normal şartlarda da Kanalizasyon kotunun  yüksek olarak  döşendiği ve kanalizasyon ile bina kanalizasyonu akış seviyesinin eşit olduğu hatlarda  önlem için logarlarda kullanılır.

Bina, site ve ya evde kanalizasyon kokusunu önlemek için kullanılır.

Çekvalfin bir kullanılma sebeplerinden bir diğeri de kanalizasyon ve logarda yaşayan fare hamamböceği gibi haşere türü hayvanlardan evinizi ve işyerinizi korumaktır.

Kanalizasyon ve lağım gideri borusundan gelebilecek her türlü tehlikeli hayvandan korunmak için kullanılır.

Klozetten çıkan fareyi önlemek için de klozetini altın da monte edilir.

 Çekvalf Fiyatları Menşeine göre değişiyor: Yerli Çekvalf fiyatları biraz uygundur ancak İthal Çekvalf fiyatları yerli çekvalf fiyatlarından yaklaşık 10 kat daha fazladır.

   Çekvalf Fiyatları Ebatlarına göre de değişiyor:100’lük Çekvalf -  125’lik Çekvalf - 150’lik Çekvalf , 200’lük Çekvalf  ve 250’lik Çekvalfler vardır ve yine aralarında fiyat farkı 10 kata kadar ulaşıyor.

Yerli Çekvalf fiyatları ortalama 80TL ile 300 TL arasında değişmektedir.

İthal Çekvalf Fiyatları ise 800 TL ile 3000 TL arasında değişmektedir.

Görüldüğü gibi çekvalf fiyatları 80 TL’den başlıyor 3.000 TL’ye kadar çıkıyor.

 

Çekvalf fiyatı, çekvalf monte etme fiyatı, çekvalf ücreti, çekvaf fiyatı İstanbul, bina için çekvaf, kanalizasyon için çekvalf, lağım gideri için çekvalf,  ev için çekvalf, kanalizasyon için çekvalf, klozet için çekvalf, işyeri için çekvalf  ve hususlarında bilgi almak için bizleri arayabilirsiniz. 

Üsküdar, Ümraniye, Kadıköy, Ataşehir,  Sancaktepe, Maltepe, çekmeköy, Beykoz, kartal, pendik, tuzla, Sultanbeyli, Beşiktaş, sariyer, şişli, Beyoğlu, Eminönü, fatih, bahçeli evler, Bakırköy, Zeytinburnu gibi İstanbul bir çok ilçesinde çalışmalar yapıyoruz. 

   Çekvalf Çeşitleri çok fazla olduğu için durum biraz karmaşık gibi görünebilir. Biz bu karmaşıklığı şöyle ortadan kaldırıyoruz. Çekvalf hangi amaçla kullınılacaksa ona uygun çekvalfi yanımızda geteriiyoruz. Çeklvalf fiyatı, Çekvalf Çeşitleri, Çekvalf montajı ve çekvalf ile ilgili bilgi almak için 0 537 940 27 49 numaralı telefonu arayabilirsiniz.  Ustalarımız sürekli motaj halinde oldukları için matkap ve hilti gibi delici ve kırıcı işi yapan aletlerinden sesinden duymayabilirler, bir iki defa aramanızda fayda vardır. isterseniz Çekvalf nasıl takılır, Çekvalf Nereye Takılır? Tıklayabilirsiniz...

 

Çalışmalarımız

Kanal Açma Ustası, Logar Temizleme, Kanalizasyon Ustası İstanbul Kanal Açma Ustası, Logar Temizleme, Kanalizasyon Ustası İstanbul Kanalizasyon Bağlantısı, Tuvalet Gideri, Logar, Pis Su Bağlantısı Yapma Su Basmasına Kesin Çözüm - Bodrum ve Zemin Katlar İçin Uyarılar ve Tavsiy..... Devamı
Kanalizasyon Bağlantısı Yapma,Pis Su, Atık Su Tesisatı, Gider Bağlama Kanalizasyon Bağlantısı Yapma,Pis Su, Atık Su Tesisatı, Gider Bağlama Kanalizasyon Bağlantısı Yapma,Pis Su, Atık Su Tesisatı, Gider Bağlama Binaların, sitelerin, müstakil evlerin, villaların, işyerlerinin, kamu kuruml..... Devamı
Lağım Faresine Kesin Çözüm!!! İşte En Etkili Yöntem Lağım Faresine Kesin Çözüm!!! İşte En Etkili Yöntem Lağım Faresine Kesin Çözüm!!! İşte En Etkili Yöntem ​            Lağım fareleri çok tehlikelidir, aynı zamanda bulaşıcı hastalıkları taşıyan bu ke..... Devamı
Drenaj Ustası İstanbul - Bina Drenajı Nasıl Yapılır Drenaj Ustası İstanbul - Bina Drenajı Nasıl Yapılır Drenaj Ustası İstanbul:       Gerek yeni inşaatlarda gerekse eski binaların drenajını yapıyoruz, Eski binaların bir çoğunda yalıtım ve drenaj olmad..... Devamı
Kot Farkı Giderme, Bodrum ve Zemin, Katların,Kanalizasyon,Sorunu,Çözüm Kot Farkı Giderme, Bodrum ve Zemin, Katların,Kanalizasyon,Sorunu,Çözüm Kot Farkı Giderme, Bodrum ve Zemin, Katların,Kanalizasyon,Sorunu,Çözüm       Kanlizasyon suyu genelde Bodrum, Zemin ve Giriş Katları basar, buralar..... Devamı
Kanalizasyon Tamiri Nasıl Yapılır? Kanalizasyon Tamiri Nasıl Yapılır? Kanalizasyon Tamiri Nasıl Yapılır?       Kanalizasyon Tesisatı: İçme ve Kullanma Sularının Mutfak, Banyo, Tuvalet ve Temizleme alanları ile diğer s..... Devamı
Binanın Temeli Su Alıyor, Temelden Su Geliyor, Çözümü Nedir? Binanın Temeli Su Alıyor, Temelden Su Geliyor, Çözümü Nedir? Binanın Zemininden Su Çıkıyor. Ne Yapmalı? Çözümü Nedir?        Evin, binanın yada işyerinin zemin katında ve ya bodrumunda nem, rutubet, lağım kok..... Devamı
Plastik Logar Kapağı Montajı Plastik Logar Kapağı Montajı Yeni Nesil Kompozit Rögar Kapakları     Rögar kapakları kullanıldığı yere uygun olmalıdır. Hem görünüm olarak hem özellik olarak. Gerek bina içeris..... Devamı

Kalite ve Güvenin Tek Adresi

Ustalar Kanalizasyon

0
0
0