Tıkanık Açma  7/24

Tıkalı Kanal Açma, Gider Açma, Tuvalet Açma, 

Peryodik Logar Bakımları ve Temizleme 

Kanalizasyon Geri Tepmesi

Lağım Taşması

Su Basması Önleme

                                  ***Ustalar Kanalizasyon *** 

Kadıköy Kanalizasyon Ustası - Kanalcı/Kanalizasyoncu

     1984 yılından itibaren İstanbul'da Kanalizasyon ve Alt yapı sistemleri üzerine çalışmalar yürütüyoruz,  İstanbul'un her ilçesinde her semtinde çalışlarmalarımız olduğu gibi Kadıköy İlçesinde de çok sayıda çalışmamız oldu, Kadıköy’de; Kanalizasyon Tamiratı, Alt Yapı Yenileme, Kanal, Tünel, Drenaj, Kuyu İşleri, Çekvalf Monte Etme, Logar Temizleme ve bakımı, Lağım Gideri Açma, Tuvalet Açma, Bodrom, Zemin ve Giriş Katlarda Lağım Kokularını Giderme, Kanalizasyon Geri Basması Engelleme, Su Sızıntılarını Tespit Etme ve Giderme, Lağım Faresini Engelleme çalışmalarını yaptık. Yapmış olduğumuz işler hakkında kısa kısa bilgi vermek gerekirse;

     Kadıköy Kanalizasyon Ustası: Kadıköy'de Kanalizasyon sisteminde meydana gelen çoğu arıza özellikle tıkanma ve su sızıntıları  kanalizasyon borularının deforme olmasından dolayı meydana  gelmektedir. Tarihi  ve turistik dokusu oldukça zengin olan bu ilçenin içerisinde oturulan evleri de bir o kadar eskidir. Kadıköy'de bina ve sitelerin alt yapılarında kullanılan malzeme zamanın şartlarına binaen küng malzemesi kullanılmıştır. Küng  ortalama bir metre uzunluğunda yapıldığı için eklem kısımların her hangi bir yerinde çökme olması ihtimali oldukça yüksektir, çöken bu bölmede atık suyun akış hızı yavaşladığı için atık su borusundan giden malzemelerin bir kısmı burada birikir, bu birikme zamanla sertleşmeye ve taşlamaya başlar, neticesi itirbari bir süre sonra bu noktada tıkanmaya neden olur.  Tıkanan boruların her hangi bir cihaz ile açılması geçici bir çözüm olsa da tıkanmaya sebep olan yıpran, çökme ve kırılma devam ettiği için zamanla tıkanma olayı da tekrar ortaya çıkmaktadır. Bu noktada onarımını yapıyoruz ancak uzun vadede fayda sağlayacak ise,  yada kesin  çözüm olarak kanalizasyon  sistemini en doğru şekliyle yeniden yapıyoruz.  Kanalizasyon sistemini yeniden inşa ettiğimiz durumlarda Yukarıdaki anlatmış olduğumuz etkenleri dikkate alarak korige boru kullanıyoruz, korige boru kullandığımız için kanalizasyon tıkanıklığına neden olan lokal çökmelerinden önüne geçiyoruz, öylelikle uzun yıllar sağlıklı çalışabilen kanalizasyon sistemleri kuruyoruz. Bu özellikler Kadıköy'ün eski bir yerleşim yerleri ile ilgili kısmıdır. kadıköy'ün yeni yerleşim alanlarındaki kanalizasyon ve alt yapı ile ilgili özellikler değiştiği için yapılan yeni altyapılar ve tadilatlar çalışma yapılan yerin özelliğine göre değişmektedir.

    Kadıköy Tünel:(tünelci-Kanaiizasyon Tünel Ustası) Kadıköy’de yapmış olduğumuz çalışmlarda lağım giderini yeraltından tünel  giderek bağlıyoruz.  Kot farkının olduğu,  kanalizasyon ve lağım gideri seviyesinin iskinin ana Kanalizasyon borusu seviyesinden aşağıda olduğu Bodrum  zemin ve giriş katlar için tünel kazarak kot farkını ortadan kaldırıyoruz.  Tünel kazarak lağım gideri yapma Kadıköy gibi İstanbul'un bir çok ilçesi için artık zorunluk haline gelmiştir. Tarihi uzun yıllar öncesine dayan Kadıköy ilçesinin şehirleşmesi  de buna paraler olarak uzun yıllar öncesinde başlamıştır. Uzun yıllar öncesinde başlanılan bayındırılık yani şehirleşme faaliyeti bu gün Kadıköy'ın bir karış toprağını bile boş bırakmayacak şekilde bina, site yada diğer yapılar ile dolmasına sebep olmuştur.  Hal böyle olunca yeni ve eski yapıların alt yapılarında meydana gelen arızaların giderilmesi için yapılacak olan çalışmaların da alanı daraltmıştır. Kaldırım ve Asfalt çalışmaları tamamlanmış olan bu şehirde yapılacak olan kanalizasyon çalışmasının da yerin altından  tünel kazarak yapılması zorunluluğunu ortaya çıkmıştır. Diğer Yandan İnsan ve yaya trafiği açısından oldukça yoğun olan bu şehrin sokak ve caddelerinde yer üzerinde yapılacak olan bir çalışmayı imkansız kılmaktadır. İşte bu sebeplerden dolayı yeni yapılacak olan kanalizasyon giderini de. yeni güzergah ile yeniden bağlanacak olan eski kanalizasyon sistemin de yerin altından tünel kazarak yapıyoruz.

Kadıköy Kuyu:   Lağım gideri borusu seviyesi İSKİ kanalizasyon borusu seviyesinden aşağıda olan  yani kot farkı olan bodrum zemin ve giriş katların  kanalizasyon gideri sisteminin çalışmasını sağlamak için site ya da bina bahçesine kuyu ya da logar  yapıyoruz,  yapmış olduğumuz bu kuyu ya da Logar içerisine  pis su ve atık suyu yukarı atması için su seviyesine duyarlı çalışan motor ya da su pompası monte ederek kanalizasyon sisteminin çalışmasını sağlıyoruz. Kadıköy'ün özel konumunu bir gereği olarak ve deniz seviyesine yakın olmasından dolayı kanalizasyon ve alt yapıda alternatif çalışma  yöntemi olarak kuyu yada diğer adıyla logar kuyusu yapma benimsenmiştir. kanalizasyon sistemini ihtiyacı olan eğim kadıköyün sahil kesiminde bulunan semtlerinde olmadığı için eğim elektrikli motorlar vasıtası ile giderilmeye çalışılmıştır. 

Kadıköy Rögar Temizleme Ve Kadıköy Rögar Açma: Kanalizasyon  sisteminde ve lağım giderinde oluşan arıza ve tıkanıklığı önlemenin en önemli yolu  logar temizleme ve periyodik logar bakımıdır. Logar içerisinde meydana gelen yıpranmalar,  atıkların burada birikmesiyle tıkanmaya ve zamanla  lağım kokusuna neden olur. Uygun ekipmanlarla logar temizliği ve  periyodik  Logar bakımını yapıyoruz . Kadıköy’de bulunan evlerin ve sitelerin kanalizasyon yapımında kullanılan malzemelerin özellerinden dolayı peryodik olarak rögar ve diğer gider borularının temizlenmesini faydalı buluyoruz.

Kadıköy Drenaj kuyusu: Tabanında su bulunan, tabanındaki su bir türlü durdurulamayan binaların tabanına kuyu yapıyor, kuyu içerisine biriken su seviyesine duyarlı olarak çalışan su motoru monte ediyoruz. Burada bahsetmiş olduğumuz kuyu aslında derin ve geniş logardır, kot farkının bulunduğu binalarda motopomp vasıtası su yukarı atılarak kot farkını ortadan kaladıraka kanalizasyon sistemini çalışır hale getirmek için yapılan bir kuyudur. Tünel kadar olmasa da oldukça fazla kullanılan bir yöntemdir. 

Kadıköy Drenaj Sistemi Kuruyoruz:  Binaların ve sitelerin drenaj sistemlerini  yapıyoruz, Bodrum ve Zemin katlarda oluşan su sızıntıları bir başka tabirle su kaçakları iki nedene dayanmaktadır. Birinci lağım giderinde meydana gelmiş bir arızadan dolayı atık su borularındaki pis sular bodrum ve zemin katlardan çıkar, ikinci ise binanın konumu ve derinliği nedeniyle yağmur suları kendine bir yol edinerek bodrum ve zemin katlardan çıkar. Birinci nedene dayanan su sızıntısı bina ve site içerisende ağır kokulara neden olur. Yerinde yapılacak olan bir inceleme ile su kaçağı tespit edilir. Tespit edile sonuca göre uygun yöntemler kullanılrak çalışma başlatılır.

Kadıköy Lağım Kokusu Engelleme: Kanalizasyon gideri  düzgün çalışmayan ve drenaj sistemi yapılmayan bina ve sitelerin Bodrum ve zemin katında oluşan su sızıntılarını,  ağır kokuları ve lağım  kokusunu gideriyoruz.  

Kadıköy Çekvalf Montaj İşleri Yapan Tesisatçı Ustalar  Bodrum ve zemin katlar, şiddetli yağmur yağmasından sonra oluşan su baskınlarına ve taşkınlarına maruz kalmaktadır. Bu sular atık su olduğu için ne kadar temizlik yapılsa da hiçbir eşya tekrardan kullanılmamaktadır. Çözüm olarak çekvalf monte etmeyi gerekli görüyoruz Çekvalf kanalizasyon sistemine montaj edilen tek yönlü çalışan önleyici bir mekanizmadır. Dışardan gelen su baskınları ve ya taşkınları esnasında Ana kanalizasyon yönünden gelen atık suyun binanın içine girmesi durumunda basınçlı su ile otomatik olarak kapağının kendiliğinden kapanması ile atık suyun binanın içine girmesine engel olmaktadır. Çekvalf ayrıca kanalizasyon ve logarda yaşayan hamamböceği gibi haşere türü hayvanların ve lağım faresinin eve girmesini  engeller, yine lağım kokusunu engellemek için çekvalf monte edilmesi gerekir.  ustalar kanalizasyon olarak bina ve sitelerde kanalizasyon geri basması önleme, lağım faresi engelleme ve lağım kokusuna kesin çözüm olduğu için çekvalf mont edilmesini zorunlu görüyoruz. 

KadıköyLağım Faresi Engelleme:  kanalizasyon borularında yaşayan bu hayvanlar site ve binalarda  bulunan tuvalet ve lağım giderleri borularından  içeri girerler,   lağım faresine kesin çözüm olduğu için kanalizasyon sistemine çekvalf monte edilmesini gerekli görüyoruz. 

Kadıköy Lağım Kokusu Engelleme: Bina ve sitelerin lağım gideri borularındaki   tıkanıklık  lağım kokusuna neden olmaktadır. Hem lağım giderindeki  tıkanıklığı açıyoruz hem de çekvalf monte ederek  Lağım kokusuna kesin çözüm buluyoruz. Lağım kokuları kanalizasyon sisteminde meydana gelmiş arızaların habercileridir. lağım kokusu bina içerisinde etkin bir şekilde hissedildiği zaman kanalizasyon sistemini kontrol ettirmekte fayda vardır.  

KADIKÖY KANALİZASYON USTASI  

Kadıköy Kanalizasyon Arıza,   Acıbadem  Kanalizasyon Arıza,   Bostancı  Kanalizasyon Arıza,   Caddebostan  Kanalizasyon Arıza,   Caferağa  Kanalizasyon Arıza,   Dumlupınar  Kanalizasyon Arıza,   Eğitim  Kanalizasyon Arıza,   Erenköy  Kanalizasyon Arıza,   Fenerbahçe  Kanalizasyon Arıza,   Feneryolu  Kanalizasyon Arıza,   Fikirtepe  Kanalizasyon Arıza,   Göztepe  Kanalizasyon Arıza,   Hasanpaşa  Kanalizasyon Arıza,   Kozyatağı  Kanalizasyon Arıza,   Koşuyolu  Kanalizasyon Arıza,   Merdivenköy  Kanalizasyon Arıza,   Odokuzmayıs  Kanalizasyon Arıza,   Osmanağa  Kanalizasyon Arıza,   Rasimpaşa  Kanalizasyon Arıza,   Sahrayıcedit  Kanalizasyon Arıza,   Suadiye  Kanalizasyon Arıza,   Zühtüpaşa Kanalizasyon Arıza, 

Çalışmalarımız

Kanal Açma Ustası, Logar Temizleme, Kanalizasyon Ustası İstanbul Kanal Açma Ustası, Logar Temizleme, Kanalizasyon Ustası İstanbul Kanalizasyon Bağlantısı, Tuvalet Gideri, Logar, Pis Su Bağlantısı Yapma Su Basmasına Kesin Çözüm - Bodrum ve Zemin Katlar İçin Uyarılar ve Tavsiy..... Devamı
Kanalizasyon Bağlantısı Yapma,Pis Su, Atık Su Tesisatı, Gider Bağlama Kanalizasyon Bağlantısı Yapma,Pis Su, Atık Su Tesisatı, Gider Bağlama Kanalizasyon Bağlantısı Yapma,Pis Su, Atık Su Tesisatı, Gider Bağlama Binaların, sitelerin, müstakil evlerin, villaların, işyerlerinin, kamu kuruml..... Devamı
Lağım Faresine Kesin Çözüm!!! İşte En Etkili Yöntem Lağım Faresine Kesin Çözüm!!! İşte En Etkili Yöntem Lağım Faresine Kesin Çözüm!!! İşte En Etkili Yöntem ​            Lağım fareleri çok tehlikelidir, aynı zamanda bulaşıcı hastalıkları taşıyan bu ke..... Devamı
Drenaj Ustası İstanbul - Bina Drenajı Nasıl Yapılır Drenaj Ustası İstanbul - Bina Drenajı Nasıl Yapılır Drenaj Ustası İstanbul:       Gerek yeni inşaatlarda gerekse eski binaların drenajını yapıyoruz, Eski binaların bir çoğunda yalıtım ve drenaj olmad..... Devamı
Kot Farkı Giderme, Bodrum ve Zemin, Katların,Kanalizasyon,Sorunu,Çözüm Kot Farkı Giderme, Bodrum ve Zemin, Katların,Kanalizasyon,Sorunu,Çözüm Kot Farkı Giderme, Bodrum ve Zemin, Katların,Kanalizasyon,Sorunu,Çözüm       Kanlizasyon suyu genelde Bodrum, Zemin ve Giriş Katları basar, buralar..... Devamı
Kanalizasyon Tamiri Nasıl Yapılır? Kanalizasyon Tamiri Nasıl Yapılır? Kanalizasyon Tamiri Nasıl Yapılır?       Kanalizasyon Tesisatı: İçme ve Kullanma Sularının Mutfak, Banyo, Tuvalet ve Temizleme alanları ile diğer s..... Devamı
Binanın Temeli Su Alıyor, Temelden Su Geliyor, Çözümü Nedir? Binanın Temeli Su Alıyor, Temelden Su Geliyor, Çözümü Nedir? Binanın Zemininden Su Çıkıyor. Ne Yapmalı? Çözümü Nedir?        Evin, binanın yada işyerinin zemin katında ve ya bodrumunda nem, rutubet, lağım kok..... Devamı
Plastik Logar Kapağı Montajı Plastik Logar Kapağı Montajı Yeni Nesil Kompozit Rögar Kapakları     Rögar kapakları kullanıldığı yere uygun olmalıdır. Hem görünüm olarak hem özellik olarak. Gerek bina içeris..... Devamı

Kalite ve Güvenin Tek Adresi

Ustalar Kanalizasyon

0
0
0