***Ustalar Kanalizasyon ***     

Logar Temizliği ve Logar Tamiri Neden Önemlidir

     Bina ve diğer yapıların bütün unsurları zamanla yıpranır hatta çalışamaz hale gelebilir. Birçok kişi binaların sıvası yâda boyası, kapı yâda penceresi gibi parçalarını zamanla yeniler yâda onarır. Bu aksamlar binanın gözle görülen kısımları olduğu için yıpranma ve deformasyonlar daha çabuk fark edildiği için yenilenir. Ancak bina ve yapıların en önemli unsurları arasında yer alan kanalizasyon tesisatı için durum aynı değildir. Yerin altında olduğu için ve sürekli göz önünde olmadığı için meydana gelen yıpranma deformasyonlar hemen fark edilmez. Ta ki tıkanma yâda tamamen çalışamaz hale geldiği zaman fark edilir.  Hâlbuki binalar ve diğer yapıların hemen hemen hepsinde binanın önünde bir tane ana logar bulunur,  bu logarlar kanalizasyon tesisatının kontrolü için yapılmıştır. Bu logarlar belirli periyotlarla kontrol edildiği zaman  arıza ve tıkanıklıklar  daha önceden fark edilebilir ve logarın temizliği, bakımı ve kontrolü zamanında yapıldığında ilerleyen zamanlarda meydana gelebilecek arızaların da önüne geçilmiş olur.

Tıkanık Açma Kanal Açma Lavabo Gideri Açma Pimaş Açma Logar Açma

Logar Tamiri ve Temizliği Neden Yapılmalıdır.

 Logar Bacaları'nın en önemli fonksiyonu kanalizasyon tesisatında sonradan meydan gelebilecek bir arızayı yâda tıkanmanmayı önlenmesidir. Kanalizasyon tesisatında tıkanma olduğu zaman açılması ve tadilatı oldukça zahmetli bir iştir. Logar bakımlarının zamanında yapılması ve kontrol edilmesi ile kanalizasyon tesisatında bir arızanın olup olmadığı tespit edilir. Burada aklımıza, bu arıza yada tıkanıklık nasıl anlaşılır? şeklinde soru gelebilir Şöyle ki, Logar içerisine gelen ve logar içerisinden iski kanalizasyon borusuna bağlanan borulardaki atık su akım hızı ve atık su seviyesi,  kanalizasyon tesisatındaki boruların sağlıklı bir şekilde çalışmasına yâda borularda bir çökme ve tıkanıklığın olmasına göre değişir. Arıza ve tıkanık olduğu zaman atık suyun boru içerisinde akım hızı yavaşlar ve hacimsel olarak seviyesi yükselir, yani boru içerisinde tıkanıklık varsa o noktada su geçişi yavaş olacağı için boru içerisinde suyun yoğunlaşmasına ve borunun tamamını doldurmasına neden olur. Zamanında yapılan kontrol ve bakım ile boru içerisindeki suyu yavaşlatan birikinti yâda cisim giderilerek kanalizasyon tesisatının tıkanmasının önüne geçilebilir, bu birikinti giderilmezse zamanla borunun tamamını kaplayabilir,  çünkü atık su içerisindeki yağlar yavaşlayan su içerisinde taşlaşır.

 Kanalizasyon tesisatında meydana gelen arızalar ve tıkanmalar çoğu zaman anında fark edilmez, ilk başta lağım kokusu şeklinde hissedilir ilerleyen zamanlarda tıkanıklık boru içerisindeki su geçişişin tamamen engellemesi ile anlaşılır, bu süre sonra boru içerisinde su geçişi tamamen durduğunda üst katlarda kullanılan banyo ve tuvalet suları bodrum ve zemin katların tuvaletlerinden taşmaya başlar.  Lağım taşması artık gözle görülür hale geldiği çin ve koku ile birlikte etrafta bulunan eşyaları ıslattığı için artık tıkanıklığın açılması yönünde çalışmalar başlatılır.Tıkınıklık açma işlemine başlamadan önce bu yazımızı okumdan işlem yaptırmayınız. Kanalizasyon arızasını çözeyim derken başka sorunlara ve sıkıntılara maruz kalmamak için rehber niteliğinde olan bu yazımızı lütfen okuyunuz.

Tıkanıklık Açma Yöntemleri  Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır

Kanalizasyon Gideri Nasıl Yaptırılır / Nasıl Tamir edilir

   Kanalizasyonun arızalanması veya çalışamaz hale gelmesinden sonra kanal arızasının tespiti ve kanalizasyon onarılması için çalışma başlatılması gerekmektedir. Kanalizasyon borusunun onarılması için kanalizasyon borusunun üzerine açmak ve lokal ya da bir miktar kazı yapmak gerekmektedir. Altını çizmek gerekirse kanalizasyon borusu tamirinde yada onarımında dikkat edilecek en önemli şey arızayı doğru tespit etmek onarımını sağlamak için doğru yerden çalışmaya başlamaktır.  Biz Öncelikle kanalizasyon borularını ve Logar bağlantı borularını mümkün olduğu kadar dışarıdan yani bina dışı çalışma ile onarmaya çalışıyoruz.  Böylelikle ev içerisinde ya da daire içerisinde fayanslara,  laminat parkelere,  evin boyasına yada evin içi dekorasyonuna zarar vermeden kanalizasyon borusunu tamir etmiş oluyoruz.

Logar Temizliği Nasıl Yapılır

    Logar Temizliği Nasıl Yapılır, Logarı Kim Temizler, Belediye Logar Temizleme İşleri Yaparmı, Apartamanda Logarı Kim Temizler gibi sorular kanalizasyon tıkanıklığı ortaya çıktıktan sonra apratman yöneticsinin yada ev sahiplerinin araştırdığı konulardandır. Oysaki Logarların bakımları zamanda yapılmadır. Kanalizasyon temizliği çok önemlidir. 

KanalizasyonTemizliğinin ve bakımının  yapılması ile

  • Kanalizasyon tesisatından kaynaklanan pis kokular önlenebilir.
  • Sonradan meydana geçebilecek bir tıkanmanın önüne geçilir
  • Yapılacak kontrol ile logar içerisine her hangi bir cisim düşüp düşmediği anlaşılır.
  • Logar içerisinde kopma yada kırılma olduğu anlaşılır.

Logar Derinliği ve Genişliği Nasıl olmalıdır.

Logarların yapılmasındaki en büyük amaç yapıldıktan sonra tamamen yerin altında kalan kanalizasyon borularının temizliğini, bakımını ve kontrolünü yapmaktır.  Logar genişliği en az 70x70 cm ebadında olmalı ki, içerisine girilebilsin, temizlik ve tadilat yapılabilsin.

Kanalizasyon Borularının Logara Hangi Seviyeden Bağlanmalıdır? Kanalizasyon bağlantısı nasıl yapılır? Logar bağlantısı nasıl yapılır?

Tıkanık Açma Kanal Açma Lavabo Gideri Açma Pimaş Açma Logar Açma

    Bina gider boruları gerek bina ana logarına gerekse şehir kanalizasyon logarına yüksekten bağlanmalıdır. Ancak günümüz şartlarında kanalizasyonların yüksekten bağlanma oranı azalmıştır. Çünkü Arsa fiyatlarındaki aşırı artış ve imar mevzuatının katla ilgili maddeleri gereği bodrum ve zemin katların daire olarak kullanımını yaygınlaştırmıştır. İnşaat alanındaki gelişmeler de bodrum ve zemin katların normal daire kalitesinde yapılmasına olanak sağladığından bodrum ve zemin katlara olan talep daha da fazla artmıştır. Binaların kullanım alanların bodruma yani daha da derine inmesi ile bu binaların da kanalizasyon gideri kot seviyesi aynı doğrultuda derine yani kot seviyesinin çok altına inmesine sebep olmuştur. Bütün bu gelişmeler kanalizasyon giderinin şehir kanalizasyon logarına yâda bina ana logarına yüksekten değil de daha alt seviyeden bağlanmasına neden olmuştur.  Şartlar ve durum ne olursa olsun buradaki minimum yüksekliğin 20 cm olmasında fayda vardır.

 

 

Logar Yeri Bulma

Tıkalı giderlerin açılmasında en başta müdahale edilen yer bina ana logarladır. Bu logarlar yeni binalarda gözle gördürebilirken ve yerleri kolayca tespit edilebilirken eski binalarda kolayca bulunamamaktadır. Çünkü bina eski olduğu için sonradan yapılan düzenleme ve çalışmalar ile logarın üzerine birçok defa parke taşı döşenmiş, beton atılmış ve toprak atılmış olabiliyor.  İşte bu nedenlerden dolayı binanın logarı ya da logarın yeri bulunamıyor. Bu durumda binanın giderleri takip edilerek bina ana logarı bulunabilir.  İski kanalizasyon kapağı açılarak bina yönünden gelen atık gider borusunun istikameti kontrol edilebilir ya da kanalizasyon ustasından yardım alınabilir.

Logar Ustası Tavsiye  logarcı Kanalcı kanalizasyon ustası

KANALİZASYON KAPAĞI

   Demir ve plastik çeşitleri vardır. Ana cadde ve sokaklar üzerinde ağır vasıtaların geçme ihtimali her zaman olduğu için sağlam ve kaliteli olanlar tercih edilmelidir. Yine site içerisinde de üzerinden araç geçme ihtimali olan bir yerde ise sağlam olanlar tercih edilmeli, üzerinden araç geçme ihtimali olmayan yerlerde ise daha hafif ve pratik olanlar kullanılmalıdır.  Ayrıca bina içerisinde kokuyu dışarı vermeyen rögar kapakları tercih edilmelidir.

Logar kapakları neden yuvarlak olur?

Logar kapağı yuvarlak olduğu zaman kapağın logarın içerisine düşme ihtimali ortadan kalkıyor. Yuvarlar haricinde başka şekillerle yapılan rögar kapakları logarın içerisine düşebilir.

KANAL  Açma ustası

 Logar işleri: kanalizasyon Tamiri logar işleri. Roger yapımı. Logar temizleme. Logar tadilatı logar tamiri kanalizasyon tamiri onarımı atık su tesisatı pis su tesisatı onarımı yapan Ustalardır. Bizlere KANAL AÇMA USTASI, Kanal Açma Usatsı Kanal açma ustası, kanalizasyon açma ustası, kanal tamiri, kanalizasyon tamiri ustası, logar tamir logar tamir ustası, logar yapımı, logar temizleme, logar açma ustası, kanalizasyon gideri açma, drenaj ustası, kanalizasyoncu, tünelci, kaçak tünel yapan İstanbul, kanalcı telefonu, kanalizasyon ustası  telefonu, kanal açma firması, istanbulda, kanal açan usta, kanal yapan usta, kanalizasyon yapan usta, kanalizasyon yapan firma, gider açma ustası, lağımcı ustası, lağım gideri açan usta, lağım tamiri,  logar açma tamiri, logar açma temizleme tamiri, kanalcılar istanbulda, kanalizasyon tamiri, kırmadan, ustalar kanalizasyon şeklinde aramaları yaparak ulaşabilirsiniz.

  Kanal açma ustası İstanbul: İstanbul Avrupa yakası Anadolu Yakası ve bütün ilçelerinde çalışıyoruz.

  Kanal açma ustası nereden bulabiliriz. Ustalar kanalizasyonun 0537 940 27 49 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.

   En iyi kanal açma ustası: 1984 yılından itibaren İstanbul'un bütün ilçelerinde çalışma yapıyoruz. Uzun yıllar boyunca aynı işte çalışmanın kazandırmış olduğu tecrübe ile kanal rızalarını tespit ediyor en uygun çözümleri sunuyor en uygun yöntemlerle yapılmasını sağlıyor.

  Kanal açma ustası nasıl olmalı: kanal açma ustası arızayı Doğru tespit etmeli onarımı ve yenilenmesi için en uygun yöntemlerle en uygun malzemeyi kullanmalıdır.

 Saygılarımızla...

 

Çalışmalarımız

Kanal Açma Ustası, Logar Temizleme, Kanalizasyon Ustası İstanbul Kanal Açma Ustası, Logar Temizleme, Kanalizasyon Ustası İstanbul Kanalizasyon Bağlantısı, Tuvalet Gideri, Logar, Pis Su Bağlantısı Yapma Su Basmasına Kesin Çözüm - Bodrum ve Zemin Katlar İçin Uyarılar ve Tavsiy..... Devamı
Kanalizasyon Bağlantısı Yapma,Pis Su, Atık Su Tesisatı, Gider Bağlama Kanalizasyon Bağlantısı Yapma,Pis Su, Atık Su Tesisatı, Gider Bağlama Kanalizasyon Bağlantısı Yapma, Pis Su, Atık Su Tesisatı, Gider Bağlama Binaların, sitelerin, müstakil evlerin, villaların, işyerlerinin, kamu kurum..... Devamı
Lağım Faresine Kesin Çözüm!!! İşte En Etkili Yöntem Lağım Faresine Kesin Çözüm!!! İşte En Etkili Yöntem Lağım Faresine Kesin Çözüm!!! İşte En Etkili Yöntem ​            Lağım fareleri çok tehlikelidir, aynı zamanda bulaşıcı hastalıkları taşıyan bu ke..... Devamı
Drenaj Ustası İstanbul - Bina Drenajı Nasıl Yapılır Drenaj Ustası İstanbul - Bina Drenajı Nasıl Yapılır Drenaj Ustası İstanbul:       Gerek yeni inşaatlarda gerekse eski binaların drenajını yapıyoruz, Eski binaların bir çoğunda yalıtım ve drenaj olmad..... Devamı
Kot Farkı Giderme, Bodrum ve Zemin, Katların,Kanalizasyon,Sorunu,Çözüm Kot Farkı Giderme, Bodrum ve Zemin, Katların,Kanalizasyon,Sorunu,Çözüm Kot Farkı Giderme, Bodrum ve Zemin, Katların,Kanalizasyon,Sorunu,Çözüm       Kanlizasyon suyu genelde Bodrum, Zemin ve Giriş Katları basar, buralar..... Devamı
Kanalizasyon Tamiri Nasıl Yapılır? Kanalizasyon Tamiri Nasıl Yapılır? Kanalizasyon Tamiri Nasıl Yapılır?       Kanalizasyon Tesisatı: İçme ve Kullanma Sularının Mutfak, Banyo, Tuvalet ve Temizleme alanları ile diğer s..... Devamı
Binanın Temeli Su Alıyor, Temelden Su Geliyor, Çözümü Nedir? Binanın Temeli Su Alıyor, Temelden Su Geliyor, Çözümü Nedir? Binanın Zemininden Su Çıkıyor. Ne Yapmalı? Çözümü Nedir?        Evin, binanın yada işyerinin zemin katında ve ya bodrumunda nem, rutubet, lağım kok..... Devamı
Plastik Logar Kapağı Montajı Plastik Logar Kapağı Montajı Yeni Nesil Kompozit Rögar Kapakları     Rögar kapakları kullanıldığı yere uygun olmalıdır. Hem görünüm olarak hem özellik olarak. Gerek bina içeris..... Devamı

Kalite ve Güvenin Tek Adresi

Ustalar Kanalizasyon

0
0
0