• Slide
 • Slide
 • Slide
 • Slide
 • Slide
 • Slide
 • Slide
 • Slide
 • Slide
 • Slide
 • Slide
 • Slide

Tıkanık Açma ve Logar Açma, Logar Temizliği Yapılmazsa Ne Olur?  Kanalizasyon Bağlantısı, Tuvalet Gideri, Logar, Pis Su Bağlantısı Yapma

Su Basmasına Kesin Çözüm - Bodrum ve Zemin Katlar İçin Uyarılar ve Tavsiyeler

Tıkalı Kanal Açma, Gider Açma, Tuvalet Açma, 

Logar Temizleme ve Logar Tamiri

Kanalizasyon Geri Tepmesi

Lağım Taşması

Su Basması Önleme

 kanal açma ustası kanalizasyon tamiri logar işleri

                                  ***Ustalar Kanalizasyon ***      

   

Logar Temizliği ve Logar Tamiri Neden Önemlidir

     Bina ve diğer yapıların bütün unsurları zamanla yıpranır hatta çalışamaz hale gelebilir. Birçok kişi binaların sıvası yâda boyası, kapı yâda penceresi gibi parçalarını zamanla yeniler yâda onarır. Bu aksamlar binanın gözle görülen kısımları olduğu için yıpranma ve deformasyonlar daha çabuk fark edildiği için yenilenir. Ancak bina ve yapıların en önemli unsurları arasında yer alan kanalizasyon tesisatı için durum aynı değildir. Yerin altında olduğu için ve sürekli göz önünde olmadığı için meydana gelen yıpranma deformasyonlar hemen fark edilmez. Ta ki tıkanma yâda tamamen çalışamaz hale geldiği zaman fark edilir.  Hâlbuki binalar ve diğer yapıların hemen hemen hepsinde binanın önünde bir tane ana logar bulunur,  bu logarlar kanalizasyon tesisatının kontrolü için yapılmıştır. Bu logarlar belirli periyotlarla kontrol edildiği zaman  arıza ve tıkanıklıklar  daha önceden fark edilebilir ve logarın temizliği, bakımı ve kontrolü zamanında yapıldığında ilerleyen zamanlarda meydana gelebilecek arızaların da önüne geçilmiş olur.

Tıkanık Açma Kanal Açma Lavabo Gideri Açma Pimaş Açma Logar Açma

Logar Tamiri ve Temizliği Neden Yapılmalıdır.

Tıkalı Pimaş Açma

 Logar Bacaları'nın en önemli fonksiyonu kanalizasyon tesisatında sonradan meydan gelebilecek bir arızayı yâda tıkanmanmayı önlenmesidir. Kanalizasyon tesisatında tıkanma olduğu zaman açılması ve tadilatı oldukça zahmetli bir iştir. Logar bakımlarının zamanında yapılması ve kontrol edilmesi ile kanalizasyon tesisatında bir arızanın olup olmadığı tespit edilir. Burada aklımıza, bu arıza yada tıkanıklık nasıl anlaşılır? şeklinde soru gelebilir Şöyle ki, Logar içerisine gelen ve logar içerisinden iski kanalizasyon borusuna bağlanan borulardaki atık su akım hızı ve atık su seviyesi,  kanalizasyon tesisatındaki boruların sağlıklı bir şekilde çalışmasına yâda borularda bir çökme ve tıkanıklığın olmasına göre değişir. Arıza ve tıkanık olduğu zaman atık suyun boru içerisinde akım hızı yavaşlar ve hacimsel olarak seviyesi yükselir, yani boru içerisinde tıkanıklık varsa o noktada su geçişi yavaş olacağı için boru içerisinde suyun yoğunlaşmasına ve borunun tamamını doldurmasına neden olur. Zamanında yapılan kontrol ve bakım ile boru içerisindeki suyu yavaşlatan birikinti yâda cisim giderilerek kanalizasyon tesisatının tıkanmasının önüne geçilebilir, bu birikinti giderilmezse zamanla borunun tamamını kaplayabilir,  çünkü atık su içerisindeki yağlar yavaşlayan su içerisinde taşlaşır.

 Kanalizasyon tesisatında meydana gelen arızalar ve tıkanmalar çoğu zaman anında fark edilmez, ilk başta lağım kokusu şeklinde hissedilir ilerleyen zamanlarda tıkanıklık boru içerisindeki su geçişişin tamamen engellemesi ile anlaşılır, bu süre sonra boru içerisinde su geçişi tamamen durduğunda üst katlarda kullanılan banyo ve tuvalet suları bodrum ve zemin katların tuvaletlerinden taşmaya başlar.  Lağım taşması artık gözle görülür hale geldiği çin ve koku ile birlikte etrafta bulunan eşyaları ıslattığı için artık tıkanıklığın açılması yönünde çalışmalar başlatılır.

 

Logar  Temizliğinin ve talirinin yapılması ile

Kanalizasyon tesisatından kaynaklanan pis kokular önlenebilir.

Sonradan meydana geçebilecek bir tıkanmanın önüne geçilir

Yapılacak kontrol ile logar içerisine her hangi bir cisim düşüp düşmediği anlaşılır.

Logar içerisinde kopma yada kırılma olduğu anlaşılır.

Logar Derinliği ve Genişliği Nasıl olmalıdır.

Logarların yapılmasındaki en büyük amaç yapıldıktan sonra tamamen yerin altında kalan kanalizasyon borularının temizliğini, bakımını ve kontrolünü yapmaktır.  Logar genişliği en az 70x70 cm ebadında olmalı ki, içerisine girilebilsin, temizlik ve tadilat yapılabilsin.

Kanalizasyon Borularının Logara Hangi Seviyeden Bağlanmalıdır? Kanalizasyon bağlantısı nasıl yapılır? Logar bağlantısı nasıl yapılır?

Tıkanık Açma Kanal Açma Lavabo Gideri Açma Pimaş Açma Logar Açma

Bina gider boruları gerek bina ana logarına gerekse şehir kanalizasyon logarına yüksekten bağlanmalıdır. Ancak günümüz şartlarında kanalizasyonların yüksekten bağlanma oranı azalmıştır. Çünkü Arsa fiyatlarındaki aşırı artış ve imar mevzuatının katla ilgili maddeleri gereği bodrum ve zemin katların daire olarak kullanımını yaygınlaştırmıştır. İnşaat alanındaki gelişmeler de bodrum ve zemin katların normal daire kalitesinde yapılmasına olanak sağladığından bodrum ve zemin katlara olan talep daha da fazla artmıştır. Binaların kullanım alanların bodruma yani daha da derine inmesi ile bu binaların da kanalizasyon gideri kot seviyesi aynı doğrultuda derine yani kot seviyesinin çok altına inmesine sebep olmuştur. Bütün bu gelişmeler kanalizasyon giderinin şehir kanalizasyon logarına yâda bina ana logarına yüksekten değil de daha alt seviyeden bağlanmasına neden olmuştur.  Şartlar ve durum ne olursa olsun buradaki minimum yüksekliğin 20 cm olmasında fayda vardır.

 

 

Logar Yeri Bulma

Tıkalı giderlerin açılmasında en başta müdahale edilen yer bina ana logarladır. Bu logarlar yeni binalarda gözle gördürebilirken ve yerleri kolayca tespit edilebilirken eski binalarda kolayca bulunamamaktadır. Çünkü bina eski olduğu için sonradan yapılan düzenleme ve çalışmalar ile logarın üzerine birçok defa parke taşı döşenmiş, beton atılmış ve toprak atılmış olabiliyor.  İşte bu nedenlerden dolayı binanın logarı ya da logarın yeri bulunamıyor. Bu durumda binanın giderleri takip edilerek bina ana logarı bulunabilir.  İski kanalizasyon kapağı açılarak bina yönünden gelen atık gider borusunun istikameti kontrol edilebilir ya da kanalizasyon ustasından yardım alınabilir.

Logar Ustası Tavsiye  logarcı Kanalcı kanalizasyon ustası

Demir ve plastik çeşitleri vardır. Ana cadde ve sokaklar üzerinde ağır vasıtaların geçme ihtimali her zaman olduğu için sağlam ve kaliteli olanlar tercih edilmelidir. Yine site içerisinde de üzerinden araç geçme ihtimali olan bir yerde ise sağlam olanlar tercih edilmeli, üzerinden araç geçme ihtimali olmayan yerlerde ise daha hafif ve pratik olanlar kullanılmalıdır.  Ayrıca bina içerisinde kokuyu dışarı vermeyen rögar kapakları tercih edilmelidir.

Logar kapakları neden yuvarlak olur?

Logar kapağı yuvarlak olduğu zaman kapağın logarın içerisine düşme ihtimali ortadan kalkıyor. Yuvarlar haricinde başka şekillerle yapılan rögar kapakları logarın içerisine düşebilir.

KANAL  Açma ustaları

Logar işleri: kanalizasyon Tamiri logar işleri. Roger yapımı. Logar temizleme. Logar tadilatı logar tamiri kanalizasyon tamiri onarımı atık su tesisatı pis su tesisatı onarımı yapan Ustalardır. Bizlere KANAL AÇMA USTASI, Kanal Açma Usatsı Kanal açma ustası, kanalizasyon açma ustası, kanal tamiri, kanalizasyon tamiri ustası, logar tamir logar tamir ustası, logar yapımı, logar temizleme, logar açma ustası, kanalizasyon gideri açma, drenaj ustası, kanalizasyoncu, tünelci, kaçak tünel yapan İstanbul, kanalcı telefonu, kanalizasyon ustası  telefonu, kanal açma firması, istanbulda, kanal açan usta, kanal yapan usta, kanalizasyon yapan usta, kanalizasyon yapan firma, gider açma ustası, lağımcı ustası, lağım gideri açan usta, lağım tamiri,  logar açma tamiri, logar açma temizleme tamiri, kanalcılar istanbulda, kanalizasyon tamiri, kırmadan, ustalar kanalizasyon şeklinde aramaları yaparak ulaşabilirsiniz.

Kanal açma ustası İstanbul: İstanbul Avrupa yakası Anadolu Yakası ve bütün ilçelerinde çalışıyoruz.

Kanal açma ustası nereden bulabiliriz. Ustalar kanalizasyonun 0537 940 27 49 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.

En iyi kanal açma ustası: 1984 yılından itibaren İstanbul'un bütün ilçelerinde çalışma yapıyoruz. Uzun yıllar boyunca aynı işte çalışmanın kazandırmış olduğu tecrübe ile kanal rızalarını tespit ediyor en uygun çözümleri sunuyor en uygun yöntemlerle yapılmasını sağlıyor.

Kanal açma ustası nasıl olmalı: kanal açma ustası arızayı Doğru tespit etmeli onarımı ve yenilenmesi için en uygun yöntemlerle en uygun malzemeyi kullanmalıdır.

 

Çalışmalarımız

Kanal Açma Ustası, Logar Temizleme, Kanalizasyon Ustası İstanbul Kanal Açma Ustası, Logar Temizleme, Kanalizasyon Ustası İstanbul Devamı
Kanalizasyon Bağlantısı Yapma,Pis Su, Atık Su Tesisatı, Gider Bağlama Kanalizasyon Bağlantısı Yapma,Pis Su, Atık Su Tesisatı, Gider Bağlama Devamı
Lağım Faresine Kesin Çözüm, Lağım Faresi Nasıl Engellenir Lağım Faresine Kesin Çözüm, Lağım Faresi Nasıl Engellenir Devamı
Drenaj Ustası İstanbul - Bina Drenajı Nasıl Yapılır Drenaj Ustası İstanbul - Bina Drenajı Nasıl Yapılır Devamı
Kot Farkı Giderme, Bodrum ve Zemin, Katların,Kanalizasyon,Sorunu,Çözüm Kot Farkı Giderme, Bodrum ve Zemin, Katların,Kanalizasyon,Sorunu,Çözüm Devamı
Kanalizasyon Tamiri Nasıl Yapılır? Kanalizasyon Tamiri Nasıl Yapılır? Devamı
Binanın Temeli Su Alıyor, Temelden Su Geliyor, Çözümü Nedir? Binanın Temeli Su Alıyor, Temelden Su Geliyor, Çözümü Nedir? Devamı
Plastik Logar Kapağı Montajı Plastik Logar Kapağı Montajı Devamı
Atık Su-Pis Su Motoru - Dalgıç Pompa Montajı Atık Su-Pis Su Motoru - Dalgıç Pompa Montajı Devamı
Çekvalf Montajı (Koku Önleyici-Fare Önleyici-Su Basması) Çekvalf Montajı (Koku Önleyici-Fare Önleyici-Su Basması) Devamı
Tünel-Tünelci Ustası (Kanalizasyon Tüneli) Tünel-Tünelci Ustası (Kanalizasyon Tüneli) Devamı
Kanal Açma ve Tuvalet Tıkanıklığı Açma Kanal Açma ve Tuvalet Tıkanıklığı Açma Devamı

Kanalizasyon Çözümleri

Tuvalet Tıkandı Su Gitmiyor-Ne Yapmalı? İşte Çözümü Tuvalet Tıkandı Su Gitmiyor-Ne Yapmalı? İşte Çözümü Devamı
Kanalizasyon Tıkanıklığı Nasıl Açılır, Logar Tıkanıklığı Nasıl Açılır Kanalizasyon Tıkanıklığı Nasıl Açılır, Logar Tıkanıklığı Nasıl Açılır Devamı
Kanalizasyon Giderinin Yaptırılmasında Nelere Dikkat Edilmelidir. Kanalizasyon Giderinin Yaptırılmasında Nelere Dikkat Edilmelidir. Devamı
Kırmadan Kanal Açma ve Tamir Etme - Kanalizasyon Gideri Yapma- Kırmadan Kanal Açma ve Tamir Etme - Kanalizasyon Gideri Yapma- Devamı

Su Basması Çözümleri

Mutfak Giderinden Su Gelmesi Lavabo Gideri Taşması "ÖNEMLİ"" Mutfak Giderinden Su Gelmesi Lavabo Gideri Taşması "ÖNEMLİ"" Devamı
Bodrum Kattan Su Çıkıyor | Binanın zemininden Su çıkıyor Bodrum Kattan Su Çıkıyor | Binanın zemininden Su çıkıyor Devamı
Bina Temelinin Su Alması - Tabandan Su Çıkması Bina Temelinin Su Alması - Tabandan Su Çıkması Devamı
Ev Yerden Su Alıyor - Yan Binadan Gelen Su Ev Yerden Su Alıyor - Yan Binadan Gelen Su Devamı