İŞLENİN TÜRÜ 

Bina Kanalizasyon Bağlantısı Tadilat ve Yenileme Çalışması

ADRES     

İzmit / KOCAELİ

YAPILAN TESPİTLER        

Binanın eski yapı olduğu, iki katlı olduğu, kanalizasyon ve atık su giderlerinin deforme olduğu boruların dışarıda ve gelişi güzel takıldığı, bina kanalizasyon hattının yenilenmesi gerektiği, ancak çalışma alanının dar olduğu görülmüştür.

ÇALIŞMANIN BÖLÜMLERİ        

Bina önündeki logardan binaya geçilmesi

Giriş katta bulunan fayanslı bölüm

Yüksekte bulunan tuvalet taşının olduğu bölüm

Arka tarafta dar alan

Birinci daire atık su çıkışı

Birinci daire mutfak çıkışı

İkinci daire atık su çıkışı

İkinci daire mutfak çıkışı

Üst kattan inen dikey boruların montajı

Tuvalet taşlarının montajı

Banyodaki yer süzgeçlerinin montajı

El yıkama lavabo giderlerinin montajı

Açılan kanalların kapatılması

Beton atılması

Artan hafriyatının taşınması

YAPIALCAK ÇALIŞMALAR

Ve DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR   

Binanın yan tarafında bir logar olduğu, bunu ev sahibi söylediği için derinlik ve genişlik bilgileri şuan için mevcut değildir. Derinlik ve kot sıkıntı olmasında çözümünün kolay olduğu için binanın 20 derece eğimli bir sokakta bulunmaktadır.

Bina önündeki logardan fayanslı bölgeye sonrada arka koridorda bulunan bölgeye kanalizasyon kazı çalışması yapılacaktır. Buradaki kanalizasyon kazısının derinliği, hem binadan çıkışlara göre hem de bina önündeki logarın derinliğine göre belirlenecektir.

Bina içinde zeminde iki daire bulunmaktadır. Her iki dairenin de atık su gideri ayrı çıkacaktır. Her iki binanın çıkışına da kontrol ve temizleme T’si konulacaktır, yada küçük çaplı plastik logar konulacaktır.

Üst taraftan inen borular duvara nizami bir şekilde tritonlu kelepçeler ile sabitlenerek inecektir.

Alt katlardaki tuvalet taşları değişecektir. Ancak üst kattakilere dokunulmayacaktır. Üst katların S boraları, mutfak çıkışları yine alt taraftan göründüğü yerden itibaren ekleme yapılarak değişecektir.

 

İŞÇİLİK VE MALZEME KALİTESİ       

Yapılacak çalışma atık su montaj kuralları çerçevesinde yapılacaktır.

Kullanılacak boru 1.kalite olacaktır.

Alt yapıda ve özellikle toprak altında kalan borularda kalitesi ispat edilmiş ve tarafımızdan tecrübe adilmiş olan FIRAT MARKA DUBLEX PVC BORU kullanılacaktır.

Bina tabanındaki zemin betonu kırılacak, ancak taşıyıcı kolon ve kirişlere zarar verilmeyecektir. Yapılan tüm çalışmalar kayıt altına alınacaktır.

 

ARTAN HAFRİYAT    Artan hafriyatın taşınması tarafımıza aittir.

SÜRE         Çalışmanın 7 ile 10 iş günü içinde bitirilmesi öngörülmektedir.

Yapılacak işin çalışma alanının dar olması, kazı ve toprak işi olduğu için ağır iş olmasından dolayı çalışma saatleri tarafımızdan belirlenecektir.

Yapmış olduğumuz işleri en kısa sürede zamanında teslim ettik,  ancak acil gelişen durumlar olabilir.

FİYATLANDIRMA     

Yukarıda belirtilen çalışmaların 265.000 TL karşılığında yapılacağı,

Fatura istenilmesi durumunda fiyat kdv tutarının eklenecektir.

Yapılan çalışmanın tarafımızdan yapıldığına dair Gider Pusulası tanzim edilecektir.

İşe başlandığı gün 30.000 TL ödeme alınacak, dışarıdaki ana hat tamamlandığında 120.000, kalan bakiye ise işin tamamlandığı gün alınacaktır.

İŞİN TESLİMİ     Yapılacak çalışmalar özellikle boruların döşenmesi kayıt altına alınacaktır.

Ayrıca borular döşendikten sonra kanalizasyon kamerası yeniden görüntüleme yapılarak ve kayıt yapılacak, dijital olarak teslim edilecektir.

GARANTİ

Yapılan çalışma mevzuatta belirtilen süreler dâhilinde tarafımızdan garantili olacak, garanti çökme, kırılma, malzeme, montaj ve işçilik hatalarını kapsayacaktır.

Sonradan meydana gelen arıza ve tıkanma,  havlu, paspas, şampuan kutuları ve ıslak mendil gibi gidere atılmaması gereken maddelerden kaynaklı ise garanti kapsamı dışında olacaktır.

 

(NOT: 30 yılı aşkın çalışma hayatımızda yaptığımız hiçbir işten olumsuz dönüş olmamıştır.)

İLETİŞİM  

İrtibat: 0553 843 58 41 – Hakan Usta (Yetkili)                                                                                         

Çalışmalarımız

Kanal Açma Ustası, Logar Temizleme, Kanalizasyon Ustası İstanbul Kanal Açma Ustası, Logar Temizleme, Kanalizasyon Ustası İstanbul Kanalizasyon Bağlantısı, Tuvalet Gideri, Logar, Pis Su Bağlantısı Yapma Su Basmasına Kesin Çözüm - Bodrum ve Zemin Katlar İçin Uyarılar ve Tavsiy..... Devamı
Kanalizasyon Bağlantısı Yapma,Pis Su, Atık Su Tesisatı, Gider Bağlama Kanalizasyon Bağlantısı Yapma,Pis Su, Atık Su Tesisatı, Gider Bağlama Kanalizasyon Bağlantısı Yapma, Pis Su, Atık Su Tesisatı, Gider Bağlama Binaların, sitelerin, müstakil evlerin, villaların, işyerlerinin, kamu kurum..... Devamı
Lağım Faresine Kesin Çözüm!!! İşte En Etkili Yöntem Lağım Faresine Kesin Çözüm!!! İşte En Etkili Yöntem Lağım Faresine Kesin Çözüm!!! İşte En Etkili Yöntem ​            Lağım fareleri çok tehlikelidir, aynı zamanda bulaşıcı hastalıkları taşıyan bu ke..... Devamı
Drenaj Ustası İstanbul - Bina Drenajı Nasıl Yapılır Drenaj Ustası İstanbul - Bina Drenajı Nasıl Yapılır Drenaj Ustası İstanbul:       Gerek yeni inşaatlarda gerekse eski binaların drenajını yapıyoruz, Eski binaların bir çoğunda yalıtım ve drenaj olmad..... Devamı
Kot Farkı Giderme, Bodrum ve Zemin, Katların,Kanalizasyon,Sorunu,Çözüm Kot Farkı Giderme, Bodrum ve Zemin, Katların,Kanalizasyon,Sorunu,Çözüm Kot Farkı Giderme, Bodrum ve Zemin, Katların,Kanalizasyon,Sorunu,Çözüm       Kanlizasyon suyu genelde Bodrum, Zemin ve Giriş Katları basar, buralar..... Devamı
Kanalizasyon Tamiri Nasıl Yapılır? Kanalizasyon Tamiri Nasıl Yapılır? Kanalizasyon Tamiri Nasıl Yapılır?       Kanalizasyon Tesisatı: İçme ve Kullanma Sularının Mutfak, Banyo, Tuvalet ve Temizleme alanları ile diğer s..... Devamı
Binanın Temeli Su Alıyor, Temelden Su Geliyor, Çözümü Nedir? Binanın Temeli Su Alıyor, Temelden Su Geliyor, Çözümü Nedir? Binanın Zemininden Su Çıkıyor. Ne Yapmalı? Çözümü Nedir?        Evin, binanın yada işyerinin zemin katında ve ya bodrumunda nem, rutubet, lağım kok..... Devamı
Plastik Logar Kapağı Montajı Plastik Logar Kapağı Montajı Yeni Nesil Kompozit Rögar Kapakları     Rögar kapakları kullanıldığı yere uygun olmalıdır. Hem görünüm olarak hem özellik olarak. Gerek bina içeris..... Devamı

Kalite ve Güvenin Tek Adresi

Ustalar Kanalizasyon

0
0
0