Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Giderilir, Tuvalet Neden Tıkanır

Tıkanık Açma  7/24

Tıkalı Kanal Açma, Gider Açma, Tuvalet Açma, 

Peryodik Logar Bakımları ve Temizleme 

Kanalizasyon Geri Tepmesi

Lağım Taşması

Su Basması Önleme

                                  ***Ustalar Kanalizasyon ***      

    Tıkanıklığın giderilmesi işine Tıkanık Açma yada  Lağım Gideri Açma diyoruz,  Ancak yapılan bu iş halk arasında Lağım tıkanıklığı açma, küng tıkanıklığı açma, pis su gideri tıkanıklığı açma, kanalizasyon tıkanıklığı açma, kanal tıkanıklığı açma, logar tıkanıklığı açma, gider tıkanıklığı açma, atık su tıkanıklığı açma, pimaş tıkanıklığı açma, tuvalet tıkanıklığı açma, wc tıkanıklığı açma, hela tıkanıklığı açma, lavabo tıkanıklığı açma gibi farklı isimlerle adlandırılır. . Bütün bu saydıklarımız aynı şeyler zannedilebilir ama kısmen bir birinden farklı şeylerdir.  Kanalizasyon sisteminin farklı bölümlerini ve aynı zamanda kanalizasyon sisteminin zamanla almış olduğu isimleri de ifade ediyor.   Tıkanmaya neden olan unsurları tıkanma ihtimali en düşük olan bir kanalizasyon sistemi bünyesinde ele alarak birbiri içerisinde girmiş bu konuları bütün halinde anlatmaya çalışacağız.

  Kanalizasyon borusu yapımında kullanılan malzemenin çeşidine göre tıkanıklıkları şu şekilde sınıflandırabiliriz.   

Küng tıkanıklığı: Kanalizasyon sistemlerinde kullanılan malzemeler zamanın şartlarına göre değişiklik göstermekte, farklı malzemelerden yapılmakta ve farklı isimler almaktadır.  Bu malzemelerden bir tanesi de küng’dür.  Küng nedir sorusunu cevaplayarak anlatmaya devam edelim, küng betondan yapılmış yani kum ve çimentodan yapılmış boru demektir. Genellikle alt yapı ve kanalizasyon sisteminde  kullanılan bir boru türüdür. İstanbul’da kanalizasyon ve alt yapı sistemlerinde en fazla küng kullanılır. Küng zamanın şartlarından dolayı geçmiş yıllarda ev işyerlerinde oldukça fazla kullanılmıştır. Biz burada tıkanıklık konusunu ele aldığımız için küng tıkanıklığının sebepleri üzerinde duracağız.  

   Bunlardan birincisi  Küngün kırılması ve deforme olması; her şeyin bir ömrü olduğu gibi  küngün bir ömrü vardır. Uzun zaman toprak altında kalan küng te  yani bizatihi yapıldığı malzemeden kaynaklı lokal kırılmalar ve yıpranmalar olur. Buralardan küngün içine ağaç ve bitki kökleri girer, zamanla büyüyerek küngün içerisini kapatır ve tıkanıklığı sebebiyet verir.  

   İkincisi işçilik; iyi bir usta tarafından döşenmeyen küngte çökmeler sonucu zamanla bozulmalar olur, bu bozulan yerlerde biriken pis su içerisindeki katı maddeler buralarda birikerek tıkanmaya sebep olur. Bozulma olmaması için küngün altının sağlamlaştırılması ve ek yerlerin sağlam monte edilmesi gerekir, bir biri içerisine girerek döşenen küngler ayrıca  ek yerleri çimento  ile sağlamlaştırılmalıdır.  

    Üçüncüsü ise eğimdir, kanalizasyon ve lağım gideri sisteminde eğim çok önemlidir, ister küng olsun ister korige boru yada pimaş boru eğim yani meyil kurallarına uygun döşenmediğinde tıkanmaya sebep olur. Küngler genelde  1 metre uzunluğunda olur, küngler döşenirken her birinin eğim oranı aynı olmalıdır. Meyil kurtarmadığı için eğimi yüzde sıfır ile döşeyenler olmuştur, tamamen yanlış bir uygulamadır. İlk etapta küng düz döşense bile içerisindeki su gider, ilk bakışta kanalizasyon çalışıyor gibi gözükebilir, ancak içerisinde sürekli olarak su akmadığı zaman durgun su içerisindeki malzemeler hareketsizlikten dolayı katılaşır, kistleşir, süngütleşir ve zamanla taşlaşarak kanalizasyonda tıkanıklığa sebep olur. 

    Pimaş Tıkanıklığı Nasıl Açılır?: kanalizasyon sisteminde küngden sonra en fazla kullanılan borudur, beyaz plastik olan bu boru adını bu şekilde pilastik boru yapan firmadan almıştır. Ancak markası ne olursa olsun plastik boruların hepsine halk arasında pimaş denir, pimaş tıkanıklığının sebebi bu borunun kalitesi ile ilgilidir, biz bu kalite farkını  eski binaların kanalizasyon borularını yenilerken gayet net görebiliyoruz,  lağım giderinden çıkarmış olduğumuz eski pimaş borular yerinden çıkarılma esnasında bile kırılmaktadır, çok sert olduğu için en ufak bir sert darbede çatlamaktadır. şu an kullanılan pimaş borular ise dubleks tabir edilen oldukça ağır üzerine çıkıldığında  bile eğilmeyen ve çatlamayan borulardır. Hal böyle olunca pimaş borunun altında en ufak bir boşluk oluşmasında sert ve zayıf olan pimaş kırıldığından kırılan yerde birikmeler olduğundan dolayı tıkanmalar olmaktadır.  

    Korige Boru Tıkanıklığı Nasıl Açılır?  son zamanlarda en fazla kullanılan borudur. Genelde iskinin ana logarı yada borusu ile bina yada sitenin ana logarı arasında kullanılır.  Küng kadar uzun ömürlü bir borudur, esnek yapısından dolayı döşendikten sonraki zaman içerisinde çökme ve kaymalardan dolayı  zarar görmez. Korige boru esnek olmasından dolayı kıvrılma payından dolayı ek olarak değil de bir boy olarak kullanılabilir,  ve yine açık dirsek kullanılması gereken yerde bile kıvrılma payı ile ek yapmadan bir boy halinde döşenebilir. Fazla ekleme yapmak ve dirsek kullanmak kanalizasyon borularında tıkanma riskini artırır.   Yapmış olduğumuz çalışmalarda tarafımıza iletilen şikayet durumları aşağıdadır 

 

Tıkanık Açma Hizmet Bölgelerimiz

Tuvalet Açma, Tuvalet Tıkanıklık Açma Hizmet Bölgelerimiz

 

Adalar Tuvalet Açma, Tuvalet Tıkanıklık Açma

Arnavutköy Tuvalet Açma, Tuvalet Tıkanıklık Açma

Ataşehir Tuvalet Açma, Tuvalet Tıkanıklık Açma

Avcılar Tuvalet Açma, Tuvalet Tıkanıklık Açma

 Bağcılar Tuvalet Açma, Tuvalet Tıkanıklık Açma

 Bahçelievler Tuvalet Açma, Tuvalet Tıkanıklık Açma

 Bakırköy Tuvalet Açma, Tuvalet Tıkanıklık Açma

 Başak şehir Tuvalet Açma, Tuvalet Tıkanıklık Açma

 Bayrampaşa Tuvalet Açma, Tuvalet Tıkanıklık Açma

 Beşiktaş Tuvalet Açma, Tuvalet Tıkanıklık Açma

 Beylikdüzü   Tuvalet Açma, Tuvalet Tıkanıklık Açma

 Beyoğlu Tuvalet Açma, Tuvalet Tıkanıklık Açma

 Büyükçekmece Tuvalet Açma, Tuvalet Tıkanıklık Açma

 Beykoz Tuvalet Açma, Tuvalet Tıkanıklık Açma

 Çatalca Tuvalet Açma, Tuvalet Tıkanıklık Açma

Çekmeköy Tuvalet Açma, Tuvalet Tıkanıklık Açma

Esenler Tuvalet Açma, Tuvalet Tıkanıklık Açma

Esenyurt Tuvalet Açma, Tuvalet Tıkanıklık Açma

Eyüp Tuvalet Açma, Tuvalet Tıkanıklık Açma

Fatih Tuvalet Açma, Tuvalet Tıkanıklık Açma

Gaziosmanpaşa Tuvalet Açma, Tuvalet Tıkanıklık Açma

Güngören Tuvalet Açma, Tuvalet Tıkanıklık Açma

Kadıköy Tuvalet Açma, Tuvalet Tıkanıklık Açma

Kağıthane Tuvalet Açma, Tuvalet Tıkanıklık Açma

Kartal Tuvalet Açma, Tuvalet Tıkanıklık Açma

Küçükçekmece Tuvalet Açma, Tuvalet Tıkanıklık Açma

Maltepe Tuvalet Açma, Tuvalet Tıkanıklık Açma

Pendik Tuvalet Açma, Tuvalet Tıkanıklık Açma

Sancaktepe Tuvalet Açma, Tuvalet Tıkanıklık Açma

Sarıyer Tuvalet Açma, Tuvalet Tıkanıklık Açma

Silivri Tuvalet Açma, Tuvalet Tıkanıklık Açma

Sultanbeyli Tuvalet Açma, Tuvalet Tıkanıklık Açma

Sultan gazi Tuvalet Açma, Tuvalet Tıkanıklık Açma

Şile Tuvalet Açma, Tuvalet Tıkanıklık Açma

Şişli Tuvalet Açma, Tuvalet Tıkanıklık Açma

Tuzla Tuvalet Açma, Tuvalet Tıkanıklık Açma

Üsküdar Tuvalet Açma, Tuvalet Tıkanıklık Açma

Ümraniye Tuvalet Açma, Tuvalet Tıkanıklık Açma

Zeytinburnu Tuvalet Açma, Tuvalet Tıkanıklık Açma

tuvalet tıkanıklığı şikayet ve arıza durumları tuvalet tıkanmasına kesin çözüm tuvaletin borusunu ne açar tuvalet borusu nasıl açılır tuvaletim tıkandı ne yapabilirim tuvalet borusunu açacak aparat tuvalet borusunu açacak ilaç tuvalet borusuna açacak aparat tuvalet borusu neden tıkanır tuvalet sürekli tıkanıyor tuvalet tuvalet borusunu açmak için ne gerekir lağım gideri tıkandı lağım gideri borusu vergileri borusuna hangileri borusundan tuvalet tesisatı yenileme tuvalete gideriz tamiri tuvalet tesisatını kim yapar tuvalet borusunu yerin altından döşeme tuvalet borusu döşemek için tünel kazma tuvaletin çıkmaması için ne yapmak gerekir tuvaletin tıkanmaması için ne yapmak gerekir tuvalet tıkandığında kim ilgilenir muskatın tuvaletinden gelen kirli soru Üst kattan damlayan tuvalet suyu üst kattaki tuvalet arızası şikayet Üst kattan üzerimize tuvalet suyu damlıyor. Üst kattan tuvalete su kaçırıyor kadın tuvaletten su damlatıyor bodrum katı bodrum kat zemin katta katından bahçe katı Bodrum'daki tuvalet alt kattaki kapıcı dairesi kapıcı Dairesi'ndeki tuvalet kapıcı dairesinin tuvalet gideri kapıcı dairesinin kapıcı dairesinin tuvaletinin tanıklık masrafını kim öder kapıcı dairesinden masraflarını kim öder kapıcı Dairesi'ndeki tuvalet tıkanınca kim yaptırır apartmanın tuvalet giderine kim tamir ettirir apartmandaki tuvaletlerin ortak borusu zemin katta bulunan tuvaletten su kaçırması Bodrum katındaki tuvaletten gelen koku Bodrum kattatuvaletten gelen koku bodrum katı lağım kokusu sardı bodrum katı lağım kokusu Bodrum katında bulunan tuvaletin ağır kokuları koku önleyici koku neden olur kokuyu önleyen alet kokuyu önleyen aparat tuvaletin kokmaması için ne gerekir binanın temelindeki tuvalet suyu tuvalet borusu tamiri değişmesi yenilenmesi kanalcı ustası kalan ustalar kanalizasyon ustası tuvalet su kaçırıyor şu kaçırması nasıl engellenir tuvalet tıkanıklığı nasıl giderilir nasıl açılır tuvalet tıkanıklığını kimyasal madde ile açma tıkanıklığı açan kimyasal madde kimyasal madde nereden bulabiliriz tuvalet tıkanıklığı açma fiyatı kanalizasyon tesisatı yenileme fiyatı tuvaletsiz salatası malzemeleri tuvalet tesisatı kim yeniler tuvalet tıkanıklığı tuz ruhu ile açmak çamaşır suyu ile açma sıcak su dökmek tuvalet borusundaki yağlar tuvalet borusundaki yağlanmayı ne giderir tuvaletin kokmasının sebebi tuvalet tıkanıklığı nasıl giderilir �stanbul'da Maltepe'de Üsküdar'da Kadıköy'de Bostancı'dan Göztepe'de Ümraniye'den Pendik'te tuvalet açma Ataşehir'de Sancaktepe'de sultanbeyliğinde Çekmeköy'de Beykoz'da Beşiktaş'ta Beyoğlu'nda Şişli'de tuvalet tıkanıklığı açma apartman yönetimi site yöneticisi bina yöneticisi kapıcı ilgilenir ilgilenmiyor Komşumun tuvalete Alt katın üst katın tuvaleti yanındaki binanın başka binanın tuvalete kaçırıyor su sızdırıyor su damlatıyor ne yapmak gerekir cezası nedir. Şikayet arıza telefon numarası iletişim ustası firma işyeri firması güvenilir garanti

 

Çalışmalarımız

Kanal Açma Ustası, Logar Temizleme, Kanalizasyon Ustası İstanbul Kanal Açma Ustası, Logar Temizleme, Kanalizasyon Ustası İstanbul Kanalizasyon Bağlantısı, Tuvalet Gideri, Logar, Pis Su Bağlantısı Yapma Su Basmasına Kesin Çözüm - Bodrum ve Zemin Katlar İçin Uyarılar ve Tavsiy..... Devamı
Kanalizasyon Bağlantısı Yapma,Pis Su, Atık Su Tesisatı, Gider Bağlama Kanalizasyon Bağlantısı Yapma,Pis Su, Atık Su Tesisatı, Gider Bağlama Kanalizasyon Bağlantısı Yapma, Pis Su, Atık Su Tesisatı, Gider Bağlama Binaların, sitelerin, müstakil evlerin, villaların, işyerlerinin, kamu kurum..... Devamı
Lağım Faresine Kesin Çözüm!!! İşte En Etkili Yöntem Lağım Faresine Kesin Çözüm!!! İşte En Etkili Yöntem Lağım Faresine Kesin Çözüm!!! İşte En Etkili Yöntem ​            Lağım fareleri çok tehlikelidir, aynı zamanda bulaşıcı hastalıkları taşıyan bu ke..... Devamı
Drenaj Ustası İstanbul - Bina Drenajı Nasıl Yapılır Drenaj Ustası İstanbul - Bina Drenajı Nasıl Yapılır Drenaj Ustası İstanbul:       Gerek yeni inşaatlarda gerekse eski binaların drenajını yapıyoruz, Eski binaların bir çoğunda yalıtım ve drenaj olmad..... Devamı
Kot Farkı Giderme, Bodrum ve Zemin, Katların,Kanalizasyon,Sorunu,Çözüm Kot Farkı Giderme, Bodrum ve Zemin, Katların,Kanalizasyon,Sorunu,Çözüm Kot Farkı Giderme, Bodrum ve Zemin, Katların,Kanalizasyon,Sorunu,Çözüm       Kanlizasyon suyu genelde Bodrum, Zemin ve Giriş Katları basar, buralar..... Devamı
Kanalizasyon Tamiri Nasıl Yapılır? Kanalizasyon Tamiri Nasıl Yapılır? Kanalizasyon Tamiri Nasıl Yapılır?       Kanalizasyon Tesisatı: İçme ve Kullanma Sularının Mutfak, Banyo, Tuvalet ve Temizleme alanları ile diğer s..... Devamı
Binanın Temeli Su Alıyor, Temelden Su Geliyor, Çözümü Nedir? Binanın Temeli Su Alıyor, Temelden Su Geliyor, Çözümü Nedir? Binanın Zemininden Su Çıkıyor. Ne Yapmalı? Çözümü Nedir?        Evin, binanın yada işyerinin zemin katında ve ya bodrumunda nem, rutubet, lağım kok..... Devamı
Plastik Logar Kapağı Montajı Plastik Logar Kapağı Montajı Yeni Nesil Kompozit Rögar Kapakları     Rögar kapakları kullanıldığı yere uygun olmalıdır. Hem görünüm olarak hem özellik olarak. Gerek bina içeris..... Devamı

Kalite ve Güvenin Tek Adresi

Ustalar Kanalizasyon

0
0
0