Kanalizasyon nedir

Bina, apartman, iş merkezi, site gibi yerlerde su kullanım alanları olan tuvalet, banyo, mutfak gibi yerlerde kullanılan atık suyu çeşitli türde ve ebatta borularla şehir kanalizasyon sistemine ulaştıran tesisata kanalizasyon denir.

Kanalizasyon tıkanıklığı bu tesisatın her hangi bir yerinde meydana gelen bir arıza yada suyun akışının durması anlamına gelir. Kanalizasyon tıkanıklığı, tesisatın her hangi bir yerinde meydana gelse de bundan tüm tesisat etkilenir. Bu durumda kanalizasyon tıkanıklığında sadece bir ev veya iş yeri değil birden fazla bina bundan etkilenebilir. Arızanın yada tıkanıklığının tam olarak meydana geldiği yerde her hangi bir belirti vermeyen arıza durumu, akım kuralları gereği tıkanıklık öncesinde bölgeleri etikler, Tıkalı bölge öncesindeki tüm pis sular tuvaletlerden geri taşar ve tuvaletleri kullanılmaz hale getirir.

Kanalizasyon tıkanınca ne yapılır.

Kanalizasyon tıkanıklığı tecrübe isteyen bir iş olup işinin ehli ustaların yapacağı iştir.

Kanalizasyon tıkanıklığı nasıl açılır.

Kanalizasyon tıkanıklığı robot ve kameralı cihazlar yardımı ile açılır. Bazı tıkanıklıklarda kesin çözüm olan robotla tıkanık açma işleri bir çok zamanda tıkanıklığın karşısında çaresiz kalmaktadır. Kesin sonuç almak için robot ve kameralı cihazı kullanan ustaların çalışma yapması gerekir.Robotlarla ve kameralı cihazlarla çalışan bu tesisat firma ustaları, kırmadan kanalizasyon gider borusu tıkanıklığını robotla açan servisini göndererek soruna kısa sürede profesyonel bir çözüm getirir. Kanalizasyon çukur tıkanıklığı gideren makineli firmalar, tıkanıklığı ortadan kaldırdıktan sonra kanalizasyon borusunun içerisini kamerayla görüntüleme işlemini uygularlar. Bu sayede borunun içerisi görüntülenir ve tesisatın durumu gözden geçirilir.

 

Kanalizasyon gider boruları neden tıkanır?

Kanalizasyon tıkanıklığının bir çok sebebi vardır. Kanalizasyon tıkanıklığı ile ilgili veb sitenin içerisinde bir çok makaleye ulaşabilirsiniz. Site içerisinde her bir konu teferruatlı bir şekilde ele alınmıştır. Ancak Genelde kullanım hatasından ortaya çıkan kanalizasyon tıkanıklığı, tuvaletlere suda erimeyen tuvalet kağıdı, ıslak mendil ve bez gibi cisimlerin atılması ile tıkanır.

 Lavabolara yağ kalıntıları, yemek artıkları ve çay posalarının atılması

 İş yeri kanalizasyonları kumaş parçaları, poşet gibi parçaların atılması

 Tesisatın kaliteli malzemelerden yapılmaması ve çökme, çatlama, kırılma olması  Eğim hatasından tıkanıklık meydana gelebilir.

İnşaat esnasında kanalizasyon tesisatını ustasına yaptırma yerine inşaatın çavuşuna yaptırılması da bun bir örnektir. İnşaat esnasında  İnşaat ve harç malzemelerinin borularda yerleşmesi

Kanalizasyon Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

 Kanalizasyon tıkanıklığı açma işi eskiden son derece eziyetli ve zaman alıcı iken artık günümüzde robotlarla kısa sürede giderilmektedir.

Kırmadan robotla tuvalet gideri tıkanıklığı gideren ustalar sayesinde, kanalizasyona giden borularda biriken atıkların tıkanıklığı kısa sürede açılmaktadır.

Tıkalı Gider Borusu Nasıl Açılır?

kanal rögar açma tıkalı rögar açma çukuru tıkalı

 Tıkalı gider boruları öncelikle kameralı cihazlarla görüntülenir. Pimaş boru içerisini kamerayla görüntüleyip ardından temizleyen firmamız tıkanıklığa neden olan cismi öncelikle tespit eder. Tıkanıklığa neden olan cisme göre tıkalı gider borusu açma için makinelere uygun aparatlar takılır. Kırma, parçalama veya ezme yöntemi ile boruyu tıkayan cisimler çıkarılır. Giderler tazyikli su ile yıkanarak temizlenir. Tüm bunlar sadece tıkalı pimaş boruyu robotla açan tesisat firmasının yapabileceği iştir diyemeyiz, aynı zamanda işinde usta olan ne yapacağın bilen kimselerin yapması gerekir.

Lağım Çukuru Temizleme

 Lağım çukuru veya foseptik çukuru lağım şebekesinin olmadığı alanlarda yapılan pis su depolarıdır. Zamanla lağım çukurları tıkanır ve taşarak sağlıksız ortamlara neden olur. Böyle bir durumda lağım çukuru tıkanıklığı açma işlemi yapılır. Lağım çukuru temizlik zamanı geldiğinde ihmal edilmemeli, kurumsal bir tesisat firması çağrılarak temizletilmelidir. Foseptik kuyusu tıkanıklığı açma ve temizleme işlemi vidanjör ile beraber yapılmaktadır. Pis atıklar ve dibe çöken kalıntılar vidanjör ve pompa ile çekilerek temizlenir. Lağım çukurları farklı hacimlerde olup temizlenme zamanı geçirilmemelidir.

Kanalizasyon Tıkanıklığı Açan Firmalar

Teknoloji çağı günümüzde artık her alanda makineler kullanılmakta, kanalizasyon tıkanıklığı ve diğer gider tıkanıklıklarında tespitler kamera ile kırmadan yapılmaktadır. Deneyimli ve cihazlar kullanan bir firma ile çalışmak hem zamandan hem de paradan tasarruf etmeyi sağlar. Sıradan ustalarla çalışmak ise günlerce sorunla boğuşmaya ve daha fazla para ödemeye neden olur.

Kanalizasyon Tıkanıklığı Açma Fiyatları

Yağmur ve diğer pis su atıklarının şehirden uzaklaştırıldığı giderlerin tıkanması öncelikle sağlığı tehdit eden sonrasında ise can sıkıcı bir sorun olarak yaşam kalitesini düşüren durumlardır.   Bu durumlardan kurtulmak  için  Tıkalı boruları açarken borulara zarar vermeyen ve kısa sürede gider tıkanıklığını kameralarla yaparak profesyonel çözümler üreten firmalar tercih edilmelidir.

Kanalizasyon tıkanıklığı açma işleri bir çok insanın ömründe belki bir belki iki defa gelecek bir durumdur. Bu kişilerin bu işlemeri yaptırmadan önce yazılarımız dikkatlice okumasını yada bizimle iletişime geçerek fikir alması muhtemel bir çok olumsuz durumların çıkmasını önleyecektir.

İstanbul Avrupa yakası, Anadolu yakası, Beşiktaş şişli, Beyoğlu, Sarıyer, Kadıköy, Ümraniye, Üsküdar, ataşehir, Pendik, Maltepe, kartal, Sultanbeyli, sancaktepe, çekmeköy, taşdelen, bostancı, kozyatağı, kızıl toprak, Küçükyalı, kayış dağı, büyük bakkal köy, küçük bakkal köy içerenköy , cevizli, atalar, soğanlı, uğurmumcu, içmeler, esenyalı, güzelyalı gibi bir çok yerde çalışmalar yaptık. Hangi ilçesin kronik sorunları olduğunu, hangi ilçesinin toprağının yumuşak hangi ilçenin toprağını taşlı olduğu, hangi ilçelerde su basması yaşanır, hangi ilçelerde yağmur suyu kanalların olmamasından dolayı, yağmurlu havalarda su taşkınların yaşanacağını, hangi ilçelerde kanalizasyon sistemine dökülen kimyevi maddelerden dolayı bina ve apartmanlara ağır kokuların geldiğini biliriz. Bunları bildiğimiz içinde arızalarını tesptni doğru yapıp uygun çalışma yöntemeleri tercih ederiz. Biz istanbulda uzun yıllardan beri çalışıyoruz. Dede mesleğimiz olan işimizi icra ederken  binlerce kanalizasyon arızası tespiti yaptık, binlerce kanalizasyon borusu döşedik ve bir çok kere başka ustaların yarım bırakmış olduğu sonuca erdiremedikleri, çalışmaları sonlandırdık.

Özellikle su baskınlardın garantili çalışmalar yaptık, bir çok insanın mağdur olduğu, su baskınlarına karşı bir çok insanın bilmediği yöntemlerle çalışmalar yaptık. Ustalar kanalizasyon olarak bileri işimizi severek yapıyoruz.

Çalışmalarımız

Kanal Açma Ustası, Logar Temizleme, Kanalizasyon Ustası İstanbul Kanal Açma Ustası, Logar Temizleme, Kanalizasyon Ustası İstanbul Kanalizasyon Bağlantısı, Tuvalet Gideri, Logar, Pis Su Bağlantısı Yapma Su Basmasına Kesin Çözüm - Bodrum ve Zemin Katlar İçin Uyarılar ve Tavsiy..... Devamı
Kanalizasyon Bağlantısı Yapma,Pis Su, Atık Su Tesisatı, Gider Bağlama Kanalizasyon Bağlantısı Yapma,Pis Su, Atık Su Tesisatı, Gider Bağlama Kanalizasyon Bağlantısı Yapma, Pis Su, Atık Su Tesisatı, Gider Bağlama Binaların, sitelerin, müstakil evlerin, villaların, işyerlerinin, kamu kurum..... Devamı
Lağım Faresine Kesin Çözüm!!! İşte En Etkili Yöntem Lağım Faresine Kesin Çözüm!!! İşte En Etkili Yöntem Lağım Faresine Kesin Çözüm!!! İşte En Etkili Yöntem ​            Lağım fareleri çok tehlikelidir, aynı zamanda bulaşıcı hastalıkları taşıyan bu ke..... Devamı
Drenaj Ustası İstanbul - Bina Drenajı Nasıl Yapılır Drenaj Ustası İstanbul - Bina Drenajı Nasıl Yapılır Drenaj Ustası İstanbul:       Gerek yeni inşaatlarda gerekse eski binaların drenajını yapıyoruz, Eski binaların bir çoğunda yalıtım ve drenaj olmad..... Devamı
Kot Farkı Giderme, Bodrum ve Zemin, Katların,Kanalizasyon,Sorunu,Çözüm Kot Farkı Giderme, Bodrum ve Zemin, Katların,Kanalizasyon,Sorunu,Çözüm Kot Farkı Giderme, Bodrum ve Zemin, Katların,Kanalizasyon,Sorunu,Çözüm       Kanlizasyon suyu genelde Bodrum, Zemin ve Giriş Katları basar, buralar..... Devamı
Kanalizasyon Tamiri Nasıl Yapılır? Kanalizasyon Tamiri Nasıl Yapılır? Kanalizasyon Tamiri Nasıl Yapılır?       Kanalizasyon Tesisatı: İçme ve Kullanma Sularının Mutfak, Banyo, Tuvalet ve Temizleme alanları ile diğer s..... Devamı
Binanın Temeli Su Alıyor, Temelden Su Geliyor, Çözümü Nedir? Binanın Temeli Su Alıyor, Temelden Su Geliyor, Çözümü Nedir? Binanın Zemininden Su Çıkıyor. Ne Yapmalı? Çözümü Nedir?        Evin, binanın yada işyerinin zemin katında ve ya bodrumunda nem, rutubet, lağım kok..... Devamı
Plastik Logar Kapağı Montajı Plastik Logar Kapağı Montajı Yeni Nesil Kompozit Rögar Kapakları     Rögar kapakları kullanıldığı yere uygun olmalıdır. Hem görünüm olarak hem özellik olarak. Gerek bina içeris..... Devamı

Kalite ve Güvenin Tek Adresi

Ustalar Kanalizasyon

0
0
0