Tıkanık Açma  7/24

Tıkalı Kanal Açma, Gider Açma, Tuvalet Açma, 

Peryodik Logar Bakımları ve Temizleme 

Kanalizasyon Geri Tepmesi

Lağım Taşması

Su Basması Önleme

                                  ***Üsküdar Kanalizasyon Ustası  *** 

Üsküdar Kanalizasyon

     1984 yılından itibaren İstanbul'da Kanalizasyon ve Alt yapı sistemleri üzerine çalışmalar yürütüyoruz,  İstanbul'un her ilçesinde her semtinde çalışlarmalarımız olduğu gibi Üsküdar İlçesinde de çok sayıda çalışmamız oldu, Üsküdarda; Kanalizasyon Tamiratı, Alt Yapı Yenileme, Kanal, Tünel, Drenaj, Kuyu İşleri, Çekvalf Monte Etme, Logar Temizleme ve bakımı, Lağım Gideri Açma, Tuvalet Açma, Bodrom, Zemin ve Giriş Katlarda Lağım Kokularını Giderme, Kanalizasyon Geri Basması Engelleme, Su Sızıntılarını Tespit Etme ve Giderme, Lağım Faresini Engelleme çalışmalarını yaptık. Yapmış olduğumuz işler hakkında kısa kısa bilgi vermek gerekirse;

     Üsküdar Kanalizasyon Ustası: Üsküdar'da Kanalizasyon sisteminde meydana gelen çoğu arıza özellikle tıkanma ve su sızıntıları  kanalizasyon borularının deforme olmasından dolayı meydana  gelmektedir. Tarihi dokusu oldukça zengin olan bu ilçenin içerisinde oturulan evleri de bir o kadar eskidir. Üsküdar'da bina ve sitelerin alt yapılarında kullanılan malzeme zamanın şartlarından dolayı küng malzeme kullanılmıştır. Küng borusunun her hangi bir yerinde çökme olması ihtimali oldukça yüksektir, çöken bu bölmede atık suyun akış hızı yavaşladığı için atık su borusundan giden malzamelerin bir kısmı burada birikir, bu birikme zamanla sertleşmeye ve taşlamaya başlar, neticesi itirbari bir süre sonra bu noktada tıkanmaya neden olur.  Tıkanan boruların her hangi bir cihaz ile açılması geçici bir çözüm olsa da tıkanmaya sebep olan deformasyon devam ettiği için zamanla tıkanma olayı da tekrar ortaya çıkmaktadır. Bu noktada uzun vadede fayda sağlayacak ise onarımını yapıyoruz,  yada en kalıcı çözüm olarak kanalizasyon  sistemini en doğru şekliyle yeniden yapıyoruz.  Kanalizasyon sistemini yeniden inşa ettiğimiz durumlarda korige boru kullandığımız için kanalizasyon tıkanıklığına neden olan lokal çökmelerinden önüne geçiyoruz, uzun yıllar sağlıklı çalışabilen kanalizasyon sistemleri kuruyoruz.

    ÜsküdarTünel(Kanalizasyon Tünel Ustası-Kanalcı: Üsküdarda yapmış olduğumuz çalışmlarda lağım giderini yeraltından tünel  giderek bağlıyoruz.  Kot farkının olduğu,  kanalizasyon ve lağım gideri seviyesinin iskinin ana Kanalizasyon borusu seviyesinden aşağıda olduğu Bodrum  zemin ve giriş katlar için tünel kazarak kot farkını ortadan kaldırıyoruz.  Tünel kazarak lağım gideri yapma Üsküdar gibi İstanbul'un bir çok ilçesi için artık zorunluk haline gelmiştir. Tarihi uzun yıllar öncesine dayan Üsküdar ilçesinin şehirleşmesi  de buna paraler olarak uzun yıllar öncesinde başlamıştır. Uzun yıllar öncesinde başlanılan bayındırılık yani şehirleşme faaliyeti bu gün üsküdar'ın bir karış toprağını bile boş bırakmayacak şekilde bina, site yada diğer yapılar ile dolmasına sebep olmuştur.  Bu yapıların alt yapılarında meydana gelen arızaların giderilmesi için yapılacak olan çalışmaların da alanını daraltmıştır. Kaldırım ve Asfalt çalışmaları tamamlanmış olan bu şehirde yapılacak olan kanalizasyon çalışmasının da yerin altından  tünel kazarak yapılması zorunluluğunu ortaya çıkarmıştır. Diğer Yandan İnsan ve yaya trafiği oldukça yoğun olan bu şehrin sokak ve caddelerinde yer üzerinde yapılacak olan bir çalışmayı imkansız kılmaktadır. İşta bu sebeplerden dolayı yeni yapılacak olan kanalizasyon giderini de. yeni güzergah ile yeniden bağlanacak olan eski kanalizasyon sistemin da çalışmasını yerin altından tünel kazarak yapıyoruz.

Üsküdar Kuyu(Kanalizasyon Kuyusu):   Lağım gideri borusu seviyesi İSKİ kanalizasyon borusu seviyesinden aşağıda olan  yani kot farkı olan bodrum zemin ve giriş katların  kanalizasyon gideri sisteminin çalışmasını sağlamak için site ya da bina bahçesine kuyu ya da logar  yapıyoruz,  yapmış olduğumuz bu kuyu ya da Logar içerisine  pis su ve atık suyu yukarı atması için su seviyesine duyarlı çalışan motor ya da su pompası monte ederek kanalizasyon sisteminin çalışmasını sağlıyoruz. 

Üsküdar Rögar Temizleme

Üsküdar Rögar Açma: Kanalizasyon  sisteminde ve lağım giderinde oluşan arıza ve tıkanıklığı önlemenin en önemli yolu  logar temizleme ve periyodik logar bakımıdır. Logar içerisinde meydana gelen yıpranmalar atıkların burada birikmesiyle tıkanmaya ve zamanla  lağım kokusuna neden olur. Uygun ekipmanlarla logar temizliği ve  periyodik  Logar bakımını yapıyoruz . Üsküdar'da bulunan evlerin ve sitelerin kanalizasyon yapımında kullanılan malzemelerin özellerinden dolayı peryodik olarak rögar ve diğer gider borularının temizlenmesini faydalı buluyoruz.

Üsküdar Drenaj kuyusuTabanında su bulunan, tabanındaki su bir türlü durdurulumayan binaların tabanına kuyu yapıyor, kuyu içerisine biriken su seviyesine duyarlı olarak çalışan su motoru monte ediyoruz. Burada bahsetmiş olduğumuz kuyu aslında derin ve geniş logardır, kot farkının bulunduğu binalarda motopomp vasıtası su yukarı atılarak kot farıkını ortadan kaladıraka kanalizasyon sistemini çalışır hale getirmek için yapılan bir kuyudur. Tünel kadar olmasa da oldukça fazla kullanılan bir yöntemdir. 

Üsküdar Drenaj Drenaj İşi yapan Firmalar: Binaların ve sitelerin drenaj sistemlerini  yapıyoruz, Bodrum ve Zemin katlarda oluşan su sızıntıları bir başka tabirle su kaçakları iki nedene dayanmaktadır. Birinci lağım giderinde meyadana gelmiş bir arızadan dolayı atık su borularındaki pis sular bodrum ve zemin katlardan çıkar, ikinci ise binanın konumu ve derinliği nedeniyle yağmur suları kendine bir yol edinerek bodrum ve zemin katlardan çıkar. Birinci nedene dayanan su sızıntısı bina ve site içerisende ağır kokulara neden olur. Yerinde yapılacak olan bir inceleme ile su kaçağı tespit edilir. Tespit edile sonuca göre uygun yöntemler kullanılrak çalışma başlatılır.

Üsküdar Lağım Kokusu Engelleme: Kanalizasyon gideri  düzgün çalışmayan ve drenaj sistemi yapılmayan bina ve sitelerin Bodrum ve zemin katında oluşan su sızıntılarını,  ağır kokuları ve lağım  kokusunu gideriyoruz.  

Üsküdar Çekvalf Monte EtmeBodrum ve zemin katlar, şiddetli yağmur yağmasından sonra oluşan su baskınlarına ve taşkınlarına maruz kalmaktadır. Bu sular atık su olduğu için ne kadar temizlik yapılsa da hiçbir eşya tekrardan kullanılmamaktadır. Çözüm olarak çekvalf monte etmeyi gerekli görüyoruz Çekvalf kanalizasyon sistemine montaj edilen tek yönlü çalışan önleyici bir mekanizmadır. Dışardan gelen su baskınları ve ya taşkınları esnasında Ana kanalizasyon yönünden gelen atık suyun binanın içine girmesi durumunda basınçlı su ile otomatik olarak kapağının kendiliğinden kapanması ile atık suyun binanın içine girmesine engel olmaktadır. Çekvalf ayrıca kanalizasyon ve logarda yaşayan hamamböceği gibi haşere türü hayvanların ve lağım faresinin eve girmesini  engeller, yine lağım kokusunu engellemek için çekvalf monte edilmesi gerekir.  ustalar kanalizasyon olarak bina ve sitelerde kanalizasyon geri basması önleme, lağım faresi engelleme ve lağım kokusuna kesin çözüm olduğu için çekvalf mont edilmesini zorunlu görüyoruz. 

Üsküdar Lağım Faresi Engelleme:  kanalizasyon borularında yaşayan bu hayvanlar site ve binalarda  bulunan tuvalet ve lağım giderleri borularından  içeri girerler,   lağım faresine kesin çözüm olduğu için kanalizasyon sistemine çekvalf monte edilmesini gerekli görüyoruz. 

Üsküdar Lağım Kokusu Engelleme: Bina ve sitelerin lağım gideri borularındaki   tıkanıklık  lağım kokusuna neden olmaktadır. Hem lağım giderindeki  tıkanıklığı açıyoruz hem de çekvalf monte ederek  Lağım kokusuna kesin çözüm buluyoruz. Lağım kokuları kanalizasyon sisteminde meydana gelmiş arızaların habercileridir. lağım kokusu bina içerisinde etkin bir şekilde hissedildiği zaman kanalizasyon sistemini kontrol ettirmekte fayda vardır.

ÜsküdarYağmur Sularından: Kaynaklanan  Su Basmalarını Önleyecek ve giderecek Çalışmalar  yapıyoruz 

Üsküdar Beton Kırma Ve Yıkım: Kırıcılarımızla beton kırıyoruz, yıkım yapıyoruz, iş makinasının çalışamadığı yerlerde HİLTİ ve elle çalışan diğer kırıcılarımız  ile kırma ve yıkım işleri yapıyoruz.  

 istanbul'un her bölgesinde çalışıyoruz

     ÜsKüdar Kanalizasyon Ustası

  Acıbadem Kanalizasyon ,  Altunizade Kanalizasyon ,  Ayazma Kanalizasyon ,  Bahçelievler Kanalizasyon ,  Barbaros Kanalizasyon ,  Beylerbeyi Kanalizasyon ,  Bulgurlu Kanalizasyon ,  Burhaniye Kanalizasyon ,  Çamlıca Kanalizasyon ,  Çengelköy Kanalizasyon ,  Çiçekçi Kanalizasyon ,  Doğancılar Kanalizasyon ,  Emek Kanalizasyon ,  Emniyet Kanalizasyon ,  Ferah Kanalizasyon ,  Fıstıkağacı Kanalizasyon ,  Gülfemhatun Kanalizasyon ,  Güzeltepe Kanalizasyon ,  İcadiye Kanalizasyon ,  İhsaniye Kanalizasyon ,  Kandilli Kanalizasyon ,  Kısıklı Kanalizasyon ,  Küçüksu Kanalizasyon ,  Kuleli Kanalizasyon ,  Küplüce Kanalizasyon ,  Kuzguncuk Kanalizasyon ,  Libadiye Kanalizasyon ,  Muratreis Kanalizasyon ,  Nakkaştepe Kanalizasyon ,  Pazarbaşı Kanalizasyon ,  Selimiye Kanalizasyon ,  Sultantepe Kanalizasyon ,  Vaniköy Kanalizasyon ,  Yavuztürk Kanalizasyon ,  Zeynepkamil Kanalizasyon ,   

 

Çalışmalarımız

Kanal Açma Ustası, Logar Temizleme, Kanalizasyon Ustası İstanbul Kanal Açma Ustası, Logar Temizleme, Kanalizasyon Ustası İstanbul Kanalizasyon Bağlantısı, Tuvalet Gideri, Logar, Pis Su Bağlantısı Yapma Su Basmasına Kesin Çözüm - Bodrum ve Zemin Katlar İçin Uyarılar ve Tavsiy..... Devamı
Kanalizasyon Bağlantısı Yapma,Pis Su, Atık Su Tesisatı, Gider Bağlama Kanalizasyon Bağlantısı Yapma,Pis Su, Atık Su Tesisatı, Gider Bağlama Kanalizasyon Bağlantısı Yapma,Pis Su, Atık Su Tesisatı, Gider Bağlama Binaların, sitelerin, müstakil evlerin, villaların, işyerlerinin, kamu kuruml..... Devamı
Lağım Faresine Kesin Çözüm!!! İşte En Etkili Yöntem Lağım Faresine Kesin Çözüm!!! İşte En Etkili Yöntem Lağım Faresine Kesin Çözüm!!! İşte En Etkili Yöntem ​            Lağım fareleri çok tehlikelidir, aynı zamanda bulaşıcı hastalıkları taşıyan bu ke..... Devamı
Drenaj Ustası İstanbul - Bina Drenajı Nasıl Yapılır Drenaj Ustası İstanbul - Bina Drenajı Nasıl Yapılır Drenaj Ustası İstanbul:       Gerek yeni inşaatlarda gerekse eski binaların drenajını yapıyoruz, Eski binaların bir çoğunda yalıtım ve drenaj olmad..... Devamı
Kot Farkı Giderme, Bodrum ve Zemin, Katların,Kanalizasyon,Sorunu,Çözüm Kot Farkı Giderme, Bodrum ve Zemin, Katların,Kanalizasyon,Sorunu,Çözüm Kot Farkı Giderme, Bodrum ve Zemin, Katların,Kanalizasyon,Sorunu,Çözüm       Kanlizasyon suyu genelde Bodrum, Zemin ve Giriş Katları basar, buralar..... Devamı
Kanalizasyon Tamiri Nasıl Yapılır? Kanalizasyon Tamiri Nasıl Yapılır? Kanalizasyon Tamiri Nasıl Yapılır?       Kanalizasyon Tesisatı: İçme ve Kullanma Sularının Mutfak, Banyo, Tuvalet ve Temizleme alanları ile diğer s..... Devamı
Binanın Temeli Su Alıyor, Temelden Su Geliyor, Çözümü Nedir? Binanın Temeli Su Alıyor, Temelden Su Geliyor, Çözümü Nedir? Binanın Zemininden Su Çıkıyor. Ne Yapmalı? Çözümü Nedir?        Evin, binanın yada işyerinin zemin katında ve ya bodrumunda nem, rutubet, lağım kok..... Devamı
Plastik Logar Kapağı Montajı Plastik Logar Kapağı Montajı Yeni Nesil Kompozit Rögar Kapakları     Rögar kapakları kullanıldığı yere uygun olmalıdır. Hem görünüm olarak hem özellik olarak. Gerek bina içeris..... Devamı

Kalite ve Güvenin Tek Adresi

Ustalar Kanalizasyon

0
0
0